شرایط برگزاری مرحله یك شانزدهم لیگ قهرمانان آسیا/ احتمال حضور رونالدو در اصفهان

پایان مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب آسیا، سیدبندی مرحله یك هشتم نهایی اعلام شد.

1402/09/15
12:54

به گزارش رادیو ورزش؛ با پایان یافتن مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب آسیا، تیم‌های صعود كننده از این مرحله مشخص شدند و تیم فوتبال سپاهان تنها تیم ایرانی حاضر در مرحله یك شانزدهم نهایی خواهد بود.

قرعه‌كشی مرحله یك هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا روز 7 دی در كوالالامپور مالزی انجام می‌شود. طبق آئین نامه AFC مسابقات مرحله حذفی به صورت رفت و برگشت برگزار خواهد شد.

سیدبندی این مرحله هم با توجه به امتیاز تیم‌ها انجام شده است. از بین پنج تیم اول هر گروه، چهار تیمی كه بیشترین امتیاز را كسب كرده اند در سید یك قرار می‌گیرند و تیم «نسف قارشی» كه در بین تیم‌های صدرنشین كمترین امتیاز را كسب كرده است همراه با سه تیمی كه به عنوان برترین تیم‌های دوم راهی این مرحله شده اند به سید دو می‌روند.

طبق اعلام پایگاه خبری «گل» محدودیتی برای مواجهه دو تیم از یك كشور در مرحله یك شانزدهم وجود ندارد اما نباید آن دو تیم در یك گروه حضور داشته باشند.

بعد از این مرحله دیگر قرعه كشی انجام نخواهد شد و تیم‌ها با توجه به نمودار مرحله یك شانزدهم نهایی، با مسیر خود تا دیدار نهایی آشنا خواهند شد.

به این ترتیب سیدبندی مرحله یك شانزدهم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به شرح زیر است:

سید یك: الهلال عربستان، الاتحاد عربستان، النصر عربستان و العین امارات
سید دو: الفحیا عربستان، سپاهان ایران، نوبهار ازبكستان و نسف‌قارشی ازبكستان

با توجه این مسائل حریف سپاهان در مرحله یك شانزدهم نهایی یكی از تیم‌های الهلال، النصر یا العین خواهد بود و این تیم با الاتحاد برخورد نخواهد كرد. در نتیجه احتمال رویارویی سپاهان در مرحله یك شانزدهم نهایی با تیم «النصر» وجود دارد و ممكن است كریستیانو رونالدو یك بار دیگر به ایران سفر كند و این بار در ورزشگاه نقش جهان اصفهان به مصاف یك تیم ایرانی برود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع