برگزاری مسابقات تیمی ایده خوبی است/ كاراته دنیا نیاز به تحول دارد

سرمربی تیم ملی كاراته گفت: كاراته دنیا حركت رو به جلویی را آغاز كرده و برای ارتقا هر چه بیشتر نیاز به ایده های جدید و خلاقیت بیشتری دارد.

1401/05/01
13:09

به گزارش رادیو ورزش؛ شهرام هروی با بیان اینكه كاراته یك دوره حضور در المپیك را تجربه كرد كه بازتاب بسیار خوبی را در دنیا داشت ادامه داد: همین اتفاق خوش یمن باعث توسعه و گسترش این رشته در سراسر دنیا شد و در آن زمان شاهد بودیم كه در ایران هم كلاس های آموزشی كاراته رونق بهتری داشت.

وی با اشاره به تصمیم فدراسیون جهانی در خصوص برگزاری مسابقات تیمی قهرمانی جهان گفت: ایده بسیار خوبی است، البته كه باید سال‌ها قبل اجرایی می‌شد. كاراته برای بازگشت دوباره به بازی‌های المپیك در كنار رایزنی مسئولان رده بالای جهان، به تحول در بخش‌های مختلف اجرایی و فنی دارد و قطعاً برگزاری رقابت‌های تیمی قهرمانی جهان ایده بسیار خوبی در همین راستا خواهد بود.

سرمربی تیم ملی افزود: رقابت‌های تیمی عیار واقعی كاراته یك كشور را به نمایش می‌گذارد. مسابقات تیمی در هر دوره همراه با رقابت‌های انفرادی برگزار می‌شود و به دلیل جذابیت دو چندان بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد. WKF می‌تواند با نگاه متفاوت به نوع و كیفیت، رقابت‌های تیمی را به صورت مجزا با شرایط بهتری برگزار كند كه مطمئن باشید بیش از گذشته مورد توجه قرار می‌گیرد. ایران سه دوره متوالی مدال طلای تیمی را در مسابقات جهانی كسب كرد و خود را به عنوان یكی از مدعیان و قطب‌های اصلی كاراته دنیا معرفی كرد. بدون شك در نخستین دوره مسابقات تیمی هم تحت عنوان یك مدعی وارد تاتامی خواهد شد.

هروی در خصوص اعلام زمان و مكان برگزاری مرحله نهایی مسابقات كاراته وان گفت: تمركز ما روی رقابت‌های كاراته وان باكو و سری A تركیه است. فدراسیون هم قول داده شرایط اعزام تیم ملی را به این دو رویداد مهم فراهم كند. در سال جدید میلادی مسابقات مهمی را از دست دادیم كه با حضور در این دو رویداد تا حدود زیادی جبران خواهد شد.

وی در پایان گفت: در شرایط فعلی اعضای تیم ملی برای حضور در مسابقات كاراته وان، قهرمانی آسیا و بازی‌های كشورهای اسلامی در اردو هستند. تیمی جوان اما با انگیزه را برای حضور در بازی‌های كشورهای اسلامی آماده این رویداد كرده ایم كه به امید خدا با تمرینات خوبی كه پشت سر می‌گذاریم، بتوانیم نتایج خوبی كسب كرده و این جوانان نیز در مسیر موفقیت گام بردارند.

دسترسی سریع