از ساعت به مدت

سلیمانی خبر داد موافقت اولیه‌ AFC برای برگزاری جام ملت‌های فوتسال بانوان آسیا

سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان در گفتگو با برنامه «بانوی ایرانی» كانال صدای ورزش بانوان از موافقت اولیه AFC برای برگزاری جام ملت‌های فوتسال آسیا خبر داد.

1401/10/27
16:19

به گزارش رادیو ورزش؛ فروزان سلیمانی سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان در گفتگویی با برنامه «بانوی ایرانی» كانال صدای ورزش بانوان درباره فهرست جدید تیم ملی بانوان برای شركت در مسابقات 2023 كافا اظهار كرد: مسابقات كافا از ابتدای بهمن برگزار می‌شود و ما 20 بازیكن را به اردوی تیم ملی دعوت كردیم كه تركیبی از بازیكنان جوان و با تجربه هستند. امیدوارم بتوانیم از عنوان قهرمانی‌مان در سال گذشته دفاع كنیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینكه فرصت بسیار محدود بود و ما یك اردوی چسبیده به اعزام داشتیم ترجیحا بازیكنانی را دعوت كردیم كه شناخت روی بازی آنان داشتیم. از بین این 20 نفر فقط 14 نفر در مرحله آخر انتخاب و اعزام خواهند شد.

سلیمانی با اشاره به اسامی بازیكنان تازه اضافه شده به لیست افزود: زیبا افروغ، مهتاب بنایی، مریم حكمتی، نازنین استكی‌فر، هما آقایی و مهسا كمالی در كنار فرشته كریمی، سارا شیربیگی، نسترن مقیمی و فرزانه توسلی به تیم ملی دعوت شدند.

سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان در خصوص مذاكرات فدراسیون فوتبال با كنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص برگزاری جام ملت‌های فوتسال آسیا گفت: آن چیزی كه من هم از این موضوع شنیدم این است كه مربیان و بازیكنان مطرح، كمپین فوتسال در آسیا را تشكیل داده و این درخواست را از AFC داشتند كه مسابقات به تقویم بازگردد.

وی افزود: آنچه من شنیدم حاكی از این دارد كه AFC موافقت اولیه‌اش را انجام داده است. در حال حاضر مسابقات فوتسال باشگاهی آسیایی مردان هم برگزار نمی‌شود. با توجه به اینكه كرونا در بسیاری از كشورها نیست، اما همین بازی‌ها هم حذف شده است. این سیاست‌هایی است كه AFC در سطح كلان باید پاسخگوی فوتسال آقایان و بانوان باشد. تلاش دختران و مربیانی كه در سطح آسیا بودند بسیار خوب بوده و همین امر احتمالا AFC را مجاب كرده كه این مسابقات برگزار شود.

سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان در پاسخ به این سوال كه با توجه به عنوان قهرمانی تیم ملی بازی‌های آسانی را در كافا خواهیم داشت، گفت: مسابقات كافا برای آسیای میانه است و ما جزو كشورهای آسیای مركزی هستیم، اما همین بازی‌ها هم یك جام معتبر است.

سلیمانی ادامه داد: شاید در نگاه اول ساده به نظر برسد، اما ما به ازبكستان اعزام می‌شویم. همین كشور هم حدود 4 هفته است كه برای بازیكنان فوتبال خود اردو گذاشته و بازیكنانی را از فوتبال دعوت كرده كه ما شناختی روی فیزیك آنان نداریم. آنان فوتبال بازی می‌كنند، بازی خشنی دارند، تمرین كردند و میزبان هستند و ما باید مراقب بچه‌ها در زمین باشیم و به این سادگی هم نیست كه از همین الان بگوییم كه قهرمان هستیم.

وی تصریح كرد: فایده این مسابقات برای ما این است كه همین بازیكنان جوانی كه اصلا بازی بین‌المللی ندیدند و در یك كشور خارجی و در شرایط آن كشور قرار نگرفتند، این بازی‌ها را تجربه می‌كنند البته اردوهای بین‌المللی هم به بازیكنان جوان ما كمك و باعث رشد آنان شده و منجر به این می‌شود كه شخصیت ملی پیدا كنند.

سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان در خاتمه بیان كرد: اولین بازی تیم ملی روز جمعه هفته آینده از ساعت 17 به وقت محلی با قرقیزستان است. سال گذشته دو دور بازی می‌كردیم و بسیاری از تیم‌ها از این موضوع معترض بودند. امسال فقط یك دور بازی خواهیم داشت. فقط تنها ضعف این رقابت‌ها زمان برگزاری آن است. دمای تاشكند منفی 12 درجه سانتی گراد بوده و سرما بسیار شدید است. ما باید با تجهیزات كامل برویم و عادت كردن به سرمای زیاد دشوار است. شاید اگر این مسابقات در اسفند یا فروردین برگزار می‌شد بسیار مناسب‌تر بود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
1 مناسبت