كسب مقام نایب قهرمانی توسط كاراته كاهای ناشنوای كشورمان در المپیك برزیل

كاراته كاهای كشورمان در المپیك ناشنوایان برزیل موفق به كسب مقام نایب قهرمانی شدند.

1401/02/15
14:30

به گزارش رادیو ورزش؛ كاراته كا‌های ایران در مجموع مردان و زنان در 2 بخش كاتا (اجرای نمایش) و كومیته (مبارزه) بیست و چهارمین دوره بازی‌های المپیك ناشنوایان به میزبانی برزیل نایب قهرمان شدند.

كاروان كاراته ایران در جدول مدالی رقابت‌ها در مجموع 2 نشان طلا (میلاد صادق زاده در وزن منهای 60 كیلوگرم و كومیته تیمی بانوان)، 2 نشان نقره (زینب حسن پور در وزن منهای 55 كیلوگرم و بیتا جواهری در وزن به اضافه 68 كیلوگرم) و پنج مدال برنز (كومیته تیمی مردان، مژده مردانی در كاتای انفرادی، حكیمه زكی زاده و سارا ادریا در اوزان منهای 50 كیلوگرم و منهای 68 كیلوگرم و حسین تبرته فراهانی در وزن به اضافه 84 كیلوگرم) از بازی‌های المپیك 2021 ناشنوایان در برزیل كسب كردند.

اوكراین با هشت مدال طلا، سه نقره و سه برنز قهرمان شد و ونزوئلا با كسب 2 نشان طلا، یك نقره و هشت برنز در رده سوم قرار گرفت.

بازی‌های المپیك ناشنوایان برزیل از 11 تا 25 اردیبهشت برگزار می‌شود و كاروان صدای ایران با شعار «موفقیت در سكوت» با 140 نفر در رشته‌های فوتبال، والیبال ساحلی، جودو، كشتی آزاد و فرنگی، دوومیدانی، تیراندازی (مردان و زنان)، كاراته (مردان و زنان) و تكواندو (مردان و زنان) در این بازی‌ها شركت دارد. ورزش ناشنوایان ایران در دوره گذشته این بازی‌ها رتبه هفتم را كسب كرده است.

انتهای پیام/

دسترسی سریع