ورزش ایران ورزش های راکتی سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (ورزش هاي راكتي)

مهندس خوشنودی مسئول کمیته پتانک (بولس) زیر مجموعه فدراسیون بیلیارد و بولینگ

پتانک (بولس)

بنام خدا
جناب مهندس خوشنودی مسئول کمیته بولس زیر مجموعه فدراسیون بیلیارد و بولینگ کشور در مورد فعالیت در رشته بولس اظهار داشتند: این رشته حدود 9 سال پیش توسط آقای حسین قربان زاده از کشور تایلند وارد کشور شد و ابتدا در شهر شیراز فعالیت خود را آغاز نمود، در سال 1391 این رشته به فدراسیون بیلیارد و بولینگ ملحق شد و در سال 1395 گسترش بیشتری پیدا کرد، بنده پس از شرکت در دوره ها آموزشی بولس جذب این رشته شده و پس از مطالعه و کسب اطلاعات لازم وارد عرصه مسئولیت در کمیته بولس شدم. وی در مورد جذابیت های این رشته افزودند: این رشته مانند ورزشهای پرطرفداری مانند فوتبال دارای قوانین ساده، امکانات معمولی و در دسترس و قابل انجام برای همه افراد حتی سالمندان می باشد که درصدد هستیم با همکاری همه ارگانها و بویژه فدراسیون ورزشهای همگانی بتوانیم این ورزش را در سطح پارک ها بعنوان یک ورزش مفرح برای همه اقشار و گروه های سنی و بطور همگانی گسترش بدهیم.
وی رشته پتانک که از رشته های زیرمجموعه بولس است را اینگونه معرفی کردند: این رشته در حالت استاندارد در زمین روباز 4 متر در 15 متر با سطح ماسه ای کوبیده شده بازی می شود ولی در حالت همگانی و دوستانه محدودیت ندارد و در هر زمین روبازی که سطح سفتی نداشته باشد قابل انجام ست. به حالت انفرادی یا گروه های 2 یا 3 نفر انجام می شود، هر تیم دارای 6 توپ می باشند و یک توپ هم بعنوان توپ نشان در نظر گرفته می شود، توپ ها فلزی و دارای 650 تا 800 گرم وزن و 7 سانتیمتر قطرمی باشند هر شخص با طراحی استراتژی مناسب توپ ها را پرتاب نموده و نوع استراتژی مناسب برنده بازی را مشخص می کند. توپهای این رشته با قیمت نسبتاً مناسب برای علاقمندان قابل تهیه می باشد.
وی در مورد گسترش رشته و هدف گذاری های آینده پتانک افزودند: در زمان تدوین برنامه استراتژیک رشته پتانک دو هدف کلی معرفی رشته و همچنین آموزش آن مورد نظر بوده ست، در بخش معرفی از همکاری رسانه ها و در راس آن رادیو ورزش بهره مند شده ایم و در زمینه آموزش هم با هیئت های بیلیارد و بولینگ و بولس در سایر نقاط کشور همکاری هایی انجام شده و دوره های توجیهی برا علاقمندان برگزار شده که این افراد بعنوان عوامل گسترش و شناسایی این رشته در حوزه محل خود بشمار می روند.در حال حاضر در 12 استان دوره توجیهی برکزار شده و در سال آتی هم 32 دوره و همچنین رویداد بین المللی پیش بینی شده ست. وی در پایان از عموم مردم جهت آشنایی و انجام این رشته مفرح دعوت کردند و ابراز امیدواری کردند که شاهد رشد روزافزون این رشته در کشور باشیم و بتوانیم در عرصه بین المللی شاهد افتخار آفرینی در این رشته ورزشی باشیم،

1396/12/26
|
08:32
دسترسی سریع
ورزش ایران (ورزش های راکتی)