اخلاقی: تحریك برخی سلبریتی‌ها برای اغتشاش پسندیده نیست/ هیچ جای دنیا آشوب را نمی‌پسندند

سرمربی تیم ملی تكواندوی پومسه ایران گفت: اینكه عده‌ای از سلبریتی‌ها در فضای مجازی مردم را به آشوب و اغتشاش تحریك كنند، پسندیده نیست.

1401/07/08
17:19

به گزارش رادیو ورزش؛ احمد اخلاقی، سرمربی تیم ملی تكواندوی پومسه ایران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سمنان، با محكوم كردن حركت‌های اخیر اغتشاشگران و آشوب‌طلبان در كشور اظهار كرد: كارشناسان به‌اتفاق عقیده دارند كه اعتراض جزو لاینفك یك جامعه پویاست؛ ولی اعتراض با اغتشاش و آشوب متفاوت است و هیچ‌كس اغتشاش را نمی‌پسندد.

وی بیان كرد: هیچ جای دنیا آشوب و اغتشاش را نمی‌پسندند و در ایران هم این مسائل با فرهنگ ما منطبق نبوده و اغتشاشات به این سبك و وارد آمدن خسارت‌های جانی و مالی به مردم قابل پذیرش نیست.

سرمربی تیم ملی تكواندوی پومسه ایران تصریح كرد در روزهای گذشته، تعدادی از هم‌وطنان ما و نیروهای خدوم پلیس جان خود را از دست داده‌اند؛ در صورتی كه اعتراضات می‌توانست در قالب بهتری به گوش مسؤولان رسانده شود و آنها هم پاسخ دهند و اگر جوابی نمی‌دادند، مراتب بعدی به‌صورت قانونی پیگیری شود.

اخلاقی گفت: مشكلاتی در كشور وجود دارد و قابل تردید نیست و یكی از این مشكلات، این است كه چگونگی اعتراض به مردم آموزش داده نشده است و شیوه مدونی برای بیان اعتراضات تدوین نشده است؛ مردم در این زمینه آگاه نیستند كه اگر به موضوعی اعتراضی دارند، قانون به آنها چگونه اجازه بیان اعتراض داده است و اگر این موارد حل‌وفصل شود، دیگر شاهد اتفاقات ناگوار اخیر نخواهیم بود.

وی بیان كرد: هیچ‌كس دوست ندارد آشوب و اغتشاش به خانواده او برسد و عزیزی را از دست بدهد یا دچار خسارت ‌شود و این خیلی طبیعی و واضح است.

سرمربی تیم ملی تكواندوی پومسه ایران تصریح كرد: اینكه عده‌ای از سلبریتی‌ها در فضای مجازی مردم را به آشوب و اغتشاش تحریك كنند، نیز پسندیده نیست؛ اگر اعتراض به موضوعات در راستای قوانین كشور پیش برود، این داستان‌ها جمع می‌شود و كسی به خودش اجازه نمی‌دهد كه فراتر از آن مطلبی بنویسید یا منتشر كند.

اخلاقی گفت: این كارها به نفع هیچ‌كس نیست و بهتر است اعتراضات در جایگاه خودش بررسی شود.

وی ادامه داد: همان‌طور كه اگر میان دو نفر نزاعی درمی‌گیرد، قانون شكایت افراد را در مرجع خاص خودش رسیدگی می‌كند، این موضوع هم به همین صورت است؛ اینكه عده‌ای به این مسائل دامن می‌زنند، زیبنده نیست.

سرمربی تیم ملی تكواندوی پومسه ایران اضافه كرد: اعتراض و اغتشاش از هم جداست؛ ممكن است در منزل خودمان هم به مسأله‌ای اعتراض وجود داشته باشد؛ اما هرگز جنگ و درگیری و آشوب به راه نمی‌افتد و در مسائل اجتماعی هم به همین صورت است و باید اعتراضات در جایگاه خودش مطرح، بررسی و اگر به‌حق باشد، رویه‌ها اصلاح شود.

اخلاقی بیان كرد: اعتراض با اغتشاش متفاوت است و همان‌طور كه عمده كارشناسان اتفاق نظر دارند ،كسانی كه تخلف كرده‌اند، باید پاسخگوی اعمال خود باشند.

وی گفت: در كشور ما قانون وجود دارد و مملكتی قانون‌مدار داریم كه امور باید بر اساس قانون پیش برود.

سرمربی تیم ملی تكواندوی پومسه ایران افزود: اعتراض‌ها باید طبق قانون بیان شود؛ ولی جایگاه شیوه‌نامه اعتراض در مسائل اجتماعی خالی است و اگر دولت شیوه‌نامه‌ای تنظیم و اعلام عمومی كند تا اعتراضات به‌صورت مسالمت‌آمیز و با توجه به شرایطی كه در قانون پیش‌بینی‌شده، بیان و رسیدگی شود، بسیاری از مسائل حل خواهد شد.

اخلاقی ادامه داد: ممكن است در برخی موارد، اعتراض‌ها ناحق باشد كه با مستندات و توضیحات می‌توان موضوعات را فیصله داد.

وی گفت: در اعتراضات عمدتاً عده كمتری از افراد به موضوع اعتراض دارند و عده‌ای نیز خود را به آنها وصل و مسیر را منحرف می‌كنند؛ آنها دنبال سودجویی‌های خاص خود هستند.

سرمربی تیم ملی تكواندوی پومسه ایران اضافه كرد: اسم «اغتشاش» مشخص است و اغتشاشگران دنبال هدف‌های دیگری غیر از اعتراضات معمول هستند.

انتهای پیام/

دسترسی سریع