روسلان به دسته المپیكی 102 كیلوگرم می‌آید

تصمیم قهرمان وزنه برداری ازبكستان برای حضور در المپیك پاریس زنگ خطر را برای مدعیان دسته 102 كیلوگرم به صدا درآورد.

1402/06/26
10:38

به گزارش رادیو ورزش؛ معمای ازبك‌ها برای انتخاب قهرمان المپیكی در دسته 102 كیلوگرم یا فوق سنگین به سوال اتحادیه جهانی تبدیل شده است. تیم ازبكستان 2 قهرمان نامدار المپیك (روسلان نورالدین‌اف و اكبر ژورائف) در دسته 109 كیلوگرم وزنه برداری دارد. ژورائف مدتی در دسته فوق سنگین شانس خود را برای رسیدن به المپیك امتحان كرد اما در این مسیر موفق نبود.

فدراسیون بین‌المللی وزنه‌برداری در پایان رقابت‌های دسته 109 كیلوگرم به نقل از شكرالله محموداف رئیس فدراسیون ازبكستان نوشت: بدن اكبر در دسته فوق سنگین جواب نخواهد داد و بیشترین وزن او 126 كیلوگرم است با این شرایط او نمی‌تواند رقابت تنگاتنگی با مدعیان دسته به‌اضافه 102 كیلوگرم داشته باشد.

در ادامه گزارش این فدراسیون با اشاره به راهكار ازبك‌ها برای رسیدن به المپیك پاریس آمده است: اگر ژورائف نتواند به دسته فوق سنگین برود باید وزن خود را كاهش دهد. همچنین ازبك‌ها یك قهرمان دیگر به نام روسلان دارند كه او نیز می‌تواند با كاهش وزن به دسته المپیكی 102 كیلوگرم كوچ كند.

روسلان در خصوص كاهش وزن خود گفت: در مسابقات قهرمانی آسیا در كره‌جنوبی وزن خود را به 104 كیلوگرم رساندم اما كار راحتی نبود. حال باید تلاش كنم تا به دسته 102 كیلوگرم بروم در این راه باید هم غذای كمتر مصرف كنم و هم ورزش بیشتری داشته باشم.

IWF در ادامه گزارش خود با اشاره به راهكار ازبك‌ها برای انتخاب المپین وزنه‌برداری نوشت: آنان باید تا مسابقه بعدی (جایزه بزرگ قطر) كه انتخابی المپیك است تصمیم نهایی را برای انتخاب اكبر ژورائف یا روسلان برای حضور در وزن 102 كیلوگرم بگیرند. ممكن است فدراسیون وزنه‌برداری ازبكستان یك مسابقه انتخابی بین روسلان و اكبر ژورائف برگزار كند.

در این گزارش به نقل از روسلان نورالدین‌اف آمده است: من الان دارم پیر می شوم، به زودی 32 ساله می‌شوم و می‌خواهم آخرین مسابقه‌ام در پاریس باشد.

انتهای پیام/
منبع: ایرنا

دسترسی سریع