مرتضی دهبندی

حوزه تخصصی: ورزش

متولد 21 خرداد 1363 گرگان هستم ولی اصلیتم ساروی است.

از سال 82 کارم را با واحد نمایش رادیو مازندران آغاز کردم و در نمایش رادیویی نقش کارکتر بچه شیطون را بازی می کردم.
برای اولین بار سال 82 بازی استقلال – پرسپولیس که تیم استقلال دو بر یک مقابل پرسپولیس به پیروزی رسیده بود که در این بازی عیسی ترائوره زننده گل پرسپولیس و علی سامره و محمود فکری زنند ه ی گل های تیم استقلال بودند را گزارش کردم، همین امر باعث شد که مدیران مرکز به من پیشنهاد دادند برنامه های ورزشی و اجتماعی را گزارش کنم . در همان زمان برای ویژه برنامه جوانان و نوجوانان گزارش مردمی تهیه می کردم . دو سال بعد از شروع کارم در رادیو مازندران ، گویندگی برنامه مسابقه جوانان و نوجوانان در مرکز مازندران را اجرا کردم .
از سال 88 بخاطر شرایط کاری ام به تهران آمدم و چون از قبل برای برنامه های رادیو ورزش از جمله "صبح و ورزش" و "ورزش در شهرستان ها" گزارش می فرستادم کارم را باگزارشگری در این شبکه ادامه دادم . در ابتدا برای برنامه های "یه عصر خوب با ورزش" و "تابستانه" گزارش تهیه می کردم .
قشنگ ترین خاطره ام وقتی بود که سال 89 آقای طبخی مدیر گروه مسابقات ورزشی، با توجه به اینکه رشته تخصصی ام والیبال بود و خودم والیبال بازی می کردم، از من خواستند به عنوان گزارشگر والیبال، مرحله نیمه نهایی مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا را به صورت زنده گزارش کنم ،بهشون گفتم: درسته والیبال بازی کردم ولی تا به حال مسابقات والیبال را گزارش نکردم و کار سختی است . هنگام گزارش کمی استرس داشتم ولی خوشبختانه توانستم این کار را به خوبی انجام دهم و همین گزارش، بطور کلی مسیر راهم را در رادیو ورزش مشخص کرد و موجب شد از آن به بعد مسابقات والیبال را گزارش کنم.
رادیو ورزش رسالتش کاملا مشخص است و از نظر اطلاع رسانی خیلی موفق عمل کرده و توانسته تازه ترین خبرهای ورزشی را در سریع ترین زمان ممکن، به اطلاع شنوندگان برساند، همچنین تخصصی بودن همکاران در حوزه های مختلف ورزشی، توانسته رادیو ورزش را به رادیوی پویایی تبدیل کند .
به نظرم هر چقدر تعامل و همکاری خبرنگاران با فدراسیون ها و وزارت ورزش بیشتر شود خبرهای تازه تری را می توانیم پوشش بدهیم و پویا تر و سریع تر عمل کنیم .
در حال حاضر برنامه های "موج نود و دو" و" پنجره ای رو به شب" را گویندگی و مسابقات والیبال را هم گزارش می کنم.

آرش دهبندی

گوینده و گزارشگر شبکه رادیویی ورزش

همکاری در برنامه های

دسترسی سریع