از ساعت به مدت

واكنش گلاره ناظمی به برگزاری بازی فوتبال بانوان در برف؛ نباید بر اساس قسمت‌هایی از فیلم منتشر شده قضاوت كنیم

گلاره ناظمی مسئول مسابقات فوتبال بانوان در برنامه "بانوی ایرانی" كانال صدای ورزش بانوان درباره برگزاری بازی زارع باتری سنندج و سپاهان در زیر برف توضیح داد.

1401/10/26
21:14

به گزارش رادیو ورزش؛ گلاره ناظمی مسئول مسابقات فوتبال بانوان در گفتگویی با برنامه "بانوی ایرانی" كانال صدای ورزش بانوان در خصوص برگزار شدن بازی باتری زارع سنندج و سپاهان اصفهان در شرایط نامناسب جوی اظهار كرد: ما دارای یكسری قوانین و مقرارت هستیم و به هر حال تیم‌ها در مسابقات حضور دارند. اگر بازی را به صورت كامل مشاهده كنید در ابتدای مسابقه شرایط جوی نامساعد نبود و با توجه به استعلام آب و هوایی كه ما انجام دادیم، بارش برف برای بعد از ظهر بود و برای همین بازی را از ساعت 13 به 12 موكول كردیم و تا زمانی كه  برف نیامده بازی‌ای لغو نمی‌شود.

وی ادامه داد: در ابتدا از تیم زارع باتری سنندج و استان كردستان تشكر می‌كنم كه با توجه به شرایط و امكاناتشان در لیگ حضور دارند. ما تیم‌های بسیار بزرگی را دیدیم كه امسال لیگ برتری بودند، اما در لیگ حضور نداشتند و مشكلات مالی را بهانه كرده و ما را تنها گذاشتند. این نكته مثبت بازی بود كه تیم‌هایی در این مناطق و با این بضاعت مالی تیم‌داری می‌كنند و قابل ستایش هستند چون ما معمولا وقتی مشكلی پیش می‌آید سراغ بانوان می‌رویم.

ناظمی با اشاره به زمان طولانی این مسابقه افزود: زمانی كه شرایط جوی به این شكل پیش می‌رود نه ما، نه میزبان و نه هیچ یك از عوامل مسابقه مقصر نیستند. در زمان شروع برف و باران تصمیم بر این می‌شود كه خط‌‌ها كاملا نمایان شود. نباید بر اساس قسمت‌هایی از فیلم بازی كه منتشر شده قضاوت كنیم. داور مسابقه، بازی را متوقف كرده و زمین را پاك و شرایط را مهیا می‌كند، اما برف در نیمه بازی دوباره شروع به باریدن می‌كند.

مسئول مسابقات فوتبال بانوان بیان كرد: در لیگ بانوان كه یك یا دو نفر در برگزاری كل مسابقات حضور دارند، اما در لیگ آقایان كنار هر تیم شاید پنجاه نفر در برگزاری مسابقات شركت می‌كنند و این اختلافات در بحران‌ها مشخص می‌شود. قطعا بروز چنین مشكلاتی باعث توجه بیشتر به بانوان می‌شود. نه اینكه یك سرپرست تیم هم بخواهد زنگ بزند و هم بخواهد برف را پارو كند چرا كه فقط می‌خواهد تیمش حضور داشته باشد و به تنهایی در این شرایط جوی دو سه ساعت زودتر می‌آید. تلاش همه عوامل به برگزاری بازی بود. تعطیل كردن آن هم عواقبی دارد و این تیم باید مجدد رفته و هزینه كرده و دوباره باید این بازی را برگزار كند. در شرایطی كه تیم‌های بانوان ما حتی برای یك بازی هم با مشكلات مالی مواجه هستند، این مسائل را نمی‌شود به راحتی عنوان كرد و باید شرایط بانوان را با خودشان قیاس كنیم.

وی با تاكید بر حضور داور و ناظران داخل زمین گفت: ما حتی به آنان اعلام كردیم كه اگر شرایط برای برگزای مسابقه مناسب نیست، می‌توانند بازی را متوقف كنند و در روز دیگری حتی در 24 ساعت آینده و در روزهای آتی آن را برگزار كنند، اما در هر صورت ناظران و داوران تشخیص دادند كه شرایط برای برپایی مسابقه فراهم است. به هر حال این بازی در 4 ساعت و با پاك كردن مداوم برف برگزار شد.

ناظمی تصریح كرد: شرایط بازی در این فصل متفاوت است. خدا را شاكرم كه مشكلی به لحاظ مصدومیت برای بازیكنان به وجود نیامد. البته همیشه بازی كردن در گرما، آسیب‌دیدگی بیشتری را برای بازیكنان به دلیل گرمازدگی به همراه دارد. در این بازی هم بحرانی بود كه پیش آمد و از دست كسی كاری ساخته نبود و اگر این قضیه را رها كنیم باید مجدد تیم رفته و برگشته و با توجه به اینكه اعزام تیم ملی جوانان را هم داریم، تصمیم ما بر این است كه این دیدارها تداخلی با این اعزام‌ها و اردوها نداشته باشد و همین موضوع كار را برای تیم‌ها سخت‌تر می‌كند.

مسئول مسابقات فوتبال بانوان اضافه كرد: برگزاری مسابقه در كردستان و سنندج هم نسبت به سایر شهرها متفاوت است، اما باید این مسئله بیشتر حمایت شود. همین كه این تیم توانسته در این 7 سال در لیگ حضور داشته باشد كار بسیار بزرگ و ارزشمندی را انجام داده است. قطعا تلاش می‌كنیم تا حمایت بیشتری از تیم‌های خصوصی همچون زارع باتری داشته باشیم.

ناظمی با اشاره به هزینه‌های سنگین كاور كردن زمین اظهار كرد: در چنین شرایطی امكان كاور كردن زمین بسیار دشوار است. باید بتوانیم شرایطی را فراهم كنیم تا زمین‌ها توسط تیم‌های بانوان كاور شود. البته این مسئله در لیگ‌های دیگر آقایان هم جز لیگ برتر امكان پذیر نیست، اما امیدوارم حمایت بیشتری شود. شاید هزینه تیم‌داری در بانوان به اندازه یك پنجم هزینه یكی از بازیكنان آقایان باشد. متاسفانه این حمایت و توجه نیست و این بحران‌هاست كه باعث دیده شدن ما می‌شود.

وی درباره ادامه لیگ گفت: هفته سیزدهم را پیش رو داریم. اگر مشكلی در برگزاری و شرایط بازی‌ها نداشته باشیم، طبق برنامه‌ریزی ما تا هفته اول اسفند مسابقات را به اتمام می‌رسانیم.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
1 مناسبت