از ساعت به مدت

نائب رئیس بانوان فدراسیون دوومیدانی خبر داد استخدام یك مربی خارجی برای بخش پرتاب‌ها

پریسا بهزادی نائب رئیس بانوان فدراسیون دوومیدانی در برنامه «بانوی ایرانی» كانال صدای ورزش بانوان از دعوت یك مربی خارجی برای بخش پرتاب‌ها خبر داد.

1401/10/20
06:31

به گزارش رادیو ورزش؛ پریسا بهزادی نائب رئیس بانوان فدراسیون دوومیدانی در گفتگویی با برنامه «بانوی ایرانی» كانال صدای ورزش بانوان درباره مسابقات باشگاهی قهرمانی كشور اظهار كرد: مسابقات قهرمانی جام باشگاهی كشور 22 و 23 دی ماه در مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب تهران برگزار می‌شود. در حال حاضر 5 تیم خوب كشور در این مسابقات شركت می‌كنند. البته ما در بهمن ماه هم مسابقات قهرمانی آسیا داخل سالن را در قزاقستان خواهیم داشت. كمیته‌های فنی فدراسیون ركوردهایی را در نظر گرفتند. امیدوارم دختران این ركوردها را كسب و در این مسابقات با نتایج خوب حضور پیدا كنند.

وی با اشاره به ركوردهای در نظر گرفته شده، افزود: نتایج و ركوردهایی كه به دست می‌آید ماورایی است. ورزشكاران چه در آسیا و چه در جهان و المپیك ارتقاء ركوردهای مختلفی داشتند. با این حال فدراسیون ركوردهایی را در نظر می‌گیرد كه برای دختران ما دست یافتنی‌تر باشد. البته به جز مسابقات جام باشگاه‌ها، مسابقات ركوردگیری دیگری را هم خواهیم داشت و كسانی كه موفق به كسب این ركوردها نشدند، مجدد به آنان فرصت داده می‌شود. از نظر من ركوردهایی كه كمیته فنی انتخاب كرده بسیار قابل قبول است.

بهزادی بیان كرد: اكثر ركوردها، ركوردهای ملی ما هستند. برای مثال كمیته فنی ركورد یك متر و 80 را برای رشته پرش ارتفاع گذاشته در صورتی كه كه ركورد ملی ایران 1متر و 84 است. یا در رشته پرش با نیزه 4 متر و 5 سانت ركورد ملی‌ای است كه ورزشكاران ما به دست آوردند. با تكرار این ركوردها در برخی از ماده‌ها دختران ما می‌توانند ثبت ركورد كنند. در خصوص خانم فزانه فصیحی زمانی ركوردی را زد كه 7 ثانیه و 25 صدم ثانیه بود و در حال حاضر برای او ركورد 7 ثانیه و 40 صدم ثانیه را در نظر گرفتیم. تمامی ركوردها به گونه‌ای است كه دختران ما توانایی كسب آن را داشته و بتوانند و نمایندگان كشور در آسیا باشند.

نائب رئیس بانوان فدراسیون دوومیدانی درباره رقابت عرب با بازیكن كنیایی عنوان كرد: پریسا عرب در مسابقات داخل سالن هم شركت می‌كند. یكی از باشگاه‌ها در مسابقات لیگ صحرانوردی یك بازیكن و نماینده خوب كنیایی را آورد. همین موضوع باعث انگیزه برای سایر بازیكنان هم شد. همانطور كه دغدغه همیشگی خانم عرب بود و دوست داشت كسی باشد تا با او به رقابت بپردازد.

بهزادی در خاتمه از دعوت به كار یك مربی خارجی برای بخش پرتاب‌ها خبر داد و گفت: شب گذشته تا ساعت‌ها جلساتی را با نماینده دفتر بانوان وزارت ورزش، نماینده فدراسیون و باشگاه‌ها داشتیم. به زودی یك نماینده و مربی خانم را استخدام می‌كنیم. ما در ماده‌های پرتابی در رده سنی نوجوانان، جوانان و حتی بزرگسالان نمایندگان خوبی داریم. این خانم هم رزومه خوبی داشته و مربی 7 و یا 10 ساله بوده در ماده‌های دیگری هم تبحر دارد. امیدوارم تا هفته آینده خبرهای خوبی را برای این رشته داشته و بتوانیم یك مربی خارجی برای بازیكنانمان داشته باشیم.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
1 مناسبت