نایب قهرمانی و كسب چهار سهمیه المپیك سوغات فرنگی كاران از بلگراد

تیم ملی كشتی فرنگی ایران به عنوان نایب قهرمانی مسابقات جهانی دست یافت.

1402/07/03
09:50

به گزارش رادیو ورزش؛ در پایان مسابقات كشتی فرنگی قهرمانی جهان تیم ایران توسط امین میرزازاده در وزن 130 كیلوگرم به مدال طلا، علیرضا مهمدی در وزن 82 كیلوگرم به مدال نقره، پویا دادمرز در وزن 55 كیلوگرم، محمدرضا گرایی در وزن 67 كیلوگرم و محمدهادی ساروی در وزن 97 كیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

در رده‌بندی تیمی آذربایجان با 120 امتیاز به عنوان قهرمانی رسید، تیم ایران با 102 امتیاز نایب قهرمان شد و تیم تركیه با 93 امتیاز به عنوان سوم رسید.

تیم ایران همچنین در اوزان 60، 67، 97 و 130 كیلوگرم سهمیه المپیك پاریس را به دست آورد.

نتایج نمایندگان كشورمان در این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن 55 كیلوگرم پویا دادمرز پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر سابولس لوسونس از صربستان را با نتیجه 8 بر صفر از پیش رو برداشت و راهی مرحله یك چهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل آدم اوزون قهرمان اروپا از تركیه را با نتیجه 3 بر صفر شكست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. دادمرز در این دیدار در یك كشتی نزدیك با نتیجه 3 بر 2 مغلوب با الدانیز عزیزلی قهرمان جهان از آذربایجان شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه 6 بر 3 مارلان موخاشیف از قزاقستان را شكست داد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن 60 كیلوگرم مهدی محسن نژاد پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 7 بر صفر الدار حافظ اف از آمریكا را مغلوب كرد. وی در دور بعد با نتیجه 4 بر 2 سئونگ هاك كیم از كره جنوبی را شكست داد و راهی مرحله یك چهارم نهایی شد. محسن نژاد در این مرحله مقابل كریستوفر كرایمر از آلمان با نتیجه 7 بر صفر پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله در یك دیدار نزدیك با نتیجه 4 بر 3 مغلوب ژولومان شارشنبكوف قهرمان جهان از قرقیزستان شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه 3 بر 3 مغلوب اسلام جان بهرام اف از ازبكستان شد و در جایگاه پنجم ایستاد. نماینده كشورمان برای كسب مدال المپیك به مصاف گئورگ غریبیان دیگر نفر پنجم این وزن رفت و با نتیجه 7 بر صفر موفق شد این حریف را شكست دهد و سهمیه المپیك پاریس را كسب كند.

در وزن 63 كیلوگرم ایمان محمدی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 12 بر 2 مغلوب گئورگی تیبیلوف از صربستان شد و با توجه به شكست حریفش در مرحله نیمه نهایی، نماینده كشورمان از دور رقابت ها كنار رفت.

در وزن 67 كیلوگرم محمدرضا گرایی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 6 بر 3 ابرار آتابایف قهرمان آسیا از ازبكستان را مغلوب كرد و راهی مرحله یك هشتم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 11 بر 10 كیوتارو سوگابه از ژاپن را شكست داد و راهی مرحله یك چهارم نهایی شد. گرایی در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر مغلوب جعفراف از آذربایجان شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه با نتیجه 6 بر 5 از سد كریستین وانزا از مجارستان گذشت و به دیدار رده بندی راه یاف. گرایی در این دیدار با نتیجه 8 بر صفر و 3 اخطاره شدن حریف مقابل اسلاویك گالستیان از ارمنستان به پیروزی رسید و صاحب مدال برنز شد و سهمیه المپیك را نیز كسب كرد.

در وزن 72 كیلوگرم سید دانیال سهرابی در دور نخست با نتیجه 10 بر 2 آرتور پولیتایف از اوكراین را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد در یك كشتی برابر با نتیجه 7 بر 7 و به دلیل امتیاز درشت كمتر مغلوب علی ارسلان قهرمان جهان از صربستان شد و با توجه به شكست ارسلان در دور بعد، سهرابی از دور رقابت ها كنار رفت.
در وزن 77 كیلوگرم محمدعلی گرایی در دور اول با نتیجه 2 بر صفر آدلت تیولیوبایف از روسیه را مغلوب كرد. وی در دور دوم با نتیجه 5 بر 5 مغلوب نائو كوزاكا از ژاپن شد و با توجه به شكست این كشتی گیر ژاپنی مقابل محموداف قهرمان جهان از قرقیزستان در مرحله نیمه نهایی، گرایی از دور رقابت ها كنار رفت.

در وزن 82 كیلوگرم علیرضا مهمدی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر كوواسویچ از صربستان را مغلوب كرد و به مرحله یك چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل یاروسلاو فیلچاكوف دارنده مدال برنز جهان از اوكراین با نتیجه 4 بر 1 به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. مهمدی در این دیدار با نتیجه 5 بر 1 میهایل برادو از مولادوی را شكست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار در یك كشتی نزدیك با نتیجه 2 بر 1 مغلوب رفیق حسین اف قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیك از آذربایجان شد و به مدال نقره رسید.

در وزن 87 كیلوگرم ناصر علیزاده پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 6 بر 4 مقابل الیاس پاگكالیدیس از یونان به پیروزی رسید. وی در دور بعد مقابل آركادیوس كولینیچ دارنده مدال برنز جهان از لهستان با نتیجه 4 بر 4 به پیروزی رسید و راهی مرحله یك چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 9 بر 4 مغلوب نورسلطان تورسینوف از قزاقستان شد و با توجه به شكست این كشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، علیزاده حذف شد.

