سعیدی: ثبت نام انتخابات كمیته ملی المپیك 15 تا 20تیر است/هفت درصد دیگر بودجه فدراسیون‌ها را در خرداد پرداخت می‌كنیم

دبیر كل كمیته ملی المپیك اعلام كرد كه ثبت نام از كاندیداهای انتخابات بین 15 تا 20 تیر آغاز می‌شود.

1401/03/04
10:55

به گزارش رادیو ورزش؛ كیكاوس سعیدی در مورد اینكه با توجه به برگزاری انتخابات كمیته ملی المپیك در ششم شهریور، ثبت نام از كاندیداهای انتخابات از چه زمانی آغاز می‌شود، بیان كرد: ما تلاش می‌كنیم كه بین 15 تا 20 تیر ثبت نام از كاندیداها را آغاز كنیم. 45 روز قبل از زمان تعیین‌شده باید ثبت نام‌ها آغاز شود. سریعا دستورالعمل را كه تاییدیه مجمع را هم دارد، به IOC می‌فرستیم و تلاش می‌كنیم تا قبل از 15 تیر تاییدیه IOC را هم داشته باشیم و بر اساس آن ثبت نام‌ها را انجام دهیم.

دبیر كل كمیته ملی المپیك در پاسخ به این پرسش كه اگر تا 15 تیر تاییدیه آیین‌نامه برگزاری انتخابات از سوی IOC ارسال نشود، تكلیف ثبت نام‌ها و برگزاری انتخابات چه می‌شود، تاكید كرد: بعید می‌دانم كه نتوانیم تاییدیه را بگیریم. ما با توجه به نظر مجمع پاسخ قانع‌كننده‌ای به كمیته بین‌المللی المپیك می‌دهیم و تمام تلاشمان را می‌كنیم تا تاییدیه را بگیریم.

سعیدی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینكه در مجمع فوق‌العاده برخی از اعضای هیات اجرایی رئیس فدراسیون نیستند رای دادند و این مسئله از لحاظ قانونی مشكل ایجاد نمی‌كند، تصریح كرد: این مجمع مشورتی بود. از طرفی هیات اجرایی خودش می‌توانست تاریخ برگزاری انتخابات را تعیین كند اما خواست دو تاریخ را در مجمع به شور بگذارد و با مشورت مجمع، تاریخ برگزاری انتخابات را مشخص كند. بنابراین چون این مجمع مشورتی بوده مشكلی ایجاد نمی‌كند اما در مجمع انتخاباتی فقط كسانی كه حق رای دارند می‌توانند رای بدهند.

او در زمان مجدد سفر دبیر كل شورای المپیك آسیا به ایران گفت: قرار است با دفتر معاونت رئیس‌جمهوری هماهنگ كنیم و هر زمان فرصت ملاقات فراهم شد به ایران بیاید. حسین المسلم اعلام كرد كه مشكلی ندارد و می‌تواند هر زمان كه باشد به ایران بیاید.

او درباره زمان پرداخت اولین مرحله بورسیه ورزشكاران و هفت درصد بودجه فدراسیون‌ها نیز گفت: هنوز زمان دقیق پرداخت مشخص نیست و گزارش عملكرد را از فدراسیون‌ها می‌گیریم و آن را برای المپیك سولیداریتی ارسال می‌كنیم تا بتوانیم مجوز اولین پرداخت بابت بورسیه‌ها را بگیریم.

سعیدی افزود: در مورد پرداخت بودجه فدراسیون‌ها نیز بنا داریم هفت درصد دیگر از بودجه را در خرداد پرداخت كنیم تا پرداختی كمیته ملی المپیك به فدراسیون‌ها در سه ماه اول سال به 50 درصد برسد. البته در حال حاضر اولویت ما خرید ارز است و باید یك میلیون یورو ارز تهیه كنیم كه هزینه آن 30 میلیارد تومان می‌شود. ما خرید البسه و هزینه پرواز كاروان را هم داریم البته پرداخت هفت درصد به فدراسیون‌ها هم مصوبه هیات اجرایی را دارد و در دستور كار قرار دارد و به محض اینكه دریافتی از خزانه‌داری داشته باشیم، بودجه فدراسیون‌ها را پرداخت می‌كنیم.

انتهای پیام/

دسترسی سریع