بازی‌های آسیایی| مروری بر نتایج روز سوم كاروان ایران

روز سوم بازی‌های آسیایی با 2 مدال طلا و نقره برای كشورمان به پایان رسید.

1402/07/05
08:30

به گزارش رادیو ورزش؛ سومین روز از بازی‌های آسیایی هانگژو در حالی پیگیری شد كه ورزشكاران كشورمان در رشته‌های مختلف به رقابت پرداختند.

تیراندازی:

تیم میكس ایران با تركیب شرمینه چهل‌امیرانی و امیر محمد نكونام با 629 امتیاز در رده پنجم ایستاد و برای كسب مدال برنز با قزاقستان به رقابت پرداخت. ️تیم میكس كشورمان در فینال 17 بر 11 نتیجه را به قزاقستان واگذار كرد.

در پایان مرحله دقت تپانچه 25 متر بانوان، هانیه رستمیان با 291 امتیاز، گلنوش سبقت‌الهی با 284 امتیاز و زینب طوماری نیز با 282 امتیاز كسب كردند. این مسابقات فردا در مرحله سرعت پیگیری خواهد شد و جایگاه تیراندازان و چهره 8 فینالیست مشخص خواهد شد.

بسكتبال:

تیم ملی بسكتبال در نخستین بازی خود به مصاف تیم امارات رفت و با نتیجه 81-57 پیروز شد. تیم كشورمان در مرحله مقدماتی با تیم‌های عربستان، امارات و قزاقستان همگروه است.

تیم ملی بسكتبال 3 نفره كشورمان در دومین دیدار امروز مقابل مالدیو رفت و با نتیجه 22 بر 6 پیروز شد.

جودو:

قاسم باغچقی به عنوان آخرین نماینده جودو كشورمان در وزن منهای 90 كیلوگرم پس از ایپون كردن حریف فلسطینی در مبارزه دوم مقابل حمزه دیدار از قزاقستان در ثانیه های پایانی ایپون شد تا در نهایت پرونده تیم ملی جودو در هانگژو بسته شود.

تكواندو:

نرگس میرنوراللهی در وزن 57-كیلوگرم تكواندو در نخستین دیدار مقابل كیم یوجین از كره جنوبی 2بر صفر شكست خورد و از دور مسابقات كنار رفت.

علیرضا حسین‌پور در وزن 63-كیلوگرم تكواندو، در نخستین دیدار محمد رایحان از هند را 2بر صفر از پیش رو برداشت. او در ادامه و در مرحله یك هشتم نهایی نیز 2بر صفر نماینده پاكستان را شكست داد و راهی مرحله یك چهارم نهایی شد. حسین‌پور با عبور از تكواندوكار كره‌ای در این مرحله نیز ضمن صعود به نیمه نهایی مدال برنز خود را قطعی كرد. وی در ادامه با نتیجه 2 بر صفر حریف اردنی را شكست داد و فینالیست شد. حسین‌پور در این مرحله مقابل حریف تایلندی شكست خورد و نقره گرفت.

ناهید كیانی در رقابت‌های وزن 53- كیلوگرم بازیهای آسیایی، پس از استراحت در دور نخست، به مصاف چوتیكان جونگ كول راتاناواتانا از تایلند رفت و در پایان با نتیجه 2 بر یك مغلوب حریف خود شد و از دور رقابت‌ها كنار رفت.

ووشو:

در مسابقات تالو ( ووشو )، مینا پناهی در هنگام اجرای فرم نانچوان - نن‌دائو دچار مصدومیت شد و نتوانست كار خود را به پایان برساند. وی توسط كادر پزشكی مسابقات با برانكارد از سالن مسابقات به خارج منتقل شد.

محمدعلی مجیری و شاهین بنی‌طالبی در رقابت‌های تالو ( ووشو ) و در بسته نان چوان -نن گوئن به مصاف حریفان خود رفتند. در این بخش كه 20 ورزشكار حضور داشتند، محمدعلی مجیری با نمره مجموع 19.380 در رده نهم ایستاد و شاهین بنی‌طالبی به امتیاز 19.379 در جایگاه دهم قرار گرفت. دست هر دو ورزشكار این فرم از رسیدن به مدال كوتاه ماند.

