درخواست میزبانی فدراسیون والیبال برای مسابقات جهانی و آسیایی

فدراسیون والیبال ایران برای دو رقابت جهانی و سه تورنمنت آسیایی در سال‌های 2024 و 2025 درخواست میزبانی داد.

1402/06/22
09:15

به گزارش رادیو ورزش و به نقل از فدراسیون والیبال، فدراسیون والیبال ایران درخواست رسمی خود برای میزبانی لیگ ملت‌های والیبال 2024 و رقابت‌های والیبال قهرمانی مردان جهان 2025 را به فدراسیون جهانی والیبال ارسال كرد و این اعلام آمادگی را در سیستم والیبال ورد به ثبت رساند.

همچنین ایران طی نامه‌ای به كنفدراسیون والیبال آسیا آمادگی خود برای میزبانی در رقابت‌های والیبال قهرمانی باشگاه‌های مردان آسیا 2024، قهرمانی جوانان پسر آسیا 2024 و قهرمانی مردان آسیا 2025 را به طور رسمی اعلام كرد.

لیگ ملت‌های والیبال در سال 2024 از روز سه‌شنبه یكم خرداد 1403 آغاز می‌شود و تا یكشنبه سوم تیرماه سال آینده ادامه دارد و فدراسیون والیبال ایران با اولویت هفته دوم، برای میزبانی هر سه هفته این رقابت‌ها اعلام آمادگی كرده است. این درحالیست كه بر اساس سیاست‌های جدید فدراسیون جهانی میزبانی‌های مسابقات جهانی و لیگ ملت‌ها بر اساس نظر شریك تجاری FIVB، «والیبال ورد» اعطا می‌شود كه یكی از معیارهای مهم اعطای این میزبانی درآمد آنلاین از مخاطبان و حق پخش از مسابقات است. گفتنی است رقابت‌های VNL 2023 به میزبانی كشورهای ژاپن، هلند، فیلیپین، كانادا، فرانسه و آمریكا پیگیری شده بود.

همچنین قهرمانی مردان جهان 2025 دیگر درخواست میزبانی ایران به فدراسیون جهانی است كه پیش از این هر 4 سال یك بار برگزار می‌شد و براساس مصوبه هیأت رئیسه از سال 2025 این رقابت‌ها به صورت دو سال یكبار برگزار خواهد شد. این رقابت‌ها سال گذشته به میزبانی لهستان و اسلوونی پیگیری شد.

لازم به ذكر است در بخش میزبانی مسابقات قاره آسیا نیز معمولاً در پایان هر سال پس از بررسی مسابقات و رویدادهای برگزار شده و تعیین تقویم رویدادهای سال آینده، درخواست‌ها و برنامه‌های فدراسیون‌ها در جلسه هیأت رئیسه مورد بررسی قرار می‌گیرد و به صورت رسمی به كشورها پاسخ داده می‌شود.

مسابقات قهرمانی باشگاه‌های مردان آسیا 2024، قهرمانی جوانان پسر آسیا 2024 و قهرمانی مردان آسیا 2025 درخواست‌های ایران برای میزبانی رقابت‌های آسیایی در دو سال آتی است كه با توجه به میزبانی اخیر ایران در رقابت‌های قهرمانی مردان آسیا احتمال كمی برای اعطای میزبانی برای این تورنمنت در سال 2025 وجود خواهد داشت. البته با توجه به پیشرفت مسابقات باشگاه‌های آسیا در بخش مردان در سال‌های اخیر و همچنین میزبانی موفق ایران در قهرمانی نوجوانان آسیا 2022 در تهران، شانس ایران برای گرفتن میزبانی یكی از رویدادهای باشگاه‌های آسیا و جوانان آسیا بیشتر خواهد بود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع