توپ به دستان كوچك در كنار بزرگان/ شروع مسیری برای آینده درخشان

مراسم هفته جهانی هندبال در ایران با حضور بزرگان و ملی پوشان و مربیان خارجی این رشته بر روی سایت فدراسیون جهانی بازتاب داشت.

1401/04/28
12:32

به گزارش رادیو ورزش؛ سومین سالی است كه فدراسیون جهانی هندبال یك هفته را با هدف توسعه این رشته وزرشی توپی مهیج به عنوان هفته جهانی هندبال معرفی كرده و از فدراسیون های كشورها خواسته تا در این روز برنامه هایی را برای ترغیب كودكان و نوجوانان و خانواده ها برای پرداختن به این رشته فراهم كنند.

در سومین سال اجرای این طرح فدراسیون هندبال كشورمان هم طی یك مراسم ویژه و شاد از خانواده ها و علاقه مندان این رشته دعوت كرد تا ساعاتی را در سالن هندبال با این رشته آشنا شوند. در این مراسم دوساعته، رئیس فدراسیون هندبال به همراه خانواده خود، ملی پوشان دو تیم هندبال بزرگسالان كه به زودی راهی بازیهای همبستگی كشورهای اسلامی شده و تیم هندبال نوجوانان دختر كه دو هفته آینده راهی دیدارهای جهانی مقدونیه می شوند به همراه مربیان خارجی تیم ملی زنان و مردان و دیگر مربیان تیم های ملی حاضر بودند.

در این مراسم رئیس فدراسیون با ایراد سخنانی این روز را شروعی برای آشنایی نسل آینده با این رشته عنوان كرد. در ادامه هم ملی پوشان و مربیان ایرانی و خارجی تك به تك با كودكان و نوجوانان حاضر در سالن دست به توپ شده و آنها را با این رشته آشنا كرده و ساعتی هندبال بازی كردند.

یكی از هدف های فدراسیون جهانی هندبال كه در چند سال گذشته به جدیت دنبال آن است توسعه این رشته در كشورهای ضعیف تر و حمایت از تیم های ضعیف این رشته است به طوریكه با افزایش تعداد سهمیه های حاضر در رقابت های جهانی، برگزاری مسابقات منطقه ای، برپایی دوره های آموزشی متنوع و … قصد دارد زمینه رشد این رشته را در آینده فراهم كند به طوریكه این ورزش این روزها در كانون توجه طرفداران ورزش دنیا قرار گرفته است.

هندبال مانند والیبال و فوتبال رشته ای است كه هم هندبال سالنی دارد هم ساحلی و رشته ای كه چه در زمین و چه در روی شن های ساحلی می تواند بازیكنان و علاقه مندان خود را جذب كند. شاید همین جذابیت ها باعث شده تا كم كم شاهد توسعه این رشته در دنیا باشیم به طوریكه قهرمانی های پیاپی برخی تیم های قدیمی شكسته شده و تیم های نوپا با سرمایه گذاری در این رشته در حال رسیدن به تیم های مدعی هستند. تیم های نوپا تجربه حضور در میادین جهانی را كسب می كنند تا بتوانند آینده این رشته را دگرگون كنند.

یكی از برنامه های اجرا شده توسط فدراسیون جهانی برگزاری هفته هندبال است. در این هفته كشورها هم به صورت آنلاین و هم آفلاین و هم با برگزاری جشن بر اهمیت این رشته تاكید كردند. همین طور بسیاری از كشورها با اجرای برنامه های متنوعی زمینه آشنایی سهامداران و سرمایه گذاران اقتصادی بر روی این ورزش تمركز كردند.

دسترسی سریع