استاندار تهران: باقرشهر در خط مقدم توسعه ورزش قرار دارد

فخاری گفت: باقرشهر به عنوان مهد ورزش و مهد تلاش برای پهلوان پروری در خط مقدم توسعه ورزش قرار گرفته است.

1402/11/08
13:46

به گزارش رادیو ورزش؛ نخستین و بزرگترین رویداد ورزشی و فرهنگی استان تهران همزمان با میلاد حضرت علی (ع) با حضور استاندار تهران، مدیركل ورزش و جوانان استان تهران، فرماندار ویژه شهرستان ری، جمعی از ورزشكاران و شهروندان علاقه مند به ورزش در باقرشهر آغاز شد.

مشعل این جام در میدان المپیك بوستان عطر سیب توسط ورزشكاران ملی باقرشهر دست به دست و سپس به دست پدر شهید مسعود فیروزی رسید و توسط فرزند شهید اصغر پاشاپور فرمانده شهید مدافع حرم روشن شد.

این مراسم با نورافشانی و برگزاری برنامه‌های شاد و مفرح همراه بود.

علیرضا فخاری استاندار تهران با اشاره به اهمیت برگزاری این رویداد بزرگ و مهم و نقش آن در پرورش جوانان گفت: این رویدادها ابتكارات خوبی است كه می‌تواند در كل كشور به‌عنوان الگو معرفی شود و به پرورش جوانان كمك شایان توجهی خواهد كرد.

استاندار تهران با اشاره به میزبانی باقرشهر از بزرگترین رویداد ورزشی استان تهران گفت: از آنجا كه باقرشهر ظرفیت قهرمان‌پروری و پهلوان‌پروری دارد، به‌عنوان نمونه و الگوی قابل توجهی برای سایر شهرستان‌ها انتخاب شد كه ظرفیت ورزشی آن در این رویداد معرفی می‌شود.

استاندار تهران در ادامه گفت: "جوان پهلوان" رویكردی زیرساختی برای تربیت و توسعه اخلاق در ورزش مدنظر است تا با پهلوان سازی از طریق قهرمان سازی تلاش وافری برای الگو سازی در جوانان صورت بگیرد.

فخاری تصریح كرد: خوشحالیم كه باقرشهر به عنوان مهد ورزش و مهد تلاش برای پهلوان پروری در خط مقدم توسعه ورزش قرار گرفته و امیدوایم كه در آینده شاهد پرورش نوجوانان و جوانان در رشته های ورزشی باشیم كه به مقام قهرمانی و پهلوانی دست پیدا می‌كنند.

فخاری با اشاره به آلودگی قابل توجه باقرشهر تصریح كرد: باقرشهر بیشترین میزان آلودگی در استان تهران را دارد، اما سهم ورزش بیشتری دارد كه این ظرفیت و استعداد را باید به مردم باقرشهر تبریك گفت.

وی با بیان اینكه باقرشهر از نظر استعدادها، قهرمان‌پروری و ظرفیت ورزشی دارای استثنائاتی نسبت به سایر شهرستان‌ها است، تصریح كرد: باید اقداماتی مانند این رویداد بزرگ كه توسط شهرداری باقرشهر انجام شد در سایر شهرستان‌ها نیز شكل بگیرد و باقرشهر نمونه و شروعی برای توسعه ورزش و فرهنگ ورزش و پهلوانی است.

استاندار تهران بیان كرد: جام "جوان پهلوان" متأثر از نگاه بلند مقام معظم رهبری در خصوص پهلوان‌پروری و قهرمان‌پروری در كشور است و جوان پهلوان به مصداق رزمندگان دوران دفاع مقدس است كه جان خود را فدا كردند و امیدواریم جوانانی با آن صفات نیز تربیت شوند.

مرتضی همتی شهردار باقرشهر نیز گفت: تلاش كردیم تا در آستانه دهه مبارك فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ضمن امیدآفرینی در این شهر، توانمندی‌ها و ظرفیت‌های ورزشی را به نمایش بگذاریم. با وجود ظرفیت‌های موجود ورزشی و ورزشكاران ملی و قهرمانان به نام باقرشهر مدیریت شهری به فكر افتاد تا بزرگترین رویداد ورزشی و فرهنگی استان تهران را در این شهر قهرمان‌پرور كلید بزند.

وی ادامه داد: ظرفیت‌های موجود ورزشی در باقرشهر در سطح قابل قبولی قرار گرفته و هم اكنون توانایی برگزاری رقابت در بیش از 30 رشته ورزشی در باقرشهر وجود دارد.

شهردار باقرشهر در ادامه گفت: به‌رغم اینكه باقرشهر در جنوب تهران قرار گرفته و به‌عنوان آلوده‌ترین شهر استان تهران و حتی كشور شناخته شد و مردم این شهر روزانه با مشكلات و معضلات زیادی مواجه هستند اما افتخارات، بضاعت و ظرفیت‌های قابل توجه ورزشی و صنعتی نیز در آن وجود دارد.

همتی با تأكید بر اینكه ظرفیت ورزشی باقرشهر پرچم جنوب شهر را بالا برده است، اظهار كرد: در پی تحقق 200 درصدی در آمدی و با توجه به خیز بلند عمرانی كه با مساعدت دستگاه‌های مسئول شكل گرفت، گام‌های مؤثری برای توسعه باقرشهر برداشته شده و امروز نیز شاهد رویدادی بزرگ در حوزه ورزش و فرهنگ هستیم تا این توسعه و پیشرفت در جوانب دیگری نیز نمود داشته باشد تا تمامی شهروندان از این اقدامات امیدآفرین بهره لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/

دسترسی سریع