از ساعت به مدت

بانوان ورزشكار ایرانی نماد ظرفیت و قدرت زن مسلمان

خزعلی معاون زنان ریاست جمهوری در مراسم افتتاحیه كانال ورزش بانوان، حضور زنان در میادین ورزشی را حضور در جبهه نبرد عنوان كرد.

1401/04/25
12:56

به گزارش رادیو ورزش؛ انسیه خزعلی معاون زنان ریاست جمهوری به مناسبت افتتاح كانال تخصصی بانوان گفت: از دوستانی كه تلاش كردند در مدت كوتاهی این شبكه افتتاح شود تشكر می كنم. امیدوارم حركت خوبی برای رساندن صدای بانوان به ایران و جهان صورت گیرد. بسیاری بانوان حركت ها و توان مندی ها ی بزرگی دارند كه گاه در حد یك خبر كوتاه می ماند و امكان رساندن آصدای آنها وجود نداشت. افتتاح این شبكه با توجه به اینكه محدودیت ها را ندارد جای خوشحالی دارد.

معاون زنان ریاست جهوری ضمن تاكید به ورزش بانوان در همگانی در دولت مردمی بیان داشت: رئیس جهمور در همه سفرهای استانی تاكید خاص به بانوان دارند. ورزش عمومی و همگانی در زندگی نقش مهمی دارد و به روح و روان می پردازد. سلامتی كه از طریق ورزش به روح جان پرداخته می شود بسیار مهم است و می تواند از بسیاری مشكلات جلوگیری كند. بسیاری از مشكلات اگر با تحرك و ورزش همراه باشد رفع می شود. پوكی استخوان و آلزایمر با برنامه ریزی ورزشی می توان محدود كرد. حتا درمان ناباروری می تواند همراه با ورزش باشد. در برخی از سیاست های كلان كشور عدم تحرك موجب ناباروری می شود. اگر ابعاد ورزش به زندگی زنان نگریسته بشود می توان در برنامه ریزی كلان، بیشتر سرمایه مادی و معنوی در نظر بگیریم. امیدواریم در بخش های محروم جامعه، امكانات و تجهیزات ورزشی به بانوان اختصاص بدهیم. تلاش ما این است به زنان به صورت ویژه رسیدگی بشود.


خزعلی در ادامه خاطر نشان كرد: در سفرها پیگیر این هستیم هماهنگی و عدالت بین بانوان و آقایان وجود داشته باشد. اعتراضی كه برخی نوجوانان داشتیم كه به علت نبود بودجه خانم ها محروم شدند. پیگیر شدیم و دیدیم مسئله این نیست. نمی خواستیم به خاطر نبود هزینه بانوان محروم شوند و بعد دیدیم به دلیل استاندارد فنی این اعزام صورت نگرفته است. امیدواریم در سال های آینده توانمندی های بانوان را ارتقا بدهیم.

معاون زنان ریاست جهوری گفت: شاهد درخشش بانوان در دولت سیزدهم بودیم و اسپانسرهای خاص در نظر گرفته شد. امیدواریم دخترهایمان در نشان دادن توانمندی ارزشی نمونه باشند. در برخی كشورهای اسلامی در ارتباط با پژوهشكده های مرتبط بسیاری از بانوان كشورهای اسلامی، بانوان محروم هستند چون باید یا ورزش كنید و یا ارزش هاتون رو حفظ كنید. بانوان ایرانی ضمن حفظ ارزش ها در توانمندی های جسمی و ظرفیت و قدرت زن مسلمان را نشان می دهند . خیلی از ما می خواهند برنامه مشترك داشته باشیم تا در مجامع جهانی جایگاه بهتری كسب كنیم. در رشته های مختلف مجوز پوشش را گرفته اند و امیدواریم هر روز حضور بیشتری داشته باشبم. نوع حضور زنان شایسته تقدیر است. با چه سختی بانوان ما تلاش می كنند و مقام كسب می كنند. در كلیپی كه خانم محجبه ما در مسابقه دو شركت می كند و این زیبایی است كه با این همه مانع جبهه دیگری غیر از ورزش را باز می كند.

خزعلی در پایان عنوان كرد: برخی ورزشكاران در استان ها می گویند این جبهه حضور در میدان ورزشی جبهه نبرد است كه ضمن حفظ ارزش هایمان پیش می رویم. امیدواریم اگر به صورت تصویری قابل پخش نیست به صورت صدا انعكاس پیدا كند و راه پیشرفت توانمندی و رسانه ای شدن ظرفیت ها و روزنی باشد برای این امر.

انتهای پیام/دسترسی سریع
1 مناسبت