از تبریك اینزاگی به میلان و ناكامی چالهان اوغلو تا با ثبات‌تر بودن روسونری نسبت به نراتزوری

قهرمانی میلان در سری آ پس از یازده سال شبی فراموش نشدنی برای طرفداران روسونری رقم زد.

1401/03/02
08:18

به گزارش رادیو ورزش؛ شب گذشته تیم میلان با نتیجه سه بر صفر ساسولو را شكست داد و پس از یازده سال توانست فاتح اسكودتو شود.

تیم میلان در حالی به این عنوان دست پیدا كرد كه تیم همشهری‌اش یعنی اینتر بازی‌های با كیفیت‌تری را به نمایش می‌گذاشت و امیدهایش به قهرمانی بیشتر از روسونری بود، اما اشتباه مرگبار رادو در بازی مقابل بولونیا باعث شد تا اینتر قهرمانی را در تنها مسابقه‌ای كه این دروازه بان فیكس بود از دست بدهد.

با این حال دیشب تیم اینتر در پیامی قهرمان میلان را تبریك گفت و تاكید كرد كه فصل بعد شما را می‌بینیم.

سیمونه اینزاگی سرمربی اینتر كه در این فصل فاتح سوپرجام و جام حذفی شد پس از پیروزی سه بر صفر مقابل سمپدوریا در گفتگویی اظهار كرد: احساس اصلی این است كه افتخار می كنم. هواداران به آن شكل به ما خوشامد گفتنند و در پایان ما را تشویق كردند. به تیم بابت یك فصل عالی تبریك می گویم. این فصل می توانست با كسب اسكودتو خارق العاده باشد. به میلان تبریك می گویم كه به 86 امتیاز رسید اما همچنین به خودمان تبریك می گویم زیرا كسب 84 امتیاز چیزی نیست كه به آن بی اعتنایی شود. به این تیم افتخار می كنم. مانند میلان، ما هم كارهای بزرگی كردیم.

میلان چه چیزی بیشتر از اینتر داشت؟ 2 امتیاز! آنها همچنین در مقطع پایانی فصل ثبات بیشتری داشتند. در مورد خودمان، ما به دلیل دو بازی مقابل لیورپول در سری آ افت كردیم اما باز هم 84 امتیاز خیلی زیاد است. طی روزهای آینده بررسی می كنیم كه می توانستیم چه كارهای بیشتری انجام دهیم. واضحا ما اینتر هستیم، ما 2 جام كسب كردیم اما باز هم از دست دادن اسكودتو طعم تلخی دارد. باید تلاش كنیم فصل آینده فاصله ما با میلان، این 2 امتیاز جبران شود. سفری طولانی بود، یك مسیر مثبت، اما انكار نمی كنم كه هیچكس دوست ندارد دوم شود.

استفانو پیولی اولین جام دوران كاری اش را كسب كرد و اینزاگی در لاتزیو پس از اخراج پیولی روی كار آمد: واقعا دوئل شگفت انگیزی داشتیم. ما در كوپا ایتالیا و سری آ 4 بار مقابل هم قرار گرفتیم و تا پایان برای اسكودتو با یكدیگر را به چالش كشیدیم. میلان شایسته تحسین است.

استیون ژانگ در سن سیرو حاضر بود و به نظر می آید به زودی بررسی ها برای فصل جدید انجام می شود: ما طی روزهای آینده دیدار می كنیم و با آرامش صحبت می كنیم. باید كارها را درست پیش ببریم زیرا این هواداران شایسته لذت بیشتری هستند.

اینزاگی تیم قهرمان سری آ را از كونته گرفت اما با خروجی های تابستان، كسی انتظار نداشت انقدر خوب كار كند: بزرگترین رضایت من از این است كه در ابتدای فصل می گفتند ما سهمیه لیگ قهرمانان را نمی گیریم اما همان مردم در ژانویه می گفتند ما شانس اصلی اسكودتو هستیم. نظرات در مورد اینتر تغییر كرد و این به لطف كار ماست.

پس از قهرمانی میلان در سری آ، هاكان به سوژه اصلی كاربران روسونری در شبكه های اجتماعی تبدیل شده است. بازیكنی كه از كسب اسكودتو با میلان ناامید بود، به میلان خیانت كرد، به تیم رقیب رفت اما به اسكودتو نرسید چراكه میلان قهرمان شد.

استفانو پیولی، سرمربی میلان پس از قهرمانی در سری آ در گفتگویی اظهار كرد: برای بازیكنانم، برای خودم، برای كادرفنی‌ام، برای اعضای باشگاه، برای مدیران و برای تمام هواداران فوق‌العاده‌ی میلان خوش‌حالم. آیا ما شایستگی بیش‌تری نسبت به اینتر داشتیم؟ ما باثبات‌تر بودیم. اگر تا هفته پایانی در كورس قهرمانی باشید، یعنی ثبات داشته‌اید. دوست نداشتم این را بگویم اما ما اصلا نباید به اسپتزیا می‌باختیم. ذهنیت و شخصیت این بازیكنان فوق‌العاده است. آن‌ها هرگز پا پس نكشیدند و همیشه عالی ظاهر شدند. هیچ یك از بازیكنان، حتی آن‌هایی كه خیلی بازی نكردند از ریتم یا شدت بازی‌شان كاسته نشد.

پیولی ادامه داد: من و كادرفنی‌ام از كار كردن با این بازیكنان لذت می‌بریم. ما برای تك‌تك بازی‌ها آماده شدیم و سعی كردیم راه‌حل‌های مناسبی بیابیم. همه ما از كاری كه انجام دادیم، لذت می‌بریم و این مهم‌ترین چیز است. ما همیشه ایده‌هایی روشن و هدفی دقیق داشتیم. باید بهتر از فصل قبل عمل می‌كردیم.

سرمربی میلان به تمجید از مدیران این باشگاه هم پرداخت: مدیران باشگاه تركیبی از بازیكنان جوانِ برنده با باتجربه‌هایی كه دارای ذهنیت برنده بودند، تشكیل دادند. ما شجاع بودیم و به‌خصوص در كارهای دفاعی عالی ظاهر شدیم چرا كه مزدمان را با كم گل خوردن گرفتیم. وقتی حریف صاحب توپ می‌شد، مثل یك هیولای سرسخت دفاع می‌كردیم. ایده‌ی من كمك كردن به پیشرفت بازیكن است اما بدون استعداد، این كار خیلی سخت است. توانایی باشگاه در جذب بازیكنان بااستعداد باعث رقم خوردن موفقیت شد و به همه تبریك می‌گویم. بدون مدیران و بازیكنان میلان، این قهرمانی ممكن نمی‌شد.

پیولی در پایان با چشمانی اشك‌بار این اسكودتو را به پدرش تقدیم كرد: او هر كجا كه هست، بابت كاری كه من انجام دادم به من افتخار می‌كند.

انتهای پیام/

دسترسی سریع