فتانه سوزنده

حوزه تخصصی: تهیه کننده

با مدرک کارشناسی مدیریت فرهنگی از دانشگاه سوره، از سال 86 فعالیتم را با نویسندگی در رادیو ایران آغاز کردم،

مدتی بI عنوان گزارشگر و آیتم ساز با گروه خانواده رادیو ایران همکاری ام را ادامه دادم، از سال 88 با ارائه طرح برنامه "ایران آباد" ، بI عنوان سردبیر این برنامه وارد رادیو ورزش شدم، با گذراندان دوره های تئوری تهیه کنندگی در آموزش معاونت صدا و طی دوره های دستیاری تهیه در رادیو پیام، بطور رسمی کار تهیه کنندگی را از سال 90 با برنامه "ایران آباد" که سردبیرش بودم، شروع کردم.
به جرأت می توانم بگویم دوره دستیاری در رادیو پیام، یکی از بهترین و مفیدترین دوره هایی بود که گذرانده ام، پس از آن با تهیه کنندگی برنامه هایی مثل "زنگ ورزش"، "روانشناسی در ورزش"، "علم و ورزرش"کارم را دررادیو ورزش ادامه دادم. برنامه ای که خیلی دوستش داشتم، برنامه تولیدی 15 دقیقه ای "ورزش و جوان" بود، در حال حاضر برنامه "یک نفس تازه"، "باشگاه تندرستی"، "اخلاق در ورزش" و "با استان ها" را برعهده دارم و فکر می کنم در برنامه "یک نفس تازه" می توانم خلاقیت بیشتری داشته باشم.
از سال 91 تا اواخر 92 همزمان در رادیو گفت و گو نیز تهیه کنندگی می کردم، برنامه های "زن امروز، جامعه فردا"، "فراسو"، "نگره"، "رهنما" از جمله برنامه هایم در رادیو گفت و گو بود، از سال 93 که اعلام کردند فقط باید با یک رادیوهمکاری کنیم، به خاطر علاقه ام به برنامه های ورزشی،همکاری ام را در رادیو ورزش ادامه دادم. خانواده ام، همیشه همراه و مشوق من بوده اند تا بتوانم برنامه های بهتری بسازم .
در مدتی که در حوزه برنامه سازی و تهیه کنندگی کار کرده ام همیشه سعی می کنم اطلاعات موسیقایی ام را زیاد و کیف سی دی موسیقی ام را غنی کنم، در بخش سردبیری هم تلاش می کنم سردبیری ام را تقویت کنم و از تجربیات پیشکسوتان استفاده کنم.یک تهیه کننده خوب باید اول آرشیو موسیقی غنی و درک موسیقایی بالایی داشته باشد و بتواند مباحثی که در ذهنش است را به گوینده و کارشناس برنامه، تفهیم کند تا یکرنگی و وحدت در برنامه بوجود بیاید، همچنین تسلط بر شرایط و عوامل استودیو، از جمله گوینده و صدابرداراز دیگر توانایی های تهیه کننده است.
به طور کلی معتقدم هر کسی که بخواهد در رادیو موفق باشد اول باید یک شنونده حرفه ای باشد و در اوقات فراغتش رادیو گوش بدهد چون شنیدن برنامه های متنوع، موجب خلق ایده های جدید و خوبی می شود.
رادیو ورزش رادیویی کاملا مستقل است که در آینده ی نزدیک به یک منبع کاملا ورزشی تبدیل خواهد شد و فکر می کنم شبکه ورزش توانسته به ترویج فرهنگ پهلوانی و قهرمانی در جامعه، به عنوان یکی از مهمترین اهدافش، موفق عمل کند. همچنین از آنجایی که رادیو ورزش مخاطب خاص خود را دارد و مخاطبان نیز حرف شنوی خوبی از این رادیو دارند، می تواند زمینه تشویق مردم به ورزش را به خوبی فراهم کند . یکی دیگر از چیزهایی که رادیو ورزش را از دیگر رادیوها متمایز می کند فضای همکاری و همدلی در بین همکاران رادیو ورزش است، شاید بتوان گفت که این فضا در بین دیگر شبکه های رادیویی مثال زدنی است .

در آخر امیدوارم رادیو ورزش هر روز به هدفهایی که دارد نزدیکتر شود و شنونده های بیشتری را جذب کند و ما نیز بتوانیم در این راه به رادیو ورزش کمک کنیم .فتانه سوزنده

تهیه کننده شبکه رادیویی ورزش

دسترسی سریع