دختران هندبالیست ایرانی مقابل تونس شكست خوردند

تیم ملی هندبال دختران كشورمان در دومین بازی در رقابت‌های جهانی مقابل تونس شكست خورد.

1401/04/03
12:32

به گزارش رادیو ورزش؛ تیم ملی هندبال جوانان دختر ایران در دومین دیدار خود در رقابت‌های قهرمانی جهان به میزبانی اسلوونی به مصاف تیم ملی تونس رفتند و در پایان با نتیجه 29 بر 24 تن به شكست دادند.

نیمه نخست این دیدار با نتیجه 15 بر 11 به سود تونس به اتمام رسید. در نیمه دوم ملی‌پوشان عملكرد بهتری را به نمایش گذاشتند و تنها با یك اختلاف و با نتیجه 14 _ 13 شكست خوردند تا در پایان دو نیمه، تیم ملی تونس 29 بر 24 پیروز این دیدار باشد. فاطمه مریخ در این دیدار برترین بازیكن شد.

دختران ملی‌پوش ایران نخستین دیدار خود در رقابت‌های قهرمانی جهان برابر گینه را با تساوی 19 _ 19 به اتمام رسانده بودند. تیم ملی هندبال جوانان دختر ایران در آخرین دیدار مرحله گروهی روز شنبه چهارم تیرماه برابر سوئد صف‌آرایی خواهد كرد.

مهربان بدوی، الناز یارمحمدی توسكی، هانیه كریمی، هستی دوخایی، مرضیه قاراخانی، فاطمه برات‌پور، سیده لیلا حسینی، معصومه قنبری، شهرزاد نصوحی، نگار زنده‌بودی، نگین رحمانی، سیده فاطمه مریخ، مبینا حسن‌نژاد، سمانه دولتی، سارا موسی‌زاده، مائده شهبازی تركیب تیم ملی هندبال جوانان دختر ایران اعزامی به مسابقات قهرمانی جهان را تشكیل می‌دهند.

غلامعلی اكبرآبادی (مدیر فنی)، آزاده گیلانی (سرپرست)، مهسا معتمدی (مربی)، زهرا احمدی‌نیا (مربی دروازه‌بانان) و زهره كشاورزیان (پزشكیار) نیز به عنوان كادر فنی تیم ملی ایران در این رقابت‌ها حضور دارند.

بیست و سومین دوره مسابقات جوانان دختر قهرمانی جهان از 22 ژوئن تا 3 جولای 2022 (یكم تا 12 تیر 1401) به میزبانی اسلوونی برگزار می‌شود.

تیم ملی هندبال جوانان دختر ایران با كسب عنوان نایب قهرمانی در مسابقات قهرمانی آسیا موفق به كسب سهمیه رقابت‌های قهرمانی جهان 2022 به میزبانی اسلوونی شده بود.

این برای نخستین بار در تاریخ هندبال ایران است كه تیم ملی جوانان دختر ایران به مسابقات قهرمانی جهان راه پیدا كرده است.

انتهای پیام/

دسترسی سریع