برنزی به ارزش طلا؛ پرتوآذر نخستین مدال‌آور دوچرخه سواری زنان

زنان دوچرخه سواری ایران توانستند چهارمین مدال كاروان ایران و تنها مدال رشته دوچرخه سواری در بازی‌های آسیایی كسب كنند.

1402/07/03
10:08

به گزارش رادیو ورزش؛ در ادامه بازی‌های آسیایی هانگژو از نخستین ساعات صبح روز دوشنبه، مسابقات دوچرخه سواری كوهستان آغاز شد. در این رقابت فرانك پرتوآذر دوچرخه سوار ایران حضور داشت و با 7 ركابزن دیگر رقابت سنگین و نزدیكی برگزار كرد.

2 ركابزن چینی به نام‌های لی هونگ‌فنگ و ما كای‌ژیا و آلینا سركولووا از قزاقستان رقبای اصلی پرتوآذر در این مسابقه بودند. مسیر پرپیچ و خم مسابقه در كوهستان‌های هانگژو و شرجی و دمای بالا كار ركابزنان را دشوار كرده بود به گونه‌ای كه ركابزن فیلیپینی در پایان دور دوم مسابقه از حال رفت.

در این مسابقه دشوار و جذاب ركابزنان چینی با توجه به آشنایی مسیر و البته امتیاز میزبانی از ابتدا از بقیه پیش افتادند تا مدال‌های طلا و نقره را برای میزبان رزرو كنند. در پایان نیز لی با حدنصاب یك ساعت و 30 دقیقه و 59 ثانیه مدال طلا گرفت و ما با 5 دقیقه و 46 ثانیه اختلاف نقره‌ای شد.

برای جایگاه سوم و كسب مدال برنز رقابت نفسگیر و نزدیكی میان پرتوآذر و آلینا از قزاقستان برگزار شد و در پایان 4 دور رقابت جانانه دختر ركابزن ایران توانست رقیب قزاق خود را كه رنك 1 مسابقات را داشت پشت سر گذاشته و با اختلاف 11 دقیقه و 45 ثانیه مدال باارزش برنز را كسب كرده و نام خود را به تاریخ سنجاق كند.

مدال پرتوآذر نخستین مدال تاریخ دوچرخه سواری زنان ایران در بازی‌های آسیایی و چهارمین مدال تمام كاروان ایران در رقابت‌های این دوره محسوب می‌شود و جالب اینكه همانند 3 مدال قبلی باز هم به نام زنان ایران ضرب شد تا هر 4 مدال ایران تا این لحظه را دختران ایران زمین كسب كرده باشند.

انتهای پیام/
منبع:ایرنا

دسترسی سریع