از ساعت به مدت

یادداشت؛ تبلور همت مضاعف شبكه ورزش با راه اندازی رادیو جام جهانی

اخبار جام جهانی فوتبال در كشور قطر بازتاب فراوانی در كشورهای مختلف دنیا دارد.


1401/09/19
11:43

بهمن اسدی، كارشناس ورزشی و رسانه در یادداشتی برای رادیو ورزش نوشت:

علاوه بر علاقه‌مندان به فوتبال در سی و دو كشور حاضر در این رقابت‌ها تقریبا در همه كشورها اخبار و نتایج این مسابقات مهم پیگیری می‌شود. بر اساس خبرهای اعلام شده سه تا چهار میلیارد نفر این مسابقات را پیگیری می‌كنند و این نشان از اهمیت رویدادی به نام جام جهانی دارد.

در بازتاب رویدادهای جام جهانی رسانه‌ها نقش اساسی دارند. حضور كشورمان در این رقابت‌ها لزوم توجه و پرداخت به این رقابت‌ها را به رخ می‌كشد. در این باره رسانه‌های مختلف در ایران تلاش فراوانی داشته‌اند كه در این بین رادیو ورزش دست به ابتكار جالبی زده است.

راه‌اندازی رادیوی فصلی با نام جام جهانی و برنامه‌ریزی در خصوص تولید محتوای بیشتر برای مخاطبان از جمله اهداف تاسیس این رادیو بوده است. رادیو جام جهانی با حضور در جزیره كیش نزدیك‌ترین محل به قطر تلاش دارد تا حال و هوای بهتری را تجربه كند.

رادیو ورزش پیش از این با راه‌اندازی رادیوی ورزشی بانوان نیز از تلاشی جدی برای بازتاب رویدادهای ورزشی بانوان حكایت كرده و این امر نشان از آن دارد كه فضای خدمت در این خصوص به شدت مورد توجه مسئولان این شبكه قرار دارد.

بدون تردید در كنار این اندیشه زیبا، لزوم حمایت جدی‌تر مراجع مسئول و نیز برنامه‌ریزی زود هنگام، استفاده از نظرات و پیشنهادات اهل فن در كنار تولید محتوای جذاب بر غنای كار خواهد افزود.

اگر چه گمان می‌رفت رادیو در رقابت با رسانه‌های امروزی در فضای مجازی رقابتی سخت و دشوار داشته باشد و حتی در این مسیر با مشكل ادامه حیات مواجه باشد اما رادیو ورزش با تولید محتوای قابل توجه روزانه به عنوان پرمخاطب‌ترین شبكه تخصصی نشان داده است كه از جایگاهی ارزشمند برخوردار است. بدون تردید این جایگاه با تلاشی بیشتر و با حمایتی افزون‌تر می‌تواند ارتقا یابد و در این بخش شاهد اتفاقات خوبی برای كشورمان باشیم.

حضور موفق در عرصه‌های منطقه‌ای، آسیایی و جهانی در بخش ورزش تنها با رشد همه جانبه در همه ابعاد ممكن است. در این مسیر رسانه‌های ورزشی نقشی اساسی دارند. اطلاع‌رسانی و ترغیب مردم به ورزش نه تنها در این باره بلكه در سالم‌سازی جامعه و دور كردن جوانان از ناهنجاری‌ها بسیار مهم است. پر كردن اوقات فراغت در كنار پرداخت حرفه‌ای به ابعاد مختلف ورزش از اهمیت بالایی برخودار است كه اقداماتی از جمله راه‌اندازی رادیو جام جهانی در این مسیر را باید به فال نیك گرفت. برای همكاران خود در رادیو جام جهانی آرزوی موفقیت داریم.

باید امیدوار بود كه با كسب تجربه از اتفاق خوبی كه رخ داد از این پس در زمان برگزاری مسابقات ورزشی مهم با ادامه این روند در جذب مخاطب و گرایش مردم به ورزش گام های بلندی برداشته شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
1 مناسبت