پاداش مدال آوران المپیك پاریس سه‌شنبه مشخص می شود

دبیركل كمیته ملی المپیك گفت: در هیأت اجرایی روز سه‌شنبه مصوب خواهیم كرد كه برای المپیك پاریس چه پاداشی برای قهرمانان درنظر بگیریم.

1402/10/17
14:38

به گزارش رادیو ورزش؛ مناف هاشمی در حاشیه مراسم سالگرد مرحوم غلامرضا تختی اظهار داشت: خوشحالم كه توفیق داشتم در پنجاه و ششمین سالگرد غلامرضا تختی انجام وظیفه كنم. تختی به جامعه ورزش، مردم ایران و تمام حوزه‌هایی كه حضور داشت خدماتی رسانده كه در طول این مدت هیچگاه فراموش نشده و هر سال مراسمش پررنگ‌تر می‌شود. جوانان ما فتوت را قطعاً از تختی یاد می‌گیرند.

وی ادامه داد: این الگوبرداری باید ادامه پیدا كند و بزرگانی امثال تختی را سرلوحه قرار دهیم. كمیته ملی المپیك هم امسال یك برنامه خوب را در دستور كار قرار داده است كه قرار بود ما 5 شهریور ماه همزمان با سالروز تولد غلامرضا تختی، صده المپیك را داشته باشیم كه به دلیل همزمانی با بازی‌های آسیایی این برنامه به سوم بهمن ماه 1402 موكول شد. در طول 80 سال گذشته با 76 مدال المپیك توسط 61 ورزشكار المپیكی گرفتیم. حضور كشور ما در المپیك به صورت رسمی و غیر رسمی حدود 100 سال سابقه دارد و به همین دلیل قرار است كه این برنامه را برگزار كنیم تا از مدال‌آوران المپیك قدردانی كرده و نشان افتخار به آنها بدهیم؛ البته 15 نفر از آنها مرحوم شده‌اند و خانواده‌هایشان در مراسم حضور خواهند داشت. موزیك استاد انتظامی هم در این مراسم رونمایی خواهد شد. صدای تختی توسط مرحوم بهمنش كه در خاطرات وی بود رونمایی خواهد شد. برنامه جذاب و خوبی خواهد بود كه یاد همه المپیكی‌ها یك بار دیگر زنده خواهد شد.

دبیركل كمیته ملی المپیك در پاسخ به این سوال كه تختی چه كاری كرد كه جهان پهلوان شد، خاطرنشان كرد: جوانمردی و بزرگی كه در وجود تختی بود را كمتر كسی در ورزشكاران دیگر دیده‌ایم. در كنار مردم بودن بزرگترین ویژگی جهان پهلوان تختی بود. از وی پرسیدند بهترین مدالی كه گرفتی كدام بود؟ او سه مدال در المپیك گرفته است و درمورد آنها گفت خوشحالی مردم از مدال‌ها برایش مهمتر بود. در بین مردم حضور داشت و ارتباط خوبی بین آنها برقرار بود.

مناف هاشمی درمورد پاداش فوتبالیست‌ها و اعتراض سایر فدراسیون‌های ورزشی، تصریح كرد: پیشنهاد می‌كنم مراسم مرحوم تختی را با این موارد قاطی نكنیم، چون به هم نمی‌خورند. هر فدراسیونی خودش پیگیر است و ما چندان در جریان این موارد نیستیم. ما چیزی كه برعهده مان است را در هیأت اجرایی روز سه‌شنبه مصوب خواهیم كرد كه برای المپیك پاریس چه پاداشی برای قهرمانان درنظر بگیریم كه هر مصوبه‌ای كه بود را اعلام خواهیم كرد.

پایان پیام/

دسترسی سریع