حانیه رجبی نماینده فرم نان چوان- نن دائو تالو (ووشو) زنان با كسب نمره مجموع 18.966 به كار خود پایان داد. ️در این فرم ورزشكارانی از چین با امتیاز 19.590، ماكائو با امتیاز 19.419 و ازبكستان با نمره 19.403 اول تا سوم شدند.


الهه منصوریان در مرحله یك‌چهارم نهایی وزن 52- كیلوگرم به مصاف «سامرین التاف» از پاكستان رفت. منصوریان در این مبارزه موفق شد حریف خود را شكست بدهد و ضمن صعود به مرحله نیمه نهایی، مدال برنز خود را قطعی كند.

شجاع پناهی نماینده وزن 60- كیلوگرم ساندا مردان ایران با پیروزی برابر نماینده قرقیزستان راهی مرحله نیمه‌نهایی شد و مدال خود را قطعی كرد.

افشین سلیمی ملی‌پوش كشورمان به مصاف «وان چونگ ترونگ» از ویتنام رفت و با ارائه یك عملكرد مقتدرانه، این حریف را از پیش‌رو برداشت و با صعود به نیمه نهایی مدال برنز خود را نیز قطعی كرد.

محمدسیفی كه سه طلای بازی‌های آسیایی مربوط به سال‌های 2010، 2014 و 2018 را در كارنامه دارد، در مرحله یك‌چهارم نهایی به مصاف «مِكان پالتایف» از تركمنستان رفت و با شكست این ووشوكار، ضمن صعود به نیمه نهایی، مدال برنز خود را قطعی كرد.

بوكس:

دانیال شه‌بخش نماینده وزن 57 كیلوگرم در 3 راند مقابل نماینده چین شكست خورد و حذف شد.

ایمان رمضان‌پور نماینده وزن 92+كیلوگرم بوكس كشورمان به مصاف جونیونگ كره جنوبی رفت. ️رمضانپور در مبارزه نخست خود در راند اول مسلط بر حریف بود ناگهان با حمله آسیب زای حریف مواجه كه با اخطار داور روبه‌رو شد و در ادامه داور دستور به قطع مبارزه و برد نماینده كشورمان داد.


شطرنج

دور پنجم:

سوپر استاد بزرگ سید محمدامین طباطبایی مقابل نوگری بك از قزاقستان به تساوی دست یافت.

سوپر استاد بزرگ پرهام مقصودلو مقابل ویدیت از هند شكست خورد.

استاد بزرگ مبینا علی نسب موفق شد مقابل مونگن تول بت خویاگ از مغولستان به پیروزی دست یابد.

ژیمناستیك:

مسابقات فینال ژیمناستیك در ماده 6 اسباب امروز با 18 ژیمناست برگزار شد كه در 6 اسباب خرك حلقه، دارحلقه، پرش خرك، پارالل، بارفیكس و حركات زمینی با یكدیگر رقابت كردند. از ایران نیز محمدرضا خسرونژاد و محمدرضا حمیدی در گروه دوم فینال حضور داشتند كه كار خود را با خرك حلقه آغاز كرده و پس از رقابت در بقیه اسباب‌ها در حركات زمینی به پایان بردند.

در پایان این مسابقه جذاب و طولانی كه نزدیك به 3 ساعت به طول انجامید، خسرونژاد با امتیاز 76.730 هفتم شد و حمیدی نیز با امتیاز 75.532 به رتبه دهم بسنده كرد.

والیبال:

تیم ملی والیبال ساحلی با پذیرش شكست برابر چین در مرحله نیمه‌نهایی بازی‌های آسیایی از صعود به فینال بازماند تا در آخرین دیدار خود برای نخستین مدال برنز ساحلی ایران در این بازی‌ها به میدان برود.

تیم ملی والیبال كشورمان در فینال بازی‌های آسیایی مقابل چین قرار گرفت كه با برتری 3 بر یك نخستین طلای كاروان را كسب كرد.

اولین طلای كاروان ورزش ایران توسط یك ورزش توپی بدست اومد كه تاكنون سابقه نداشته است.

انتهای پیام/
منبع: فارس

دسترسی سریع