جشنواره گل اسپانیا و پیروزی ایتالیا در پایان دور ششم مقدماتی یورو 2024

دور ششم از بازی‌های مرحله مقدماتی یورو 2024 با پیروزی خانگی پرگل اسپانیا و امیدوار شدن آتزوری به صعود به مرحله نهایی رقابت‌ها پایان رفت.

1402/06/22
09:12

به گزارش رادیو ورزش؛ در شب پایانی بازی‌های دور ششم مرحله مقدماتی یورو 2024، شب گذشته (سه‌شنبه) 9 بازی برگزار شد كه در مهمترین آنها تیم‌های ملی اسپانیا و ایتالیا برابر رقبای خود به پیروزی رسیدند.

در گروه C، تیم ملی ایتالیا كه نیاز مبرمی به كسب سه امتیاز داشت تا امیدهایش برای صعود را زنده نگه دارد، با نتیجه 2 بر یك از سد میهمان خود و تیم دوم جدول گروه، اوكراین گذشت. داویده فراتسی گل‌های ایتالیا را در دقایق 12 و 29 به ثمر رساند و تنها گل اوكراین هم در دقیقه 41 توسط آندری یارمولنكو رقم خورد. این اولین پیروزی ایتالیا در دومین بازی این تیم با هدایت لوچانو اسپالتی بود كه این تیم را هفت امتیازی كرد تا به واسطه كسب نتیجه بهتر در بازی رو در رو نسبت به اوكراین و مقدونیه به رده دوم جدول گروه C صعود كند. این در حالی است كه انگلیس 13 امتیازی در صدر جدول گروه یادشده قرار دارد. در این گروه به جز ایتالیا، سایر تیم‌ها پنج بازی انجام داده‌اند و ایتالیایی‌ها كه دیر كارشان را در مرحله مقدماتی شروع كردند (به دلیل حضور در مرحله نهایی لیگ ملت‌ها) چهار بازی انجام داده‌اند.

در بازی همزمان از گروه A‌ تیم ملی اسپانیا در ادامه روند خوب خود با هدایت لوئیس دلافوئنته در دیداری خانگی به مصاف قبرس رفت و میهمان خود را با نتیجه 6 بر صفر شكست داد. گاوی در دقیقه 18، میكل مرینو در دقیقه 33، خوسلو در دقیقه 70، فران تورس در دقایق 73 و 83 و الكس بائنا در دقیقه 77 گل‌های این بازی را به ثمر رساندند. اسپانیا كه نسبت به سایر تیم‌های گروه خود یك بازی كمتر انجام داده است (چهار بازی) اكنون با 9 امتیاز بعد از اسكاتلند 15 امتیازی در رده دوم جدول قرار دارد. تیم‌های ملی نروژ، گرجستان و قبرس هم به ترتیب با هفت، چهار و صفر امتیاز در رده‌های بعدی هستند.

نتایج كامل بازی‌های شب پایانی مرحله مقدماتی یورو 2024 را در زیر مشاهده می‌كنید:

گروه A
نروژ 2 - گرجستان یك
اسپانیا 6 - قبرس صفر

گروه C
ایتالیا 2 - اوكراین یك
مالت صفر - مقدونیه 2


گروه F
بلژیك 5 - استونی صفر
گل‌ها: فرتونگن (4)، تروسار (18)، روملو لوكاكو (56 و 58) و دكتلاره (88)
سوئد یك - اتریش 3
گل‌ها: امیل هلم (90) برای سوئد و گرگوریش (53)، آرناتوویچ (56 و 69 - پنالتی) برای اتریش

گروه I
سوئیس 3 - آندورا صفر

انتهای پیام/
منبع: تسنیم

دسترسی سریع