هاشمی: فدراسیون‌ها برنامه مسابقات را طوری تنظیم كنند كه وقفه‌ای در نماز ایجاد نشود

وزیر ورزش و جوانان گفت: به فدراسیون‌ها گفتیم برنامه مسابقات را طوری تنظیم كنند كه وقفه‌ای در نماز ایجاد نشود.

1402/10/26
15:24

به گزارش رادیو ورزش؛ كیومرث هاشمی درباره تجلیل از ایثارگران مدال‌آور، عنوان كرد: از دوست خوبم قاضی زاده برای برگزاری این مراسم تشكر می‌كنم. ما در زمان 8 سال دفاع مقدس و در تمام عرصه‌های انقلاب افرادی داشتیم كه تلاش می‌كردند پرچم كشورمان را در عرصه‌های مختلف خصوصا در دفاع مقدس وقتی یك عملیاتی اتفاق می‌افتاد، به اهتزاز در بیاورند. بعد از 8 سال دفاع مقدس ورزشكاران ما همان نقش را با مدال‌های خود ایفا كردند.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: این عزیزان حالا جانبازانی هستند كه افتخار كسب می‌كنند و در اصل در امتداد و راستای فعالیت‌هایی بود كه برای نظام اسلامی گام برداشتند. ورزش یكی از عرصه‌های مهمی است كه می‌تواند با افتخارآفرینی یك ورزشكار باعث پخش سرود ملی شود و هم پرچم مقدس كشورمان را به اهتزاز دربیاورد. این عزیزان دو جانبه كار می‌كنند.

هاشمی در پاسخ به این سوال كه برخی از مسابقات با زمان نماز تداخل دارد، گفت: ما به فدراسیون‌ها و استان‌ها تاكید كردیم زمان برگزاری مسابقات را طوری تنظیم كنند كه در زمان اذان، تماشاگران بتوانند در زمان و وقت خودش نماز خود را به جا بیاورند. نكته دیگر اینكه در همان فرصتی كه تماشاگر در سالن و یا ورزشگاه است اذان گفته شود و فضای معنوی هم ایجاد شود. تلاش ما این است فدراسیون‌های ورزشی برنامه خود را طوری تنظیم كنند كه وقفه‌ای در نماز ایجاد نشود.

پایان پیام/

دسترسی سریع