رویای برباد رفته درستكار و احتمال تغییرات دیگر در كادر فنی كشتی آزاد

با انتخاب سرمربی جدید تیم ملی كشتی آزاد احتمالا تغییراتی در كادر فنی ایحاد خواهد شد.

1402/09/12
13:36

به گزارش رادیو ورزش؛ (با استعفای پژمان درستكار موافقت شد) خبری كه عصر روز گذشته فدراسیون كشتی آن را روی خروجی سایت خود قرار داد خبری كه برای بسیاری از اهالی كشتی عجیب بود.

درست بعد از المپیك توكیو بود كه به دلیل نتایج نه چندان خوب آزادكاران، علیرضا دبیر غلام محمدی را بركنار و درستكار دوست و یار چندین ساله خود را به عنوان سرمربی جدید معرفی كرد؛ انتخابی كه با كارنامه درستكار انتقادات زیادی را به علیرضا دبیر وارد كرد.

* كارنامه درستكار در زمان مربیگری

پژمان درستكار حدود یك ماه بعد از المپیك توكیو تیم را به مسابقات جهانی برد و باتوجه به غیبت برخی از كشتی‌گیران مدال‌آور المپیك از جمله گیبل استیوسون غول سنگین‌وزن آمریكا، كشتی‌گیران كشورمان نتایج خوبی گرفتند. همان موقع بود كه حسن یزدانی توانست دیوید تیلور را شكست داد.

تیم كشتی آزاد در مسابقات جهانی نروژ (2021) 3 طلا، 3 نقره و یك برنز گرفت تا بهترین نتیجه این سال‌های كشتی كسب شود. ایران نیز با اختلاف كم از نظر تیمی بعد از آمریكا و روسیه سوم شد.

در سال‌ 2022 ایران عنوان نایب‌قهرمانی را با 2 طلا، 3 نقره و 2 برنز) كسب كرد و در سال 2023 بدون حساب كردن مدال‌های روسیه كشورمان نایب‌قهرمانی را با یك طلا، 2 نقره، یك برنز به دست آورد. نتایج امسال باعث شد تا انتقادات زیادی به كادر فنی وارد شود و علیرضا دبیر نیز تصمیم‌‌گیری برای ادامه كار با درستكار را منوط به بازی‌های آسیایی كند.

* رویای المپیك برای درستكار بر باد رفت

اگرچه در بازی‌های آسیایی نتایج آزادكاران خوب بود اما در مجموع مسابقات قهرمانی آسیا و جهانی، درستكار را لبه پرتگاه قرار داد تا در فاصله 8 ماه مانده به المپیك پاریس او از تیم ملی كنار برود و محسن كاوه هدایت تیم را برعهده بگیرد.

كاوه سال‌ها در تیم‌های ملی پایه و بزرگسالان هدایت كشتی گیران را برعهده داشته و اخیرا نیز با حكم دبیر مسئولیت نظارت ویژه به تیم كشتی آزاد را برعهده داشت. او سال‌ها مدیر تیم‌های ملی كشتی آزاد بود. باتوجه به انتخاب كاوه بعید نیست در كادر فنی تغییراتی ایجاد و پای بزرگان كشتی به تیم ملی باز شود.

باید دید محسن كاوه با سوابقی كه دارد چه نتایجی برای آزادكاران كشورمان در مسابقات كسب سهمیه المپیك و بازی‌های پاریس رقم خواهد زد.

آنچه به نظر می رسد جابجایی درستكار از هدایت تیم ملی كشتی آزاد، چندان شبیه به استعفا نبود.

پایان پیام/

دسترسی سریع