واعظ آشتیانی: دنبال كنندگان تعلیق ورزش ایران نمی‌توانند دلسوز ما باشند/ معاندین راست بگویند باید شك كنیم

مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال گفت: افرادی كه دنبال تعلیق ورزش ما بوده‌اند به هیچ وجه نمی‌توانند دلسوز باشند.

1401/07/08
17:21

به گزارش رادیو ورزش؛ امیر رضا واعظ آشتیانی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درمورد تلاش رسانه‌های معاند و ضد انقلاب برای ایجاد دودستگی در كشور و متعاقب آن اردوی تیم ملی فوتبال با توجه به مسائل اخیر جامعه، اظهار داشت: تكلیف این رسانه‌ها روشن است. همیشه با نظام مقدس جمهوری اسلامی عناد داشته‌اند و جوسازی و دروغ پردازی‌های اخیرشان هم جدید نیست. یعنی اگر روزی راست بگویند باید به حرف‌شان شك كرد. دروغ پراكنی جزء ذات این دسته از رسانه‌ها است.

وی افزود: رسانه‌هایی مثل ایران اینترنشنال، VOA دوست نیستند. اصلا نباید درموردشان حرف زد. این‌ها همان‌هایی هستند كه تعلیق ورزش ایران را دنبال می‌كردند و به همین دلیل نمی‌توانند دلسوز ما باشند. اگر بهترین كار را هم انجام بدهیم، گروه‌های مخالف نظام، ایرادها و نواقصی كه در ذهن ناقص‌شان هست، مطرح می‌كنند. داستان ما با این رسانه‌ها مانند ملا نصرالدین، پسرش و چهارپایش شده است. هر كاری بكنیم، ایراد می‌گیرند.

مدیرعامل اسبق استقلال عنوان كرد: اسم معاند معلوم است و نباید انتظار داشت آنها دنبال دودستگی و نفاق نباشند. شك نكنید اگر تیم ملی ما در جام جهانی از گروهش صعود كند به دلیل همین عناد داشتن، هیچ تمجیدی نمی‌كنند. اگر صعود نكند یا با سه باخت حذف شود، هم بزرگ‌نمایی كرده و این موضوع را به همه چیز و همه جا وصل می‌كنند. معاند، معاند است و اصلا نباید به نظراتش اهمیت داد زیرا نظرشان، نظر نیست. خط باطلی را برای خود تعریف كرده و با گرفتن جیره و مواجب حرف خودشان را می‌زنند.

واعظ آشتیانی ادامه داد: ما باید یاد بگیریم اردوی تیم‌های ملی خود را به شكلی اداره و مدیریت كنیم كه این رسانه‌ها نتوانند دست به حاشیه‌سازی بزنند. یكی از هنرهای مدیریت، این است كه در شرایط بحرانی مدیریت كنیم. اداره یك مجموعه در وضعیت عادی كار شاقی نیست. مهم‌ این است در شرایط بحرانی كه هجمه‌های رسانه‌ای مخربی علیه دشمنان كشور وجود دارد، چگونه بتوانیم مدیریت كنیم. بلد بودن چگونگی مدیریت بحران یك موضوع مهم است كه نباید از آن غافل شد.

مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال خاطرنشان كرد: برخی به دلیل هیجان زدگی و جوانی تحت تاثیر قرار می‌گیرند اما باید این جوانی را مدیریت كرد. هیچ جا گفته نشده كه انسان جایز الخطا است بلكه ممكن الخطا است و به همین دلیل ما می‌توانیم با استفاده از گفتمان بسیار اثربخش و مدیریت كارآمد، مدیریت كنیم. خط دشمن كه مشخص است. وزیر ورزش ما و عواملی كه در كنارش هستند، باید قدرت تجزیه و تحلیل همه مسائل را داشته باشند. وقتی حرف از سیاست‌مداری می‌زنیم منظور ما این نیست كه حتما یك فرد سیاسی كار، وزیر ورزش باشد بلكه باید قبول كنیم بخشی از ورزش كشورمان تحت تاثیر همین مسائل است و باید همه جوانب كار را در نظر گرفت.

وی تصریح كرد: باید از نیروهای كارآمد، قوی، متعهد، متخصص، مدبر در حوزه‌های مختلف استفاده كنیم. ورزش زیر شاخه فرهنگ است و پتانسیل بسیار بزرگی در حوزه فرهنگی دارد. تا حدی از این موضوع غفلت كرده و فقط به برد و باخت نگاه می‌كنیم. دنبال نتیجه گرایی هستیم و خودمان را از بخش‌های دیگری كه می‌توانیم از طریق ورزش از آنها بهره ببریم، فارغ كرده‌‌ایم. به همین دلیل چنین اتفاقاتی را شاهد هستیم.

پایان پیام/

دسترسی سریع