شكست ایران برابر تیم جوانان كره جنوبی/ شانس صعود از دست رفت

تیم هندبال جوانان ایران دومین مسابقه خود در قهرمانی آسیا را با شكست برابر تیم مدعی و قدرتمند كره جنوبی به پایان رساند.

1401/04/28
12:33

به گزارش رادیو ورزش؛ تیم ملی هندبال جوانان پسر ایران دوشنبه شب 27 تیرماه در دومین دیدار خود در رقابت های قهرمانی آسیا و انتخابی جهانی به مصاف تیم قدرتمند كره جنوبی رفت. شاگردان سرگئی در این دیدار كه به میزبانی كشور بحرین برگزار شد با نتیجه 32 بر 27 تن به شكست داد.

كره‌ای‌ها از ابتدای این مسابقه فشار زیادی را بر روی دروازه ایران آوردند و نیمه نخست این دیدار با نتیجه 16 بر 10 به سود كره‌جنوبی به پایان رسید.

در ادامه بازی با وجود حملات ملی‌پوشان ایران بر روی دروازه كره‌جنوبی، درخشش سنگربان كره‌ای بارها مانع از گل‌زنی ایران شد.

در اواخر این دیدار ملی‌پوشان ایران عملكرد چشم‌گیری را از خود به نمایش گذاشتند و در لحظاتی اختلاف گل را كمتر كردند اما در نهایت نتیجه این دیدار 32 بر 27 به سود كره‌جنوبی قهرمان دوره پیشین رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا رقم خورد.

با این شكست ملی‌پوشان ایران شانس حضور در دیدار نیمه‌نهایی را از دست دادند و باید برای قرار گرفتن در جایگاه‌های پنجم تا هشتم تلاش كنند.

هندبالیست های جوان ایران روز شنبه هم در اولین دیدارشان در این رقابت ها برابر تیم قدرتمند عربستان شكست خوردند. تیم ملی هندبال جوانان ایران كه در رقابت‌های قهرمانی آسیا در گروه مرگ این مسابقات قرار گرفته است در ادامه باید روز چهارشنبه 29 تیرماه در سومین مسابقه خود از ساعت 19:30 با كویت دیدار كند.

گفتنی است دو تیم كره جنوبی و كویت با داشتن 5 طلای آسیا در این رده سنی بهترین تیم قاره محسوب می شوند. عربستان نیز چند سالی است یكی از مدعیان بخش مردان است.

احسان بذرافكن، سعید علی‌اكبری، طاها شكوهی‌پور، علی مقدم، محمد سنجری‌پور، رضا بیات، شایان فرشته‌نژاد، سید مهرشاد دانشی، علی حفیظیان، امیرعباس زارعی، صابر حیدری، امیر رضا شجاعی، سهیل صفری، مهدی مرادی، علیرضا رضوانی، محمدرضا غفاری، مبین آبیار و امیرحسین مسعودنیا تركیب ملی‌پوشان هندبال جوانان پسر ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا را تشكیل می‌دهد.

ابوالقاسم شعبانپور (مدیر فنی)، سرگئی نیكولینكو (سرمربی)، محمود متین (سرپرست)، حسن رنجكار (مربی)، امید كاظمی (امدادگر ورزشی) نیز به عنوان كادر فنی تیم ملی جوانان ایران در این مسابقات حضور دارند.

بر اساس قرعه‌كشی انجام شده تیم‌های ملی ایران، كره‌جنوبی، عربستان، كویت در گروه A و تیم‌های ملی بحرین، ژاپن، هند، پاكستان در گروه B رقابت‌های هندبال قهرمانی جوانان آسیا قرار گرفته‌اند.

پس از برگزاری مرحله گروهی تیم اول گروه A با تیم دوم گروه B، تیم اول گروه B با تیم دوم گروه A برای تعیین جایگاه‌های اول تا چهارم رقابت می‌كنند و تیم سوم گروه A با تیم چهارم B و تیم سوم گروه B با تیم چهارم A برای تعیین جایگاه‌های پنجم تا هشتم به مصاف یكدیگر می‌روند.

دسترسی سریع