ساعی: ویزای تكواندوكاران پس از روز اول مسابقات به دستمان رسید!

رئیس فدراسیون تكواندو گفت: با كارشكنی انگلیسی‌ها كسب سهمیه المپیك پاریس برای ما سخت شده و آنها كار تكواندوی ایران را در رسیدن به پاریس را بسیار دشوار كردند.

1402/09/12
13:36

به گزارش رادیو ورزش؛ فینال مسابقات تكواندوی گرندپری منچستر به میزبانی كشور انگلیس در جریان است و تیم ملی تكواندو ایران در بخش پسران و دختران با تركیب 5 تكواندوكار به دلیل عدم صدور ویزا از رسیدن به این مسابقات بازماندند. ورزشكاران كشورمان پیش از این نیز دو مرحله به خاطر عدم صدور روادید شانس حضور در مسابقات جهانی و فینال گرندپری تكواندو را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در كشور انگلستان از دست داده بودند.

*ویزا پس از پایان روز اول مسابقات به دست ما رسید

هادی ساعی در واكنش به عدم صدور روادید ملی‌پوشان جهت حضور در فینال مسابقات گرندپری منچستر گفت: متاسفم كه این فرصت بزرگ را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به خاطر كارشكنی كه سفارت انگلیس انجام داد، از دست دادیم. ناگفته نماند ما خیلی زودتر از موعد برای دریافت ویزای تیم ملی تكواندو و پاراتكواندو اقدام كرده بودیم. متأسفانه ویزای تیم ملی تكواندوی دختران و پسران دقیقا دیشب ساعت 23 به دست ما رسید كه درواقع روز اول مسابقات در منچستر تمام شده بود و این روادید دیگر به‌كار ما نمی‌آمد، چون سه نفر از بازیكنان ما در همان روز نخست باید روی شی‌هاپ چانگ می‌رفتند.

*در 2 وزن می توانستیم سهمیه بگیریم

وی در ادامه افزود: این كارشكنی انگلیسی‌ها فرصت كسب سهمیه المپیك از طریق رنكینگ سیستم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از بچه‌های ما گرفت. ما در دو وزن می‌توانستیم سهمیه حضور در المپیك پاریس را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به دست بیاوریم. مهدی حاج موسایی در وزن 58 كیلوگرم با كسب مدال برنز و مهران برخورداری در وزن منهای 80 كیلوگرم با كسب مدال نقره می‌توانستند سهمیه حضور در المپیك را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به دست بیاورند. شما همان مسابقات روز نخست در وزن 58 كیلوگرم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نگاه كنید. تمام تكواندوكارانی كه در این وزن روز گذشته مدال كسب كرده‌اند، پیش از این به بازیكنان ما بازی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ واگذار كرده بودند. این نشان می‌دهد كه ما فرصت بسیار بزرگی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به خاطر این كارشكنی انگلیس از دست دادیم.

*پاراتكواندو واقعا عملكرد خوب و درخشانی داشت

رئیس فدراسیون تكواندو در پاسخ به این سؤال كه تیم ملی پاراتكواندوی كشورمان كه در مسابقات منچستر حضور پیدا كرده بودند، با كسب 4 مدال طلا و 4 سهمیه حضور در بازی‌های پارالمپیك پاریس به‌كار خود در مرحله نهایی پاراگرندپری منچستر پایان دادند. عملكرد این نفرات چطور می‌بینید، گفت: با توجه به اینكه پاراتكواندو حضور در مسابقات جهانی مكزیك و گرندپری مكزیك را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از دست داد، آنها 200 امتیاز را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به خاطر عدم حضور در این دو مسابقه از دست داده بودند. به همین دلیل كار پاراتكواندو در منچستر سخت بود. واقعا بچه‌های ما در منچستر شرایط سختی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشتند، اما با برنامه‌ریزی فدراسیون و كادر فنی خدا را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ شكر در این مسابقه ما 4 سهمیه پارالمپیك پاریس را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به دست آوردیم. بچه‌های ما واقعا عملكرد خوب و درخشانی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در این مسابقات داشتند.

*خانلرخانی شانس بالایی برای عنوان بهترین مربی دنیا دارد

ساعی در ادامه صحبت‌های خود عنوان كرد: مراسم جشن بهترین‌های دنیا امشب پس از پایان روز دوم مسابقات برگزار خواهد شد كه برای اولین بار ما در این مراسم سه نماینده خواهیم داشت؛ یك مربی و دو بازیكن جزو كاندیداهای ما هستند. فكر می‌كنم پیام خانلرخانی شانس بیشترین به عنوان بهترین مربی دنیا خواهد داشت.

*از طریق فدراسیون جهانی پیگیر كارشكنی انگلیسی ها خواهیم بود

وی در واكنش به این سؤال كه آیا به خاطر كارشكنی انگلیسی‌ها قرار نیست شما از طریق فدراسیون جهانی این موضوع را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به صورت خیلی ویژه و جدی پیگیری كنید، گفت: انصافا مسئولان وزارت ورزش و جوانان و كمیته ملی المپیك از قبل این موضوع را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پیگیری می‌كردند. ما هم خیلی زودتر از زمان موعد برای دریافت ویزا اقدام كردیم تا مشكلی پیش نیاید. آنها در طول این مدت از طریق ارتباطی كه داشتیم به ما گزارش روزانه می‌دادند كه مراحل صدور روادید در حال انجام شدن است. وقتی روادید پاراتكواندو را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ طی دو سه مرحله به ما دادند، ما منتظر دریافت روادید تكواندوكاران بودیم، اما در پایان دیدیم كه آنها كارشكنی كردند. مثل دو مرحله‌ای كه در گذشته پیش آمده بود، آنها باز هم در صدور روادید كارشكنی كردند. با توجه به اینكه ما از قبل این موضوع را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پیش‌بینی كرده بودیم، من در همان مسابقات فرانسه با رئیس فدراسیون جهانی جلسه‌ای داشتم و از او خواستم به صورت ویژه این موضوع را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پیگیری كند. حتی رئیس فدراسیون انگلیس نیز قول داده بود كه روادید ملی‌پوشان ما در زمان موعد صادر شود، اما دیدیم كه چطور لحظه آخر و در روز پایان نخستین روز از مسابقات، زمانی كه روادید دیگر به‌كار ما نمی‌آید، صادر شد. به هر حال كارشكنی‌ها انجام شده و ما قطعا به صورت ویژه از طریق فدراسیون جهانی به دنبال رفع این معضل خواهیم بود، چون با این كارشكنی ما آسیب دیدیم.

*برای رسیدن به المپیك در چین كار سختی داریم

رئیس فدراسیون تكواندو در پایان صحبت‌های خود اظهار داشت: مسابقات گرنداسلم چین برگزار خواهد شد و بدون شك كار ما در این مسابقات سخت است. با توجه به اینكه این اتفاقات رخ داده و ما شانس كسب سهمیه المپیك را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از طریق مسابقات رنكینگ سیستم از دست دادیم، برای رسیدن به سهمیه المپیك در چین فوق‌العاده كار سختی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داریم. به خاطر همین تقریبا 23 نفر را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به این مسابقات اعزام خواهیم كرد تا این نفرات بتوانند در جدول مسابقات كار را برای نفراتی كه شانس كسب سهمیه المپیك دارند آسان كنند.

پایان پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

دسترسی سریع