ناظمی: كمترین مبلغ حق الزحمه داوری برای داوران خانم فوتسال است/با كسر ده درصد مالیات یعنی 108 هزار تومان

داور بین‌المللی فوتسال كشورمان گفت : ای كاش برای رئیس كمیته داوران فیفا ترجمه نمی‌كردند كه برای هر بازی 4 دلار می گیریم چرا كه كمترین حق الزحمه مربوط به داوران خانم است.

1401/04/03
13:07

به گزارش رادیو ورزش؛ گلاره ناظمی در حاشیه كلاس داوران فوتسال كشورمان، اظهار داشت: چندین سال است در كلاس‌های دانش افزایی داوران پیش فصل از پدرو گالان استفاده می‌كنیم. با توجه به تغییراتی كه در دو سال گذشته در قوانین فوتسال رخ داده به روز ترین و جامع ترین اطلاعات را از او می‌گیریم. خیلی خوشحال هستم از اینكه برنامه ریزی كلاس های پیش فصل ما قطع نشده و این موضوع خیلی تاثیرگذار است. به ویژه اینكه این اطلاعات از منبعش دریافت شود. فقط امیدوار بودم داوران خانم هم بتوانند از این كلاس استفاده كنند و بتوانند در دوره ای با حضور وی شركت كنند.

وی درمورد حق الزحمه 120 هزار تومانی داوران فوتسال خانم، توضیح داد: همیشه می گویند مظلوم ترین قشر فوتبال داوران هستند. مظلوم تر از داوران فوتبال هم فوتسال و در نهایت داوران خانم فوتسال هستند. البته با توجه به اتفاقات رخ داده و مصوباتی كه امروز هم بحث آن شد می‌توانیم به افزایش این مبلغ امیدوار باشیم.

داور بین المللی فوتسال كشورمان درخصوص اینكه نگاه ها در خارج از ایران به داوران فوتسال با این دستمزدها چگونه است، توضیح داد: امروز كه مبلغ دست مزد ما را در كلاس گفتند می‌خواستم بگویم كاش این موضوع را برای گالان ترجمه نكنند و نگویند برای هر بازی چهار دلار می‌گیریم! خیلی این موضوع بد است.

ناظمی افزود: در همه جای دنیا نمی‌توان شرایط فوتبال را با فوتسال مقایسه كرد اما اختلاف بین داوران خانم و آقا هم خیلی زیاد است. هزینه ای كه برای تمرین و حتی تهیه كفش داریم ده ها برابر دستمزدمان برای یك بازی است. هرچند همه با علاقه داوری می‌كنند اما این علاقه تا حدی پاسخگو است. خیلی از داوران به دلیل همین مشكلات از ما جدا شدند اما می‌توانستد آینده خیلی خوبی داشته باشند. اصرار می كنیم داوران در كلاس ها شركت كنند اما خیلی از كلاس های درجه سه به حد نصاب نمی رسد. امیدوارم اتفاقات خوبی بیفتد و واقعا از داوران حمایت شود. كمترین مبلغ حق الزحمه داوری برای داوران خانم فوتسال است كه 120 هزار تومان با كسر ده درصد مالیات می‌گیرند. یعنی 108 هزار تومان.

انتهای پیام/

دسترسی سریع