سیاست جدید وزارت ورزش و جوانان در جایگزینی ستاد عالی با جلسات تخصصی

جلسات تخصصی بررسی فدراسیون‌های مدال‌آور به منظور حضور پرقدرت در بازی‌های المپیك توسط وزارت ورزش و جوانان دنبال خواهد شد.

1402/08/14
11:31

به گزارش رادیو ورزش؛ چهار روز پس از پایان بازی‌های آسیایی هانگژو، فدراسیون كشتی نخستین فدراسیونی بود كه وضعیتش در بازی‌های آسیایی و برنامه‌های فنی‌اش برای حضور پرقدرت در بازی‌های المپیك با حضور وزیر ورزش و جوانان، مسئولان فنی وزارت ورزش و كمیته ملی المپیك، رییس فدراسیون و سرمربیان تیم‌های ملی كشتی مورد بررسی قرار گرفت.

با تركیب اعضا و برگزاری جلسه مشابه دیگر با حضور مسئولان فدراسیون تكواندو و برنامه‌ریزی انجام شده برای تداوم برگزاری این نشست‌ها با حضور مسئولان و مربیان رشته‌های دیگر، می‌توان گفت كه این جلسات تخصصی جایگزین «ستاد عالی» بازی‌های آسیایی و المپیك شده است.

یكی از انتقادها به «ستاد عالی» بازی‌ها، حضور برخی افراد غیرفنی بود كه حضورشان در جلسات ستاد با خروجی فنی همراه نمی‌شد بنابراین به نظر می‌رسد برگزاری جلسات تخصصی فدراسیون‌ها با حضور وزیر ورزش، رییس كمیته ملی المپیك، معاون ورزش قهرمانی، دبیركل كمیته ملی المپیك و دیگر نفرات فنی یا مرتبط از فدراسیون‌ها به منظور ایجاد خروجی مناسب در تصمیم‌گیری‌های فنی است.

كمتر از یك ماه پس از پایان بازی‌های آسیایی، دو نشست تخصصی با فدراسیون‌های كشتی و تكواندو برگزار شده و برنامه‌ریزی برای برگزاری جلسات مشابه با فدراسیون‌های دیگر در حال انجام است؛ موضوعی كه حكایت از جدیت مسئولان وزارت ورزش و كمیته ملی المپیك برای حضور آبرومندانه ورزش ایران در بازی‌های المپیك پاریس حكایت دارد.

پایان پیام/

دسترسی سریع