هاشمی: ورزش فقط بعد قهرمانی و حرفه‌ای نیست/ باید به ورزش همگانی توجه داشت

وزیر ورزش و جوانان گفت: رسالت اصلی ما این است كه بتوانیم به همگانی‌تر كردن ورزش بپردازیم. ورزش فقط بعد قهرمانی و حرفه‌ای نیست بلكه باید سلامتی مردم را در اولویت قرار داد كه در این مسیر دغدغه‌ها و مشكلات زیادی داریم.

1402/07/03
20:05

به گزارش رادیو ورزش؛ كیومرث هاشمی در نشست هماهنگی ستاد هفته تربیت‌بدنی و ورزش تاكید كرد: یكی از برنامه‌های ما ورزش تربیتی است كه آن را در اولویت‌های خود قرار داده‌ایم. همه باید دست به بدهیم و از همه ظرفیت‌ها برای پیش‌برد امور استفاده كنیم.

وی افزود: هفته تربیت‌بدنی سال‌هاست برگزار می‌شود، كمتر از 15 درصد جامعه ورزش می‌كنند و رسالت اصلی ما در این شرایط آن است كه بتوانیم به همگانی‌تر كردن ورزش بپردازیم. همه ورزش، بعد قهرمانی و حرفه‌ای نیست و باید سلامت مردم را در اولویت قرار دهیم و در این مسیر دغدغه‌ها و مشكلات زیادی داریم.

او ادامه داد: پیشنهادات خوبی در جلسه مطرح شد و باید نظرات برای جمع‌بندی، دسته‌بندی شود. یك هیات‌ رئیسه در ستاد كه عضو شورای عالی ورزش است باید داشته باشیم كه پیشنهادات دوستان را جمع‌بندی كرده تا تصمیم‌گیری شود.

هاشمی خاطرنشان كرد: ما باید در هفته تربیت‌بندی یك برنامه ویژه‌ای داشته باشیم كه افكار عمومی را به طور ویژه تحت تاثیر قرار دهد. ورزش در درون خود، ذات تبلیغی دارد اما سازمان‌یافته نیست. آن نگاهی كه مقام معظم رهبری دارند، پیوست‌های تبلیغی است و باید در هفته تربیت‌بدنی این مساله را مدنظر داشته باشیم.

وزیر ورزش و جوانان گفت: در تمامی استان‌ها باید قهرمانان خود را در سطوح مختلف مشخص كنیم و این قهرمانان باید به دل مدرسه‌ها بروند و با دانش‌آموزان صحبت كنند.

انتهای پیام/
منبع: ایرنا

دسترسی سریع