جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

آقای ناصر درویشی پیشكسوت در دو رشته بوكس و بدنسازی در گفتگو با چند رسانه ای رادیو ورزش

آقای ناصر درویشی پیشكسوت در دو رشته بوكس و بدنسازی در گفتگو با چند رسانه ای رادیو ورزش

بنام خدا

آقای ناصر درویشی از همكاران صدا و سیما و پیشكسوت در دو رشته بوكس و بدنسازی علت علاقمندی خود به رشته بوكس را اینگونه بیان كردند: در سالهای 1367و 68 در دوره دبیرستان در حالی كه در رشته های كشتی و بدنسازی نیز فعالیت داشتم توسط آقای آدم عارف معلم تربیت بدنی دبیرستان و در باشگاه ایشان فعالیت در رشته بوكس را آغاز كرده و تمامی آداب اخلاقی و تعاریف و فنون بوكس را نزد ایشان تعلیم دیدم و پس از طی كردن سلسله مراتب درمسابقات قهرمانی كشور شركت نمودم. در آن سالها ورزش بوكس پس از رفع ممنوعیت، شروع به فعالیت كرده بود و در این باشگاه چندین نفر از بوكسورهای تیم ملی پرورش یافته اند كه از جمله: آقای اكبر جعفرنژاد و آقای ابراهیم عبادی و آقای شهرام آقابیگ پور از قهرمانان ملی و مربیان بین المللی این رشته در این باشگاه پرورش یافتند.
وی در مورد عناوین قهرمانی كسب شده افزودند:
در سال 1371 در قهرمانی تهران مقام اول را كسب نمودم و منتخب برای تیم ملی شدم و در 5 دوره حضور در عرصه بن المللی در كسوت مربی حاضر بوده ام و هنوز هم به فعالیت می پردازم.
وی آغاز به كار در سازمان صدا و سیما را اینگونه بیان كردند: در سال 1369 و پس از اخذ مدرك دیپلم متوسطه وارد دا و سیما شدم و در بخش ساخت دكور و نجاری سازمان مشغول به كار شدم، بعدها و پس از راه اندازی مجموعه ورزشی سازمان به مربی گری در این مجموعه پرداختم و اكنون حدود 20 سال است كه مربی بوكس سازمان صدا و سیما هستم، كه مرحوم منوچهر مقصودی برنده مسابقات بین المللی قهرمانی المپیاد ورزش های رزمی جهان در رشته كیك بوكسینگ، از پرورش یافتگان مجموعه ورزشی سازمان صدا و سیما و شاگردان بنده بودند.
وی در ادامه تفاوت ورزش بوكس و رشته كیك بوكسینگ را اینگونه بیان كردند: در ورزش كیك بوكسینگ 80درصد ضربات با دست انجام میشود و هر بوكسوری كه ضربات دست قوی ای داشته باشد میتواند در رشته كیك بوكسینگ هم موفق شود.
این پیشكسوت ورزشی در مورد رسم پهلوانی و اخلاق در ورزش بوكس گفتند: ورزشكار رشته بوكس در تمرینات یاد می گیرد خشم خود را با ضربه به كیسه بوكس یا تمرینات سایه تخلیه كند و در بیرون از فضای ورزش روحیه ای آرام و صلح جو دارد كما اینكه مشاهده شده كه ورزشكار بوكسور در صورت مشاهده درگیری احتمالی در محیط سعی در آرام كردن طرفین داشته و شرایط را مدیرت می كنند، این روحیه جوانمردی و پهلوانی توسط مربیان خوب كشورمان به ورزشكاران تعلیم داده می شود.
وی در مورد امكانات مجموعه ورزشی سازمان افزودند: چند سال پیش یك رینگ بوكس برا مجموعه خریداری شد كه الان بلا استفاده است و ما در یك سالن در كنار رشته های دیگر و با زمان بندی ساعات، ورزش بوكس فعال نگه داشته ایم و با وجود استقبال كم همچنان این رشته به فعالیت خود ادامه می دهد.
وی در مورد سوابق موفقیت های بیین المللی در كشورهای خارجی گفتند: دركسوت مربی و كشور روسیه و شهر سن پیترزبورگ در ششمین دوره ورزشهای رزمی جهان با شركت 63 كشور موفق به كسب مدال طلای رشته كیك بوكسینگ شدیم كه توسط آقای منوچهر مقصودی كسب شد و در كشور ارمنستان به عنوان بهترین مربی مسابقات انتخاب شدم كه ورزشكار تحت مربی گری من برای اولین باردر دو گروه آماتور و حرفه ای شركت نمود كه به ترتیب مدال طلا و نقره مسابقات را بدست آوردیم.
وی در مورد فعالیت ها فرهنگی و نویسندگی و تالف كتاب افزودند: با توجه به ریشه مذهبی و عقیدتی خانوادگی من گرایش به سمت كتاب قرآن مجید از اول در من وجود داشت و درین زمینه تالیفاتی با مضمون آموزش زبان انگلیسی با بهره مندی از آیات قرآن و اسماءاله تالیف نموده ام و در كنار ورزش و مربیگری درین زمینه نیز فعالیت نموده ام.
وی در پایان با ذكر نام اساتید و مربیان خود از زحمات و راهنمایی های ایشان قدردانی نمودند.

1396/11/29
|
15:56
دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)