ایران در رده چهارم جدول توزیع مدال‌های المپیك برزیل

كاروان كشورمان در هفتمین روز از المپیك ناشنوایان برزیل با 25 مدال در رده چهارم جدول این رقابت‌ها ایستاده است.

1401/02/19
15:45

به گزارش رادیو ورزش؛ ورزش ایران در پایان هفتمین روز بازی‌های المپیك 2021 ناشنوایان برزیل، با كسب هشت مدال طلا، هفت نقره، 10 برنز و مجموع 25 مدال در رتبه چهارم جدول توزیع مدال قرار دارد.

اوكراین با 77 مدال (39 مدال طلا، 16 نقره و 22 برنز) در جایگاه نخست قرار گرفته است، آمریكا با 34 مدال (14 طلا، 4 نقره و 16 برنز) در جایگاه دوم و ژاپن با 24 مدال (10 طلا، 6 نقره و 8 برنز) در جایگاه سوم قرار دارند.

در هفتمین روز بازیهای المپیك ناشنوایان در برزیل تكواندوكاران ایران صاحب یك مدال نقره و 2 برنز شدند.

در وزن به اضافه 80 كیلوگرم، محمد زعفرانی در رقابت نخست حریفی از قرقیزستان را 20 بر هشت شكست داد، سپس با پیروزی 27 بر 20 مقابل تكواندوكاری از تركیه راهی فینال شد. او در فینال با نتیجه 36 بر 15 نتیجه را واگذار كرد و به مدال نقره دست یافت.

اما وحید زینالی در وزن منهای 80 كیلوگرم ابتدا 22 بر پنج نتیجه را مقابل حریف كره ای واگذار كرد، سپس در جدول شانس مجدد برای كسب مدال برنز به مصاف تكواندوكاری از ونزوئلا رفت و با نتیجه 23 بر سه به پیروزی رسید و صاحب مدال برنز شد.

در بخش بانوان نیز نسیبه شهبازی تكواندوكار وزن منهای 67 كیلوگرم در راند طلایی رقابت را به تكواندوكاری از كره جنوبی واگذار كرد، سپس در گروه بازنده ها حریفی از هند را با نتیجه 48 بر صفر شكست داد و به مدال برنز رسید.

مریم رحیمی نیز در وزن به اضافه 67 كیلوگرم، در بازی نخست با نتیجه 27 بر صفر مغلوب تكواندوكاری از كرواسی شد، سپس در جدول شانس مجدد برای كسب مدال برنز به مصاف حریفی از ازبكستان رفت و با نتیجه 27 بر صفر رقابت را واگذار كرد و از كسب مدال بازماند.

تكواندوكاران و پومسه كاران ایران در بازیهای المپیك ناشنوایان با كسب چهار مدال طلا، 2 نقره و‌ چهار برنز به كار خود پایان دادند.

تیم ملی فوتبال كشورمان هم در چهارمین دیدار در بازیهای المپیك ناشنوایان مقابل تیم ملی كامرون با نتیجه 6 بر صفر به پیروزی رسید.

ایمان محبی (دقیقه 2)، رضا جدیری (دقایق 4 و 17)، اسماعیل عربلو (دقیقه 36)، شاهین فصیحی (دقیقه 72) و محسن فرضی (دقیقه 90) برای ایران گلزنی كردند.

تیم ملی فوتبال ناشنوایان ایران با تركیب محمد قائدی، میلاد محمدی، علیرضا بسیح (كاپیتان)، ایمان محبی، اسماعیل عربلو، رضا جدیری، محمدامین سلیمانی، علی سلیمی، حسین مصباحی، نورالدین سلیمانی و علی زینالوند مقابل كامرون به میدان رفت.

قادر تیموری سرمربیگری این تیم را برعهده دارد و قادر دهقان، محمدرضا خدری و پژمان بیك زاده به عنوان مربی كادر فنی تیم ملی را تشكیل می دهند.

بازی‌های المپیك ناشنوایان از 11 تا 25 اردیبهشت به میزبانی شهر «كاشیاس دوسول» برزیل برگزار می‌شود و كاروان صدای ایران با شعار «موفقیت در سكوت» با 140 نفر در رشته‌های فوتبال، والیبال ساحلی، جودو، كشتی آزاد و فرنگی، دوومیدانی، تیراندازی (مردان و زنان)، كاراته (مردان و زنان) و تكواندو (مردان و زنان) در این بازی‌ها شركت دارد. ورزش ناشنوایان ایران در دوره گذشته این بازی‌ها رتبه هفتم را كسب كرده است.

انتهای پیام/


دسترسی سریع