شكستن ركورد جهان توسط غریب شاهی در مسابقات پاراوزنه برداری آسیا و اقیانوسیه

علی اكبر غریب شاهی در مسابقات آزاد قهرمانی آسیا و اقیانوسیه با شكستن ركورد جهان به مقام قهرمانی رسید.

1401/03/28
09:46

به گزارش رادیو ورزش و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین، مسابقات آزاد قهرمانی آسیا و اقیانوسیه وزنه برداری 2022 به میزبانی كشور كره جنوبی در حال برگزاری است و امروز شنبه بیست و هشتم خرداد ماه سامان رضی و علی‌اكبر غریب‌شاهی پوشان در دسته 107 كیلوگرم كشورمان به عنوان نمایندگان ایران به روی تخته رفتند.

سامان رضی در حركت اول وزنه 225 كیلوگرمی مهار كرد. ملی پوش كشورمان همچنین در حركت دوم وزنه 233 كیلوگرمی را بالای سر برد. نماینده وزنه برداری ایران در حركت سوم خود از مهار وزنه 234 كیلوگرمی بازماند و توانست 2 مدال نقره و عنوان نایب قهرمانی را از آن خود كند.

همچنین رضی ملی پوش كشورمان در مجموع با ركورد 458 كیلوگرم در جایگاه پنجم مجموع در قسمت مسابقات آسیا-اقیانوسیه و مسابقات آزاد ایستاد.

علی اكبر غریب شاهی دیگر نماینده كشورمان در حركت اول خود وزنه 245 كیلوگرمی را مهار كرد. او در دومین حركت خود وزنه 253 كیلوگرمی را بالای سر برد تا ركورد جهان را كه پیش از این در دست خود بود، 2 كیلوگرم دیگر ارتقا دهد. نماینده كشورمان در حركت سوم خود نتوانست وزنه 254 كیلوگرمی را مهار كند. غریب شاهی با شكستن ركورد جهان، 2 مدال طلا و عنوان قهرمانی را از آن خود كرد.

همچنین غریب شاهی در مجموع با ركورد 498 كیلوگرم توانست 2 مدال برنز مجموع در قسمت مسابقات آسیا-اقیانوسیه و مسابقات آزاد را بدست آورد.

باتوجه به اینكه رقابت‌ها به صورت آزاد و آسیا_اقیانوسیه برگزار می شود، برای هر سری از رقابت‌ها 2 مدال برای انفرادی و مجموع اهدا می شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع