خسرو والیزاده

حوزه تخصصی: ورزش

سی و پنج سال تلاش بی وقفه در اطلاع رسانی ورزش1358 وارد عرصه رسانه های مکتوب شدم

به عنوان خبرنویس در خبرگزاری جمهوری اسلامی ( ایرنا) کارم را آغاز کردم پس از آن به عنوان خبرنگار ، دبیر و سردبیر در گروه ورزشی ایرنا کارم را ادامه دادم . از سال 1378 تا 1381 به مدت سه سال رئیس دفتر ایرنا در چین بودم . اسفند سال 88 بعد از 30 سال و 8 ماه خدمت بازنشسته شدم .
سال 1372 از سوی مرحوم احمد رضا دریایی که با رادیو تهران همکاری می کرد به محمد جهانی مدیر گروه ورزش رادیو تهران معرفی شدم و از آن زمان همکاری ام را با رادیو آغاز کردم . مدتی با گروه ورزش رادیو جوان همکاری کردم و از تولد رادیو ورزش سال 1378 کارم را بعنوان کارشناس و گزارشگر در رادیو ورزش ادامه دادم .
درباره سوابقم باید بگویم مدیر رسانه ای تیم ملی فوتبال کشومان در جام جهانی 1998 فرانسه ، مدیر رسانه ای تیم ملی فوتبال در سالهای 1389 تا 91 در زمان آقای قطبی و کی روش ، از سال 1376 تا 78 مشاور مطبوعاتی و مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال بودم . تاکنون با نشریه های مختلف از جمله ایران ورزشی ، روزنامه ایران ، همشهری ، هفته نامه هدف ، هفته نامه سروش همکاری داشته ام.
بعد از سال ها تجربه در دانشکده خبر( وابسته به دانشگاه جامع علمی کاربردی) تدریس دارم. از خاطرات خوبم در سال های اخیربرای گزارش مسابقات فوتسال باشگاههای آسیا به ژاپن در سال 92 اعزام شدم که در آن زمان تیم گیتی پسند اصفهان نایب قهرمان شد ، خرداد 94 برای گزارش مسابقات جهانی کارگران در ایتالیا به این کشور اعزام شدم که تیم ایران در این مسابقات توانست از نظر کسب مجموع مدال ها، قهرمان شود.
درباره تجربه کاری ام در کارشناس ورزشی می تونم بگم آشنایی با مسائل روز ورزشی، داشتن اطلاعات کافی و وافی از رشته ورزشی و اصطلاحات ورزشی مربوط به آن و همچنین استفاده از ادبیات مناسب و محترمانه، مهمترین ویژگی یه کارشناس ورزشی موفق است . بیان مناسب و صدای خوب نیز مهمترین مشخصه یک گزارشگر خوب است ، علاوه بر آن گزارشگر رادیویی باید قدرت تصویر سازی داشته باشد تا بتواند هیجان بازی را به مخاطب منتقل کند ولی نباید در بازی هایی که هیجان ندارند بی جهت هیجان کاذب ایجاد کند.
در حال حاضر 57 سال دارم ، در این 35 سالی که در کار خبر بوده ام، اگر بخواهم از بهترین خاطره ام بگویم، افتخار آفرینی ورزشکاران کشورمان در میادین بین المللی ، بازی های المپیک، مخصوصا پیروزی تیم فوتبال ایران بر آمریکا در جام جهانی 1998 از بهترین خاطرات من بوده است .
شبکه رادیویی ورزش را شبکه خوب و محترمی میدانم که اطلاع رسانی خوب و بحث های کارشناسی بسیار خوب و مفیدی برای مخاطبینش دارد . در زمان مدیریت قبلی، در راستای جذب مخاطب کارهای خوبی انجام شد و در مدیریت جدید نیز تغییرات مثبتی برای افزایش مخاطبین رادیو ورزش انجام شده است . امیدوارم شبکه رادیویی ورزش روز به روز شرایط بهتری پیدا کند و در جذب مخاطب موفق تر شود.


خسرو والی زاده

کارشناس و گزارشگر فوتبال در رادیو ورزش

دسترسی سریع