از ساعت به مدت

مدیر رادیو ورزش مطرح كرد؛ 26 سال هم‌صدایی با جامعه ورزش

احمدی گفت: شبكه رادیویی ورزش كه اكنون به 26 سالگی رسیده، در تمام این سالها پیام‌آور شادیها و پیروزیهای زیادی برای مردم بوده است.

1403/04/03
18:40

علی‌اصغر احمدی، مدیر رادیو ورزش ضمن گفتن تبریك به مناسبت فرارسیدن بیست وششمین سال فعالیت رادیو ورزش درباره این شبكه رادیویی گفت: در ابتدا لازم است سخنان رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی) را در تاریخ 1/9/1402 خطاب به مسئوالن و ورزشكاران بیان كنم. ایشان فرمودند ایران قوی باید ورزش قوی داشته باشد. ما شعار ایران قوی داده‌ایم دیگر؛ ورزش ِ ایران قوی، باید یك ورزش قوی باشد و ان‌شاءالله كه در مسیر پیش رو سرلوحه كار همه ما و مجموعه ورزش كشور باشد.

رادیو ورزش به‌عنوان پرمخاطب‌ترین رسانه شنیداری بنا دارد در پیشبرد اهداف ملی و به‌ویژه توسعه ورزش در ابعاد مختلف، نقشی مؤثرتر ایفا كند.

رادیو ورزش نزدیك به سه دهه قبل به همت گروهی از عاشقان ورزش و رسانه در سپهر رسانه‌ای ایران متولد شد و در كنار دیگر شبكه‌های رادیویی قد كشید.
این شبكه رادیویی كه اكنون به 26 سالگی رسیده، در تمام این سالها پیام‌آور شادیها و پیروزیهای زیادی برای مردم بوده و صحت و سرعت و دقت در اطلاع‌رسانی را سرلوحه كار خود قرار داده است. از این جمع عاشق و كاربلد، فردی با صدای جاودانه‌اش به نماد همیشگی صدای ورزش ایران تبدیل شد؛ استاد مسعود پوراسكویی كه همواره به‌عنوان معلم، گزارشگر و راهنما در كنار جوانان و دیگر همكاران می‌درخشید، شمع وجودش نورافشانی می‌كرد، آگاه كردن مردم و مخاطبان را عاشقانه پی می‌گرفت و امسال از میان ما رفت.

تقویت ورزش‌های سنتی و آیینی

وی ادامه داد: توجه بیشتر به تربیت بدنی و ورزش همگانی با اهداف ارتقای سطح سلامت جسمی و روحی جامعه به‌منظور دستیابی به جامعه‌ای پویا و پرنشاط، پرداختن به ورزش مربوط به اصناف و قشرهای مختلف جامعه، خانواده، دختران و بانوان، احیا و تقویت ورزشهای سنتی و آیینی ایران و پوشش بیشتر مسابقات ملی و جهانی هم از اولویتهای همیشگی رادیو ورزش بوده است. ارائه آخرین اخبار همراه با تحلیل كارشناسی به‌عنوان مقولات سرگرمی و آموزشی، توجه به مقوله طنز و سرگرمی در كنار برنامه‌های جدی و ترویج بیشتر مقوله‌های فرهنگی و روح جوانمردی و پهلوانی از مواردی است كه دنبال می‌كنیم.

مدیر رادیو ورزش در پاسخ به اینكه بعد از 25 سال رادیو ورزش كجای این مسیر ایستاده است، تصریح كرد: رادیو به‌عنوان رسانه‌ای گرم و در دسترس، رابطه خوبی با مخاطبان خود دارد. رادیو ورزش به‌ سبب داشتن بخشهای كارشناسی و ارائه سریعترین اطلاعات و اخبار و گزارشهای ورزشی رشته‌های مختلف توانسته است جایگاه خوبی در میان مخاطبان خود كسب كند؛ به‌گونه‌ای كه هركجا امكان دریافت تصاویر و... نباشد، رادیو ورزش در تمام حوزه‌ها، به‌ویژه ورزش بانوان حضور دارد و هویت و اعتبار خوبی به دست آورده است و برای جامعه هدفش از ورزشكاران و مخاطبان عام گرفته تا مسئولان ورزش و... مرجعی معتبر است و سعی می‌شود این اعتبار با همراهی بیشتر و كمك به بالندگی ورزش كشور امتداد داده شود.

احمدی در پاسخ به این سؤال كه رادیو ورزش بیشتر برای كدام رده سنی برنامه‌سازی می‌كند، تصریح كرد: برنامه‌های رادیو ورزش به‌ نحوی است كه می‌توان گفت این شبكه برای تمام سنین و قشرهای مختلف مردم برنامه دارد برای مثال برنامه‌های آموزشی و سرگرم‌كننده كـه بـه معرفی رشــتــه‌هــای مختلف، آموزش مهارت‌های ورزشی و ترویج ورزش در بین نسل جوان می‌پردازند، برای این رده سنی جذاب است.

بــرای جوانان و دیگران هم برنامه‌های مربوط به مسابقات و رویدادهای ورزشی در دنیا و بررسی كارشناسی این مسابقات و همچنین مصاحبه با ورزشكاران و مربیان محبوب طراحی شده است.

وی افزود: برای میانسالان برنامه‌هایی با موضوعات ورزش همگانی و تناسب اندام، تغذیه ورزشی، پیشگیری از آسیبهای ورزشی و حفظ سلامت در دوران میانسالی كه برای این رده سنی مناسب‌اند، مورد توجه است. برای بزرگسالان هم برنامه‌هایی با محتوای تاریخی و خاطرات ورزشی، بررسی رویدادهای مهم ورزشی در تاریخ و همچنین برنامه‌های طنز و سرگرم‌كننده مرتبط با ورزش
موردتوجه این رده سنی در نظر گرفته شده است.

احمدی ادامه داد: بانوان نیز جایگاه خاصی در رادیو ورزش دارند و رادیو ورزش بانوان برنامه‌هایی با محوریت ورزش بانوان، معرفی رشته‌های ورزشی بانوان، گفتگو با ورزشكاران و مربیان زن و بررسی مشكلات و دستاوردهای زنان در عرصه ورزش برای این قشر تهیه و تولید می‌كند همچنین برنامه‌های تخصصی كه به رشته‌های مختلف حوزه قهرمانی می‌پردازند، برای جامعه ورزشكاران و برنامه‌هایی كه به تحلیل وضعیت مدیریت ورزش كشور خواهند پرداخت، برای مدیران و مسئولان ورزش كشور روانه آنتن می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: هفته‌نامه صداوسیما

دسترسی سریع
1 مناسبت