قهرمانی تیم ملی كشتی فرنگی جوانان در مسابقات جهانی بلغارستان

تیم ملی كشتی فرنگی جوانان با كسب 4 مدال طلا، 2 نقره و 2 برنز به مقام قهرمانی مسابقات جهانی بلغارستان رسید.

1401/05/31
09:17

به گزارش رادیو ورزش؛ چهل و پنجمین دوره رقابت های كشتی قهرمانی جوانان جهان در حالی در صوفیه بلغارستان به پایان رسید كه تیم ملی جوانان كشورمان موفق شد با كسب 4 مدال طلا، 2 نقره و 2 برنز، 174 امتیاز به دست آورده و پس از چهار سال به عنوان قهرمانی كشتی فرنگی جوانان جهان برسد.

شاگردان حمید باوفا كه كمتر از دو ماه پیش قهرمان آسیا شده بودند، در صوفیه نیز عملكرد فوق العاده ای داشتند و با مدال هایی كه كسب كردند، بهترین نتیجه تاریخ ایران را در این مسابقات به ثبت رساندند و از سال 2018 نیز كه تیم ایران با 4 مدال طلا و 2 برنز قهرمان شده بود، پیشی گرفتند. با این قهرمانی، برای نخستین بار در یك سال هر دو تیم آزاد و فرنگی ایران به عنوان قهرمانی جوانان جهان رسیدند.

چهار مدال طلای ایران را سعید اسماعیلی در 60، ایمان محمدی در 63، علیرضا مهمدی در 82 و علی عابدی درزی در 97 كیلوگرم به دست آوردند. دو جوان نقره ای كشورمان نیز ابوالفضل چوبانی و فردین هدایتی در اوزان 87 و 130 كیلوگرم بودند و دانیال سهرابی در 67 و امیر عبدی در 72 كیلوگرم نیز دو مدال برنز ایران را از آن خود كردند. همچنین آرش نگهداری و مسعود كاووسی دو كشتی گیر دیگر كشورمان بودند كه از رسیدن به مدال بازماندند.

در پایان این رقابت ها و پس از تیم ایران كه با 174 امتیاز قهرمان شد، آذربایجانی ها نیز با 3 مدال طلایی كه كسب كردند، 119 امتیازی شده و بالاتر از اوكراین 93 امتیازی به مقام نایب قهرمانی رسیدند. تیم های ارمنستان و تركیه نیز به ترتیب با 83 و 81 امتیاز، رتبه های چهارم و پنجم را به خود اختصاص دادند. همچنین كشورهای قزاقستان، گرجستان، مولداوی، قرقیزستان و ازبكستان در رتبه های ششم تا دهم قرار گرفتند.

انتهای پیام/

دسترسی سریع