نیره كتال: سلبریتی‌ها وقتی از اقدامات خود پشیمان می‌شوند كه دیگر فایده‌ای ندارد

قهرمان كاراته كشور گفت: برخی سلبریتی‌های میدان‌دار این روزها، وقتی از اقدامات خود پشیمان می‌شوند كه دیگر فایده‌ای ندارد.

1401/07/08
17:18

به گزارش رادیو ورزش؛ نیره كتال، قهرمان كاراته كشور، مربی و داور كاراته و دكترای فیزیولوژی ورزشی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سمنان، با محكوم كردن حركت‌های اخیر اغتشاشگران و آشوب‌طلبان در كشور، بخشی از این اتفاقات ناگوار را به سبب تحریكاتی دانست كه سلبریتی‌های ورزشی انجام داده‌اند و اظهار كرد: با توجه به اینكه در جمع نوجوانان ورزشكار هم حضور داریم، تصور می‌شود حمایت‌هایی كه برخی سلبریتی‌ها و افراد خاصی كه طرفدارانی در میان جوانان و نوجوانان دارند، از اغتشاشات روی احساسات نسل جدید تأثیرات منفی قابل‌توجهی گذاشته است كه باید به این مسأله توجه شود.

وی افزود: هیچ عقل سلیمی اغتشاشات را نمی‌پذیرد؛ اینكه شما اعتراض و خواسته‌ای داشته باشید و بخواهید به خاطر رسیدن به آن، حقوق دیگران را نادیده بگیرید یا ضایع كنید، توجیهی ندارند.

این قهرمان كاراته كشور گفت: از دست رفتن حقوقی مثل استفاده از امكاناتی كه از بین رفته یا آسایشی كه چند روزی وجود نداشته یا لطمات روحی و روانی‌ای كه به جامعه وارد شده است، را هیچ عقل سلیمی نمی‌پذیرد.

كتال تصریح كرد: در اغتشاشات، یك‌سری از دهه هشتادی‌ها یا نوجوانان به میدان آمده بودند و بخش عمده‌ای از رفتارهای آنها تحت تأثیر تحریكات برخی سلبریتی‌ها ازجمله ورزشكاران بوده و این امری طبیعی است كه باید به آن توجه شود.

وی تصریح كرد: شاید برخی از این نوجوانان و حتی سلبریتی‌هایی كه ابتدای امر آتش بیار معركه شده بودند، تا الآن هم پشیمان شده باشند؛ اما باید دانست كه پشیمانی دیرهنگام گاهی اوقات دیگر سودی ندارد.

این مربی و داور كاراته اضافه كرد: عمده نوجوانانی كه وارد میدان اغتشاشات و آشوب‌های اخیر شدند، از نیات پشت پرده‌ای كه در ضدانقلاب وجود دارد و اتفاقاتی كه برخی سلبریتی‌ها و رسانه‌های معاند خارجی رقم می‌زنند، آگاهی ندارند.

كتال تصریح كرد: شاید در آینده شاهد پشیمانی هم این دسته از نوجوانان و جوانان و هم خود سلبریتی‌ها باشیم؛ اما دیگر دیر شده و زمان كافی برای جبران خسارت‌هایی كه وارد شده وجود ندارد.

وی بیان كرد: اتفاقی كه در سال‌های اخیر هم كم سابقه نداشته، این بوده است كه عمده این افراد بعدها از اقدامات خود ابراز ندامت كرده‌اند؛ ولی اتفاقات ناگوار رخ‌داده دیگر بازگشت‌پذیر نیست.

این دكترای فیزیولوژی ورزشی با بیان اینكه نباید اجازه داد برخی‌ها به بهانه اعتراض به یك امر، سودجویی‌های خاص خود را داشته باشند، گفت: رسانه‌های معاند خارجی و شبكه‌های فارسی‌زبان آن‌سوی آب‌ها از این شرایط به دنبال رسیدن به اهداف خاص خود ازجمله تحریك مردم برای براندازی هستند؛ اما این هدف محقق نخواهد شد.

كتال گفت: اعتراض‌ها باید در دایره قانون و بر اساس شیوه‌های از پیش تعیین شده، پیش برود؛ اینكه به بهانه اعتراض به برخی از مسائل بخواهیم زیرساخت‌های كشور ازجمله آمبولانس‌ها، بانك‌ها، مراكز عمومی، اموال خصوصی مردم و سایر بخش‌ها را به آتش بكشانیم، توجیهی ندارد.

وی ادامه داد: كسی آشوب و اغتشاش را در كشور نمی‌پذیرد و همه باید بدانند كه این موارد جز وارد آمدن خسارت‌های جانی و مالی به مردم چیز دیگری به همراه ندارد.

این قهرمان كاراته كشور تصریح كرد: سلبریتی ها باید بدانند كه به جای تحریك مردم به ایجاد اغتشاش و آشوب در جامعه، باید مسائل اساسی را برای آنها تبیین و توجیه كنند تا امور در دایره قانون و به شكل طبیعی خود پیش برود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع