از ساعت به مدت

راه اندازی شبكه مستقل برای ورزش بانوان از اهداف معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران است

بخشی زاده، معاون صدای جمهوری اسلامی ایران در مراسم افتتاح كانال رادیویی ورزش بانوان ضمن اشاره به تلاش ها و فعالیت های صورت گرفته در زمینه ورزش بانوان به اهداف و برنامه های سازمان برای توسعه پوشش خبری فعالیت های ورزش بانوان اشاره كرد.

1401/04/25
13:42

به گزارش رادیو ورزش؛ علی بخشی زاده، معاون صدای جمهوری اسلامی ایران طی سخنانی در مراسم افتتاح كانال رادیویی ورزش كه با حضور جمعی از مسئولان من جمله دكتر سجادی(وزیر ورزش و امور جوانان) برگزار شد به اهداف و برنامه های معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران برای توجه به نقش و جایگاه بانوان بالاخص در زمینه ورزش اشاره كرد.
وی در ابتدای صحبت های خود ضمن تقدیر و تشكر از حاضران مراسم، پیشاپیش عید سعید غدیر خم را به همگان تبریك گفت و یاد خاطره شهدا را گرامی داشت. او ضمن ابلاغ سلام ریاست سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران بر پایی چنین جلساتی در ممالكت اسلامی را بی نظیر دانست و تیرماه را ماهی خوش یمن برای شبكه ورزش دانست كه هشتم تیرماه سالگرد تاسیس این شبكه و اینك نیز مراسم افتتاح كانال ورزشی بانوان را شاهد هستیم.

بخشی زاده با آغاز دوره تحولی سازمان صدا و سیما با حضور دكتر جبلی به سه نكته ای اشاره كرد كه ریاست سازمان بر تحققش همواره تاكید كرده است: اول؛ تحول در رویكردها، دوم، تحول در محتوا مبتنی بر رویكردها، سوم؛ تحول در ساختارهاست. چیزی كه امروز با در شبكه رادیویی ورزش با افتتاح كانال رادیویی ورزش بانوان شاهد آن هستیم. كشورمان هموراه ثابت كرده كه با توسعه فناوری ها، هیچگاه از پیشرفت و توسعه عقب نمانده است. به نحوی كه امروز شاهد افتتاح اولین كانال ورزشی بانوان در میان كشورهای اسلامی هستیم. موضوعی كه نوآوری بیشتری را به دنبال خود خواهد آورد. آنگونه كه منتظر اخبار جدیدی از رادیوی جمهوری اسلامی ایران در آینده باید بود.

وی در ادامه بر دلیل راه اندازی این كانال در بستر اپلیكیشن ایران صدا اشاره كرد و گفت؛ براساس نتایج تحقیقات صورت گرفته در مركز تحقیقات سازمان صدا و سیما، نزدیك به 12 درصد از مخاطبان برنامه های رادیو را از طریق این اپلیكیشن دریافت می كنند. از این رو این اپلیكیشن جایگاه بالایی در میان مخاطبان توانسته كسب كند و بستر مناسبی برای راه اندازی كانالهایی نظیر كانال رادیویی ورزش بانوان را فراهم آورده است. ما هم در تلاش هستیم در آینده این كانال رادیویی را به شبكه مستقلی تبدیل كنیم كه چه بسا زیرمجموعه رادیوی ورزش هم نباشد و مستقلاً به تولید و پوشش اخبار و وقایع حوزه بانوان بپردازد. امیدواریم با توسعه زیرساخت ها و حمایت های دولت محترم این امر تحقق یابد.

معاون صدای جمهوری اسلامی در ادامه با اشاره به اینكه نیمی از افراد جامعه را بانوان محترم تشكیل می دهند بر اهمیت توجه به این قشر از جامعه تاكید كرد و گفت، یكی از كاركردای ورزش برای بانوان تامین سلامت، شادابی، تندرسی و صحت جسمی و روح آنهاست. این بانوان جامعه هستند كه نسل نویی را به كشور تحویل می دهند. از سویی هرگونه پیشرفت در در تربیت بدنی و توسعه كشور نیز در بستر خانواده ای شكل می گیرد كه بانوان مدیریت این خانواده را عهده دار هستند و می توانند زمینه تشویق جوانان و نوجوان برای پیوستن به روزش را فراهم كنند. تمامی این مسائل ما را بر آن داشت كه اقدام اساسی در این زمینه انجام دهیم و امروز كه شاهد راه اندازی كانال تخصصی ورزش بانوان هستیم، یكی از شئون تلاش هایی است كه همكارانم زمینه آن را فراهم كرده اند. شبكه ای كه تمامی عواملش اعم از مدیر، تهیه كنندگان، مدیران، گزارشگران، مفسران و كارشناسان همگی از بانوان متخصص كشورمان هستند. این فرصتی بسیار طلایی است كه بتوانیم سایر خانم های توانمند در استان ها را شناسایی كنیم و زمینه بروز و ظهور استعدادهایشان را در سطح ملی فراهم كنیم. آنگونه كه به خاطر دارم، در مسابقه ای كه بین ایران و هند بود، یكی از شبكه های بیگانه قصد پوشش آن را داشت، ولی به خاطر نداشتن گزارشگر خانم نتوانست آن را پوشش بدهد. در صورتی كه همزمان شبكه رادیویی ورزش با پشتوانه نیروی علمی و تخصصی ای كه داشت توانست آن مسابقه را پوشش دهد. این آن چیزی است كه از آن به عنوان ظرفیت بالای رادیو می توان نام برد. ما هم درها را بیشتر باز خواهیم كرد و فرصت و میدان لازم برای ایشان را فراهم خواهیم كرد.

وی خطاب به دست اندركاران شبكه رادیویی ورزش به تجربه خود در طی 31 سالی كه در سازمان حضور داشته اشاره كرد و ضمن توجه مدیران به كنداكتور برنامه ها به 5 مولفه اساسی سازمان رسانه ای اعم از مدیریت آگاه به مساله، نیروی انسانی متعهد و علاقه مند، آموزش مستمر، محتوا و مساله استفاده كامل از فناوری و تكنولوژی اشاره كرد و به بیان انتظارات خود از مدیران شبكه رادیویی ورزش پرداخت و گفت؛ اولین موضوع توجه ویژه به كنداكتور است. اینكه كنداكتور نباید باعث سردرگمی مخاطب شود و تلاش شود با تولید و پخش تیزر و آنونس های مكرر ضمن آگاهی مستر مخاطبان از برنامه های شبكه آنان را همواره همراه خودمان نگه داریم. به ویژه اینكه ورزش در بین مخاطبان موضوع جذاب است كه حاشیه های تمام نشدنی ای هم دارد. به نحوی كه اگر 24 ساعت هم برای بانوان كشورمان برنامه تولید كنیم باز هم كم باشد. خصوصاً اینكه این پتانسیل هم با تولید بیش از 10 هزار دقیقه برنامه هفتگی در این شبكه وجود دارد.

وی در ادامه به دومین انتظار خود از مدیران این شبكه كه ایجاد اتاق فكر است اشاره كرد و گفت؛ حتماً نیاز به شورای مشورتی است و باید از عقول دیگران بهره برد. چون مسئولیت اجتماعی بزرگی بر عهده ما و شماست. توجه به ریتم برنامه ها سومین انتظاری بود كه وی در ادامه صحبت های خود اشاره كرد و گفت باید از برنامه های طولانی و خسته كننده و صرفاً گفتار محور پرهیز كرد و به موضوعاتی پرداخت كه توجه مخاطبان را برانگیزد. استعدادیابی و پرورش نسل نو، خصوصاً از بین نوجوانان و جوانان چهارمین انتظاری بود كه معاون صدای جمهوری اسلامی ایران مطرح كرد و گفت همانگونه كه الحمدالله این شبكه با مدیریت دكتر آذرمكان توانسته آن را محقق سازد، باید در شئون مختلف از جمله این كانال رادیویی ادامه یابد. همراهی با پویش های مثبت اجتماعی كه توسط رسانه اعلام می شود و گره خوردن ورزش با نشاط اجتماعی از جمله سایر مواردی بود كه وی در پایان صحبت های خود به آن شااره كرد و گفت قول می دهیم برای شبكه ورزش و این كانال تخصصی هر آنچه در توان مان است، كم نگذاریم.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
1 مناسبت