در وزن 97 كیلوگرم محمدهادی ساروی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 3 بر 1 ماركوس راگینگر از اتریش را شكست داد. وی در دور سوم با نتیجه 7 بر 1 جرارد كورنیزاك از لهستان را از پیش رو برداشت و به مرحله یك چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 4 بر 1 فلیكس بالدوف از نروژ را مغلوب كرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. ساروی در این مرحله با نتیجه 3 بر صفر مغلوب گابریل روسیلو كیندلان از كوبا شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه 4 بر 1 مقابل ابوبكر خاسلاخانوف از بلاروس به برتری دست یافت و ضمن كسب سهمیه المپیك پاریس، صاحب مدال برنز شد.

در وزن 130 كیلوگرم امین میرزازاده در دور نخست با نتیجه 9 بر صفر ادوارد سوقومونیان از برزیل را شكست داد. وی در دور دوم با با نتیجه 2 بر 1 میخایلو ویشنویتسكی از اوكراین را از پیش رو برداشت و به مرحله یك چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 1 بر 1 روماس فریدریكاس از لیتوانی را مغلوب كرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. میرزازاده در این مرحله با اوسكار پینو هیندس دارنده مدال های نقره و برنز جهان از كوبا با نتیجه 1 بر 1 به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار رضا كایالپ قهرمان چندین دوره جهان و دارنده مدال های نقره و برنز المپیك از تركیه را در یك كشتی سخت و نفسگیر با نتیجه 2 بر 2 شكست داد و به مدال طلا دست یافت و سهمیه المپیك پاریس را نیز به دست آورد.

رده بندی انفرادی

55 كیلوگرم: 1- الدانیز عزیزلی (آذربایجان) 2- نوگزاری تسورتسومیا (گرجستان) 3- پویا دادمرز (ایران) و جسوربك اورتیبكوف (ازبكستان) 5- مارلان موكاشیف (قزاقستان) و آرتیوم دلیانو (مولداوی)

60 كیلوگرم: 1- ژولومان شارشنبكوف (قرقیزستان) 2 – كنیچیرو فومیتا (ژاپن) 3- اسلام جان بهرام اف (ازبكستان) و لی گیو كائو (چین) 5- مهدی محسن نژاد (ایران) و گئورگ غریبیان (ارمنستان)

63 كیلوگرم: 1- لری ابولادزه (گرجستان) 2- موراد ممدوف (آذربایجان) 3- گئورگی تیبیلوف (روسیه) و انس باشار (تركیه) 5- هراچیا پوقوسیان (ارمنستان) و استفان كلمنت (فرانسه) ... 16- ایمان محمدی (ایران)

67 كیلوگرم: 1- لوئیس اورتا سانچز (كوبا) 2- حسرت جعفراف (آذربایجان) 3- محمدرضا گرایی (ایران) و مته نمس (صربستان) و 5- اسلوایك گالستیان (ارمنستان) و آمانتوز اسماعیل اف (قرقیزستان)

72 كیلوگرم: 1- ابراهیم محمد حسن قانم (فرانسه) 2 – روبرت فریتش (لهستان) 3- علی ارسلان (صربستان) و سلجوق جان (تركیه) 5- شینگو هارادا (ژاپن) و استویان كوباتوف (بلغارستان) ... 10- دانیال سهرابی (ایران)

77 كیلوگرم: 1- آكژول محموداف (قرقیزستان) 2- سانان سلیمان اف (آذربایجان) 3- مالخاز آمویان (ارمستان) و نائو كوزاكا (ژاپن) 5- دمیو ژاداریف (قزاقستان) و آرام واردانیان (ازبكستان) ... 18- محمدعلی گرایی (ایران)

82 كیلوگرم: 1- رفیق حسین اف (آذربایجان) 2- علیرضا مهمدی (ایران) 3- یاروسلاو فیلچاكوف (اوكراین) و آیوس گونیبوف (روسیه) 5- میهایل برادو (مولداوی) و برهان آكبوداك (تركیه)

87 كیلوگرم: 1- علی جنگیز (تركیه) 2- داوید لوسونزی (مجارستان) 3- ژان بلنیوك (اوكراین) و سمن نوویكوف (بلغارستان) 5- نورسلطان تورسینوف (قزاقستان) و اسلام عباس اف (آذربایجان)

7 كیلوگرم: 1- گابریل روسیلو كیندلان (كوبا) 2- آرتور الكسانیان (ارمنستان) 3- محمدهادی ساروی (ایران) و آرتور عمراف (چك) 5- ابوبكر خاسلاخانوف (بلاروس) و میندوگاس ونچكایتیس (لیتوانی)

130 كیلوگرم: 1- امین میرزازاده (ایران) 2- رضا كایالپ (تركیه) 3- عبدالطیف احمد محمد (مصر) و اسكار پینو هنیدس (كوبا) 5- لینگ ژی منگ (چین) و روماس فریدریكاس (لیتوانی)

رده بندی تیمی

1- آذربایجان 120 امتیاز 2- ایران 102 امتیاز 3- تركیه 93 امتیاز 4- كوبا 73 امتیاز 5- ارمنستان 65 امتیاز 6- قرقیزستان 60 امتیاز 7- گرجستان 59 امتیاز 8- مجارستان 52 امتیاز 9- ازبكستان 52 امتیاز 10- صربستان 49 امتیاز

انتهای پیام/
منبع: تسنیم

دسترسی سریع