از ساعت به مدت

كانال ورزش بانوان و بازنمایی استقلال و خودكفایی ورزش بانوان

سجادی، وزیر ورزش و جوانان در مراسم افتتاحیه كانال تخصصی ورزش بانوان ضمن خیر مقدم مهمانان، از روزهای كار در معاونت صدا و اهمیت حضور بانوان با حجاب اسلامی در میادین ورزشی گفت.

1401/04/25
12:44

به گزارش رادیو ورزش؛ سید حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان با كسب اجازه از بزرگواران بسیار عزیز و قهرمانان، خوش آمد من به عنوان همكار سابق معاونت صدا به ویژه شبكه رادیویی ورزش بپذیرید.

وزیر ورزش بیان داشت: یك روزی مقارن با افتتاح شبكه رادیویی ورزش برای شبكه تهران ده دقیقه برنامه ضبط می كردم و با حضور آقایان ناطق نوری و دیگران شبكه ورزش افتتاح شد. خانم اكبری و آقای اسكویی، ما جامعه ورزش خوشحال بودیم رادیو ورزش داریم. خیلی خوشحال بودیم برای ورزش این ظرفیت وجود دارد.
سجادی خاطر نشان كرد: امروز در متون تخصصی می خوانیم ده ها دلیل وجود دارد برای اینكه فضای رسانه ای ورزش را گسترش بدهیم. رویدادهای ورزشی را باید بتوان با درایت و مدیریت، ظرفیت ورزشی داد. از یك رویداد ورزشی به آسانی نمی گذریم. ابتكار عمل این است كه در ده روزی كه تنیس داریم پاراتنیس رو هم داریم جای كار دارد اطلاع رسانی كامل بشود. در همه دنیا اخبار دنبال می شود. همه هدف ما ورزش نیست یك سری آرمان ها و ارزش ها داریم نیاز داریم به هم كمك كنیم و از ظرفیت های رسانه ای استفاده كنیم.

وی ادامه داد: این روزها توجه ویژه به حجاب و عفاف در ورزش باید باشد، اگر خدایی نكرده سستی باشد از دستمان در می رود. در رسانه باید ظرفیت سازی كنیم. استقلال ورزش بانوان كشور و خودكفایی ورزش بانوان همبستگی معناداری دارد. یك جایی كه این ها را باهم ممزوج می كند رسانه است. كجا را باید پخش بكنیم. اعتقاد و تعریف و چهارچوب داریم ، من مرور می كردم یك سال و اندی مدیر طرح و تامین بودم داشتم فكر می كردم اگر الان مدیر طرح بودم چه می كردی؟ یكی از كارهای تخصصی محتوا سازی برای مخاطب بانوان است چطور با ما تا آخر برنامه بیاید.

سجادی اظهار داشت: یك روزی به خانم سوزنده تهیه كننده رادیو ورزش زنگ زدم به نظر من این گزارش اگر اینجوری بود خیلی بهتر بود، من برایم مهم است وقتی مخاطب برنامه را می شوند تا انتها بیاید . بنابراین فكر می كنم این افتتاحیه جناب آقای بخشی زاده، اقدام مباركی است.
وزیر ورزش در ادامه سخنرانی یادی از سفر استانی به استان كرمانشاه كرد و گفت: خانم خزعلی همان ابتدای سفر پیگیر ورزش بانوان بودند. در سفرهای استانی چالش های ورزش بانوان را پیگیر می كنند. اینكه همه ما جمع می شویم برای رفع مشكلات جای شكر دارد.

حمیدی در ادامه گفت: كسانی كه دستی در رسانه دارند می نویسند و ادیت می كنند. آقای خجسته معاون سابق صدا می گفت هر زمان توانستی تیغ بزنی و ادیت كنی رادیویی شدی، از همه عزیزانی كه زحمت می كشند و قدردان هستم . به تصویر كشیدن فوتبال بانوان ، شنای بانوان و ... كار بزرگی است. ان شالله موفق باشید مستدام تر و مقاوم تر گام بردارید. آنچه حق مطلب هست ادا بشود. قدردان محبت شما هستیم و ان شالله موفق باشید و ما هم بتوانیم در وزارت ورزش بانوان تعدد رشته ها و سبك های تمرینی و فرهنگ سازی كه برای توسعه ورزش بانوان لازم است از رسانه ملی كم نیاریم و پا به پای شبكه های رسانه ملی باشبم. در دسترس باشیم آنچه از واقعیات روز و نكات و چالش هایی هست بتوانیم شفاف در خدمت مردم عزیز باشیم.

وی در ادامه گفت: انسان ممكن است در بیداری دچار خواب غفلت شوند و امیدوارم ورزش باعث رونق چشم و چراغ انقلاب اسلامی باشد. برای اعتلای نام جمهوری اسلامی ایران در داخل و خارج بكوشیم و كم نگذاریم. از بانیان این برنامه تشكر می كنم. از جناب جبلی كه با اهتمام ایشان و همكاران شان در ایام ارزشمند عید قربان و عید غدیر، این افتتاحیه مبارك باشد.

امیدواریم كویید 19از بین برود و ورزش برقرار باشد و اردوها شروع شودو مشكلات اعزام ها كمتر بشود. و روزی نباشد كه به دلیل كمبود منابع مالی اعزامی جا بمانیم. فدراسون های موفق بانوان مان اینجا هستند در راه مصاحبه دكتر فرهادی زاد را در راه شنیدم كه می گفتند یك جایی ما باید حرف هایمان را می زدیم. دست در دست هم از این كانال تخصصی خبرهای عرورآفرین را بشنویم.

وی كه خود از قهرمانان دو میدانی بود گفت: خوشبختانه در رشته هایی كه قابلیت حضور داریم حجاب استاندارد داریم. برنز 3هزار با مانع چاله آب 70سانت هست خانم محجبه با لباس بلند اسلامی دریافت كرد كه این یك افتخار بزرگ است. هر دور 3هزار متری 35 بار از مانع رد می شود. این خیلی ارزشمند بود. كشورهای مسلمان مثل عراق می گفتند ما تشكر به شما بدهكاریم خانم های ما می خواستند شركت كنند با دیدن ورزشكاران شما از حجاب شما ایده گرفتیم و در مسابقات شركت می كنیم. ورزش بانوان در عرصه استاندارد سازی حجاب بانوان پیشتاز است.

انتهای خبر/

دسترسی سریع
1 مناسبت