فعالیت روزانه یك میلیون ورزشكار آمادگی جسمانی در كشور

سرپرست فدراسیون آمادگی جسمانی از فعالیت روزانه یك میلیون ورزشكار سازمان یافته آمادگی جسمانی در كشور خبر داد.

1402/09/12
15:20

به گزارش رادیو ورزش؛ احمد گواری با بیان اینكه در سراسر كشور دارای 5300 باشگاه دارای مجوز هستیم كه رشته‌های مختلف زیر مجموعه آمادگی جسمانی نظیر پیلاتس، تمرینات معلق (TRX)، ایروبیك، دوچرخه ثابت، فانكشنال فیتنس، ‌ كلیستنیكس، كتل‌بل، آمادگی جسمانی و...در آن فعال هستند، اظهار كرد: با توجه به جامعه تحت پوشش فدراسیون آمادگی جسمانی می‌توان اعلام كرد كه روزانه 1 میلیون ورزشكار سازمان یافته در رشته‌های مختلف آمادگی جسمانی در كشور فعالیت می‌كنند چرا كه اگر به صورت روزانه 200 ورزشكار هم در این 5000 باشگاه به رشته‌های مختلف آمادگی جسمانی بپردازند، می‌توان به آمار فعالیت روزانه یك میلون ورزشكار سازمان یافته رسید.

* جزییات برگزاری اولین دوره المپیاد سراسری آمادگی جسمانی

وی ادامه داد: در همین راستا با توجه به جمعیت پر تعداد علاقمندان و ورزشكاران آمادگی جسمانی اقدام به طراحی اولین دوره المپیاد سراسری آمادگی جسمانی كردیم كه در 8 رشته بانوان و 5 رشته آقایان با حضور حدود 1000 ورزشكار برگزار شد و با احتساب داوران، ‌مربیان، سرپرستان شاهد حضور 1067 نفر در اولین دوره المپیاد آمادگی جسمانی بودیم كه با توجه به برگزاری اولین دوره، تعداد قابل توجهی است.

سرپرست فدراسیون آمادگی جسمانی با اشاره به اینكه جمعیت حاضر صرفا مربوط به چند رشته محدود در بخش آقایان و بانوان بود، عنوان كرد: اگر شاهد برگزاری المپیاد با حضور تمامی رشته‌ها در بخش آقایان و بانوان باشیم به طور حتم جمعیت عظیمی در سراسر كشور در مسابقات شركت خواهند كه حاكی از علاقمندان پر تعداد رشته‌های ورزشی زیر مجموعه فدراسیون آمادگی است.

وی افزود: اولین دوره المپیاد آمادگی جسمانی صرفا جهت ارزیابی مشاركت علاقمندان و وضع موجود، ایجاد انگیزه، انسجام و همدلی برای برگزاری دوره‌های بعدی مدنظر قرار گرفت كه به طور حتم با حضور رشته‌های بیشتر، جمعیت بزرگتری از خانواده آمادگی جسمانی در المپیادهای بعدی شركت خواهند كرد.

* چشم انداز توسعه آمادگی جسمانی در كشور

سرپرست فدراسیون آمادگی جسمانی با اشاره به اینكه سبك زندگی امروزه عمدتا بر كم تحركی و عواقب ناشی از آن استوار شده است، بیان كرد: آمادگی جسمانی به یكی از عناصر ضروری عصر حاضر تبدیل شده كه می‌تواند تاثیرات شگرف و معجزه آسایی بر سلامت اجتماعی داشته باشد.

گواری ادامه داد: در جامعه‌ای كه فعالیت‌های بدنی و تناسب اندام در سبك زندگی حاكم، استوار شود همه افراد درجهت رسیدن به فرم ایده‌آل تلاش خواهند كرد و از جمله وظایف حاكمیت، گسترش روحیه نشاط و شادابی در بین مردم از طریق توسعه فعالیت‌های ورزشی است كه امروزه آمادگی جسمانی در خدمت سلامت، تندرستی و بالا بردن سطح توانایی در اقشار مختلف جامعه از جمله نیروهای مختلف نظامی و انتظامی، آتش‌نشانی، ورزشكاران حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای، دانش‌آموزان، دانشجویان، مادران، كودكان و... است.

* ترویج آمادگی جسمانی در كشور با اصولی علمی

وی با بیان اینكه ارائه و ایجاد بسترهای مناسب جهت آموزش، ترویج و ارتقای آمادگی جسمانی در كشور با اصولی بنیادین و علمی، با وجود تجهیزات نوین پیشرفته در محیطی پاك، دارای نشاط و هیجان و همچنین افراد متخصص و باسواد در جهت تربیت نیروی فعال با سطح آمادگی جسمانی مطلوب برای خدمت به همه آحاد مردم ایران در دستوركار فدراسیون آمادگی جسمانی قرار دارد، بیان كرد: دستیابی به جامعه‌ای سالم و فعال با آمادگی جسمانی مطلوب از طریق ارتقاء دانش و نگرش عامه مردم نسبت به فواید فعالیت‌های بدنی و تقویت ورزش قهرمانی از جمله اهداف فدراسیون آمادگی جسمانی است.

سرپرست فدراسیون آمادگی جسمانی با اشاره به اینكه گسترش و توسعه كمی و كیفی آمادگی جسمانی در میان اقشار و طبقات مختلف مردم سراسر كشور با توجه به رشته‌های جذاب تحت پوشش فدراسیون آمادگی جسمانی در تمامی سنین برای بانوان و آقایان مدنظر قرار گرفته است، گفت: در بخش توسعه ورزش قهرمانی نیز، تقویت فضای قهرمانی با ارائه خدمات مطلوب علمی و عملی آمادگی جسمانی و تدوین الگوی نظام‌مند نخبه‌پروری از جمله اهداف تبیین شده است.

گواری افزود: باید بدانیم كه آمادگی جسمانی پایه و اساس تمامی رشته‌های ورزشی است و با حمایت وزارت ورزش و جوانان به صورت كارویژه در مسیر تربیت مربی آمادگی جسمانی در رشته‌های ورزشی مختلف حركت می‌كنیم و در این مسیر، بانوان به عنوان بخش مهمی از جامعه مخاطب فدراسیون آمادگی جسمانی مورد توجه هستند.

پایان پیام/

دسترسی سریع