دو نیمه متفاوت با قلعه نویی پیروزی راحت تیم ملی فوتبال مقابل آنگولا

تیم ملی فوتبال ایران نتیجه دیدار تداركاتی برابر آنگولا را به سود خود تمام كرد؛ دیداری كه دو نیمه متفاوت داشت.

1402/06/22
09:14

به گزارش رادیو ورزش؛ تیم ملی فوتبال ایران از ساعت 19 دیروز میزبان آنگولا در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی بود. این دیدار با پیروزی چهار بر صفر به سود ایران تمام شد.

مهدی طارمی (9 و 17)، صادق محرمی (20) و شهریار مغانلو (86) برای ایران گلزنی كردند.

بازی دوستانه دو تیم در حالی برگزار شد كه مصدومیت علیرضا بیرانوند و رامین رضائیان در دیدار تداركاتی قبل مقابل بلغارستان باعث تغییر در تركیب ملی پوشان ایران شد.

تركیب تهاجمی برای تیم ملی ایران

امیر قلعه نویی سرمربی تیم ملی ایران در این دیدار تصمیم به ایجاد تغییر در تركیب گرفت. او پیام نیازمند را در چارچوب دروازه قرار داد تا نشان دهد گلر دوم خود را در روزهای مصدومیت بیرانوند پیدا كرده است.

همچنین محمد دانشگر جانشین پورعلی گنجی در قلب دفاع شد تا بازیكن سپاهان این بار زوج شجاع خلیل زاده شود.

صادق محرمی نیز جایگزین رامین رضائیان شد و میلاد محمدی نیز دفاع چپ بازی كرد.

روزبه چشمی، علی كریمی، مهدی ترابی و علیرضا جهانبخش نیز خط میانی را تشكیل دادند اما میل تهاجمی ترابی و جهانبخش باعث شد تا حملات ملی پوشان با حضور مهدی طارمی و سامان قدوس در خط حمله پرتعداد باشد.

میهمان فیزیكی

آنگولا كه از همان ابتدای بازی حرفی برای گفتن مقابل تاكتیك‌های تیم ملی ایران نداشت سعی بر انجام بازی فیزیكی داشت تا هافبك‌های این تیم بارها از داور عربستانی تذكر بگیرند. او در نهایت مجبور شد دو بازیكن آنگولا را در همان نیمه اول با كارت زرد روبرو كند.

گلباران یك نیمه‌ای

شاگردان امیر قلعه نویی كنترل بازی را به طور كامل در اختیار داشتند تا سه بار دروازه «آدیلسون دا كروز» دروازه بان آنگولا را باز كنند و میهمان آفریقایی خود را گلباران كنند.

تیم دوم زود سیر شد!

تركیب دو تیم در نیمه دوم چهره‌ای متفاوت پیدا كرد. قلعه نویی تصمیم گرفت با تغییرهای متوالی تقریباً تمام بازیكنان روی نیمكت را بازی دهد. صالح حردانی، محمدحسین مرادمند، شهریار مغانلو و محمد محبی جزو بازیكنانی بودند كه استراتژی تیم ملی ایران را تغییر دادند.

تاكتیك‌های متفاوت قلعه نویی در نیمه دوم بارها صدای خودش را در آورد. سرمربی تیم ملی ایران از عملكرد خط دفاعی خود رضایت نداشت. اشتباهات متوالی هافبك‌های تیم ملی نیز باعث شد تا آنگولا سه بار موقعیت گل پیدا كند اما در زدن شوت‌های آخر ناموفق بودند تا توپی وارد دروازه نیازمند نشود.

اشتهای گلزنی تیم ملی ایران در 45 دقیقه دوم به طور محسوس كاهش یافت تا شهریار معانلو تنها گلزن این تیم در نیمه دوم باشد. مهاجم سپاهان در دقیقه 84 آخرین گل این دیدار را به ثمر رساند تا بازی با نتیجه چهار بر صفر به پایان برسد.

پیروزی برابر آنگولا ششمین برد متوالی تیم ملی فوتبال با هدایت امیر قلعه نویی است.

انتهای پیام/
منبع: مهر

دسترسی سریع