كارشناس بسكتبال: نقطه قوت تیم ملی بسكتبال در كاپ آسیا/ قهرمان می‌شویم

كارشناس بسكتبال ایران از «احترام» به عنوان نقطه قوت این روزهای تیم ملی یاد كرد و گفت: با روندی كه ملی پوشان در مقدماتی كاپ آسیا داشتند، می‌توانیم دوباره قهرمان بشویم.

1401/04/28
12:33

به گزارش رادیو ورزش؛ تیم ملی بسكتبال در حالی به كار خود در مرحله مقدماتی كاپ آسیا پایان داد كه موفق شد بعد از قبول دو باخت دور از انتظار مقابل قزاقستان در انتخابی جام جهانی (پنجره دوم و سوم)، این تیم را در كاپ آسیا با شكست بدرقه كند.

ملی پوشان بسكتبال كشورمان كه در اولین دیدار مرحله مقدماتی كاپ آسیا و پیش از دیدار با قزاقستان مقابل سوریه پیروز شده بودند، در دیدار پایانی این مرحله هم نتیجه رقابت تعیین كننده با ژاپن مدعی را به سود خود تمام كردند و به عنوان صدرنشین صعودی مستقیم به مرحله یك چهارم نهایی رقابت‌ها داشتند.

محمدرضا اسلامی سرمربی تیم ایران نوین (تیم ب) می‌گوید عملكرد تیم ملی بسكتبال در این سه دیدار نشان داد كه ملی پوشان بعد از یك دوره تمرینی به حضور در شرایط مسابقه نیاز داشتند تا بتوانند نتیجه بخش عمل كنند. وی همچنین از «احترام» به عنوان نقطه قوت تیم ملی یاد كرد.

وی با یادآوری دیدارهای تكراری كه تیم ملی بسكتبال مقابل سوریه و قزاقستان داشت، گفت: مدت زمان زیادی از تغییرات اعمال شده در كادر فنی تیم ملی نمی‌گذرد. در فاصله كوتاهی كه ملی پوشان تمرین داشتند شاهد بودم كه همدلی و هماهنگی لازم میان آنها برقرار است و منسجم و پرفشار كارهای تاكتیكی و حمله را پیگیری می‌كنند اما بعد از یك دوره تمرینی لازم بود كه بازیكنان در شرایط مسابقه قرار بگیرند. این در حالی است كه به خاطر نبود فرصت، تیم ملی تنها با یك بازی تداركاتی برابر صربستان در پنجره سوم انتخابی جام جهانی حاضر شد.

این مربی بسكتبال با یادآوری اینكه تیم ملی در فاصله كوتاه بعد از بازی با قزاقستان برگزاركننده دیدار برگشت مقابل سوریه بود، خاطرنشان كرد: با وجود شكست برابر قزاقستان، مربیان تیم ملی به لحاظ روانی خیلی خوب توانستند بازیكنانشان را ریكاوری كرده و آماده بازی با سوریه كنند طوری كه رقابت با این تیم به لحاظ فنی كاملاً به نفع ایران بود و اختلاف امتیاز پایان مسابقه هم آن را تایید می‌كرد.

اسلامی تأكید كرد: بعد از اتمام پنجره سومی انتخابی جام جهانی، تیم ملی بسكتبال تنها با 3-2 جلسه تمرینی در تهران عازم اندونزی شد تا در كاپ آسیا شركت كند. سوریه اولین حریف ایران بود كه باز هم مقابل ملی پوشان‌مان متحمل شكست شد. درست است كه اختلاف امتیاز این بازی نسبت به دیدار برگزار شده در انتخابی جام جهانی كمتر بود اما به خوبی و با برنامه از تمام پتانسیل‌های تیم ملی استفاده شد كه نتیجه آن هم در دیدار با قزاقستان نشان داده شد. در واقع تیم ملی نشان داد كه با برنامه و حساب شده وارد كاپ آسیا شده است.

دسترسی سریع