اولین مدال تاریخ هندبال ایران به نام ساحلی بازان سند خورد

تیم ملی هندبال ساحلی نوجوانان ایران موفق به كسب مدال برنز مسابقات قهرمانی جهان شد.

1401/03/30
08:28

به گزارش رادیو ورزش؛ ملی‌پوشان نوجوان هندبال ساحلی ایران كه شب گذشته در مرحله نیمه نهایی رقابت‌های قهرمانی جهان برابر برزیل در ضربات پنالتی شكست خورده و از صعود به فینال بازماندند، عصر امروز برای كسب مدال برنز مقابل تیم فرانسه گرفتند.

ساحلی بازان ایران كه یك بار در مرحله گروهی فرانسه را شكست داده بودند، این بار نیز مسابقه را پر قدرت آغاز كردند و 10 بر 4 از حریف پیش افتادند. علی‌رغم نمایش درخشان سنگربان فرانسه و مهارهای پیاپی این دروازه‌بان، هندبالیست‌های ایرانی توانستند برتری خود را تا پایان نیمه اول حفظ كرده و با حساب 20 بر 16 به برتری برسند تا در نهمین مسابقه خود در این رقابت‌ها برای هشتمین بار فاتح 10 دقیقه نخست بازی شوند.

نیمه دوم از همان ابتدای كار پایاپای پیش رفت و به جز لحظات كوتاهی كه ایران با 4 امتیاز اختلاف از حریف پیش افتاد، بازی با حداقل اختلاف دنبال می‌شد. در نیمه‌ای كه دروازه‌بان‌های دو تیم عملكرد فوق العاده‌ای داشتند، فرصت سوزی‌های مهاجمان دو تیم در لحظات پایانی باعث شد تا نتیجه 18 بر 18 مساوی شده و كار به گل طلایی كشیده شود. در این بخش نیز درحالی‌كه بازیكن فرانسه در جامپ بال پیروز شده بود، هوشیاری بازیكنان ایران باعث شد تا مالكیت توپ را از حریف پس بگیرند و با ضربه دیدنی آراد حسینی گل طلایی را وارد دروازه حریف كرده و پیروز این مسابقه شوند تا در روز رویایی حامد شمس و مصطفی انتشاری، نخستین مدال جهانی تاریخ هندبال ایران به نام ملی‌پوشان نوجوان ساحلی باز ثبت شود.

انتهای پیام/


دسترسی سریع