مازیار مهرانی

حوزه تخصصی: کارشناس ورزشی

متولد ١٢ تیر ماه سال ١٣٤٨ کارشناس ارشد رشته تربیت بدنی با گرایش مدیریت ورزشی هستم .

در زمان تحصیل درمقطع کارشناسی رشته تربیت بدنی، دوره مربیگری را در رشته های فوتبال, شنا و بدمینتون گذرانده ام و بیش از بیست و یک سال به عنوان مربی در سطح مسابقات دانشگاهی فعالیت کرده و هشت عنوان قهرمانی، نایب قهرمانی و سومی را در سطح مسابقات استانی و سراسری کسب کرده ام .دو فرزند پسر دارم که با علاقه در رشته های شنا والیبال و فوتبال فعالیت می کنند .

سال ٦٩ فعالیت مطبوعاتی ام را با ماهنامه دانش و ورزش شروع کردم، سال ٧١ هم زمان با فعالیت روزانه کیهان ورزشی به این نشریه قدیمی رفتم و در گروه فوتبال در کنار بزرگان مطبوعات ورزشی کشور فعالیت کردم، در فروردین ٨١ افتخار همکاری با شبکه تخصصی رادیو ورزش نصیبم شد تا به عنوان خدمتگزار و عضو کوچکی از این شبکه در خدمت شنوندگان و مخاطبان عزیز آن باشم .

به اعتقاد من رادیو ورزش همواره تلاش کرده بدون سوگیری فعالیت کرده و ضمن نقد منصفانه در راستای اطلاع رسانی نیز سرآمد باشد ، ضمن اینکه با پوشش نسبی همه مولفه های ورزش کشور، رسالتش را به درستی انجام داده است و در طی این سالها در برخی تصمیم گیری ها و تصمیم سازی های حوزه ورزش موثر بوده است از این که مردم خادمان خود را در این شبکه اغلب از روی صدای شان می شناسند و اظهار لطف می کنند خوشحال و دل گرم می شوم.

از جمله خاطرات جالب من طی این سال ها مربوط به پخش یکی از برنامه های همیشه با ورزش در ایام محرم است ما در ان برنامه به دلیل عدم حضور کارشناس مذهبی و نبود ارتباط تلفنی در مضیقه بودیم و ناچار به ارایه برنامه با موضوع امر به معروف و نهی از منکر در ورزش شدیم بعد از اتمام برنامه اقایی از شیراز تماس گرفت و به تصور این که کارشناس امور مذهبی هستم مرا برای مراسم مذهبی شان به شیراز دعوت کرد! با توجه به گستردگی مطالب و محتوای موضوعات باید با مطالعه و امادگی کافی در برنامه همیشه با ورزش حضور داشته باشم.

در واقع بزرگترین ضعف یک کارشناس این است که تصور کند نیازی به آموزش و یادگیری ندارد، تصور می کنم روزی که غرور بر کار و تفکر ما چیره شود به بیراهه رفته ایم از زمانی که وارد این حرفه شده ام همواره تلاش کرده ام از تجربیات و توصیه های پیشکسوتان و صاحب نظران برای بهبود کارم بهره بگیرم، علایق و مسایل شخصی را وارد فعالیت رسانه ای ام نکنم و شان و جایگاه رفیع رسانه ملی و شخصیت حرفه ای ام را حفظ کنم ، هر چند که هستند معدود افرادی که ممکن است به اشتباه، از مطالب گفته شده در رسانه، تعبیر نادرستی داشته باشند که این هم البته اجتناب ناپذیر است .

به نظرم اگر شبکه رادیویی ورزش با ارائه برنامه ها و طرح های جدید بتواند زمینه ی ارتباط نزدیک تر و حضوری با مخاطبانش را در برنامه ها فراهم کند، ارتباطش با مخاطبانش قوی تر و درصد جذب مخاطبانش نیز بیشتر می شود همچنین مایلم روزی این شبکه رادیویی بتواند، برنامه هایش را از طریق زیر نویس در شبکه های مختلف تلویزیونی، اطلاع رسانی و تبلیغ کند.

از همه پیشکسوتان و بزرگان شبکه رادیویی ورزش از جمله مجید ندیری مدیر سابق شبکه و دکتر قاسمی که استاد راهنمای من هم در دانشگاه بوده اند و مرا مورد راهنمایی و حمایت خودشان قرار داده اند تشکر میکنم، توصیه ای که خود همواره به آن عمل کرده ام رعایت حرمت همکاران و به ویژه پیشکسوتان و بزرگترهاست.مازیار مهرانی

کارشناس رادیو ورزش

دسترسی سریع