از ساعت به مدت

رادیو ورزش

ايراندخت

سلیمانی: با 4 جلسه تمرین به مصاف روس‌ها رفتیم/ برخی از باشگاه‌ها بازیكن در اختیار تیم ملی قرار ندادند

فروزان سلیمانی سرمربی تیم فوتسال بانوان در گفتگویی با رادیو ورزش گفت: بازی با روسیه بسیار سخت بود و ما در جلسات ابتدایی تمرین فقط 10 بازیكن داشتیم.

1400/12/03
17:45

به گزارش رادیو ورزش؛ فروزان سلیمانی سرمربی تیم فوتسال بانوان پس از شكست در برابر تیم روسیه در گفتگویی با برنامه «باشگاه بانوان» درباره این بازی دوستانه اظهار داشت: بازی با روسیه بسیار سخت و قابل پیش‌بینی بود. این تیم در حال حاضر آمادگی كامل را داشته چرا كه در فروردین ماه مسابقات جام ملت‌های اروپا را خواهد داشت. به لحاظ بدنی و آمادگی در مقابل بازیكنان ما بسیار عالی بودند. اكثر دختران ما به كرونا مبتلا شده و حتی تعدادی از آنان بازگشته و به دلیل پشت سر گذاشتن دوران نقاهت و شرایط بدنی ضعیف، در حد و اندازه این مسابقه نبودند.

وی با اشاره به هدف برگزاری این گونه دیدارها افزود: با توجه به اینكه تعدادی از بازیكنان اخیرا به تیم ملی دعوت شدند، هدفمان این بود كه آنان در شرایط مسابقات بین‌المللی قرار گرفته و از تجارب كافی برخوردار شوند. باید به لحاظ ذهنی و تاكتیكی با همكاری و كمك بیشتر بچه‌های جدید را با بقیه اعضا هماهنگ كرده و تیم ملی خوبی را داشته باشیم.

سلیمانی با تاكید بر جلسات و شرایط تمرینی خاص تیم فوتسال بانوان گفت: حدودا با 4 جلسه تمرین به مصاف روس‌ها رفتیم. در جلسات ابتدایی فقط با 10 بازیكن تمرین كردیم. شرایط سختی را به جهت درگیری با بیماری كرونا و حضور باشگاه‌ها در مرحله‌ای حساس از لیگ و در اختیار قرار ندادن بازیكنان توسط برخی از این باشگاه‌ها داشتیم. من شخصا شرایط باشگاه‌‌ها را درك و از باشگاه‌هایی كه از تیم ملی حمایت كردند، تشكر می‌كنم.

سرمربی تیم فوتسال بانوان با اشاره به حواشی اخیر در خصوص جوان‌گرایی تیم ملی خاطرنشان كرد: بازیكنان همه از بهترین‌های ایران هستند و شاید افرادی از قلم افتاده ولی به هر حال به تیم ملی دعوت خواهند شد. من سوالم از این افراد این است كه چرا این جوانان 25 ساله، اولین تجربه ملی خود را بازی می‌كنند؟ با نگاهی به لیست نفرات متوجه خواهید شد كه تعدادی از بازیكنان تجربه‌های اول حضور خود را در تیم دارند. اگر تیم ملی را از رده سنی 18 تا 19 قرا دهیم كاری اشتباه است. چون بازیكنان لیگ باشگاهی كه جوان هستند را به تیم بزرگسالان دعوت می‌كنیم نه بازیكنانی كه زیر رده 19 سال هستند.

او در پایان گفت: در صورت وجود پدیده‌ در  بین جوانان هم حتما از آنان استفاده می‌كنیم. اگر مبنا بر جوان‌گرایی است باید به این دختران فرصت داده شود. دیدارهای تداركاتی همچون روسیه را باید بارها بازی كنند تا در جام ملت‌های آسیا نتایج خوبی را رقم بزنند. از این شكست‌ها چه با وجود سلیمانی و چه با عدم حضور او نباید ترسید. اگر به عقب بازگردیم و بازیكنان 36 ساله را در قالب تیم ملی قرار دهیم قطعا اشتباه بزرگی را انجام دادیم.

تیم ملی فوتسال زنان فردا (چهارشنبه) در دومین دیدار تداركاتی به مصاف روسیه خواهد رفت.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ایراندخت