گلخونه شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:00 به مدت 60دقیقه

بانوان ورزشكار در گفتگو با رادیو ورزش: تعریف فرهنگ ورزش

برنامه "گلخونه" شنبه 10 آبان، در گزارشی به کوشش معصومه کیانی به گفتگو با بانوان ورزشکار و ارائه تعاریفی از فرهنگ ورزش کردن در این روزها اختصاص داشت.

1399/08/10
13:56

به گزارش رادیو ورزش؛ هلیا سوهانی، ملی پوش اسکیت هاکی کشورمان در تعریف فرهنگ ورزش گفت: فرهنگ ورزش دقیقا مانند زندگی است و مقوله لازم و ضروری برای انسان است. یکسری از افراد ورزش حرفه ای می کنند و باید حرفه ای کار کنند و تخصص داشته باشند. ولی فرهنگ ورزش به معنای عام یعنی هر کسی می تواند با ساده ترین امکاناتی که دارد ورزش کند؛ ورزش هایی مثل دویدن، شنا و هر رشته دیگری که کمترین هزینه را داشته باشد. با پیاده شدن این فرهنگ، ورزش به لحاظ جسمانی روی سلامت فرد و اجتماع تاثیرگذار است.
آنا براتی، سرمری تیم ملی کشتی آلیش بانوان هم در زمینه فرهنگ ورزش اظهار کرد: فرهنگ ورزش کردن به معنای لاغر کردن نیست. در حال حاضر تعریف ورزش در جامعه ما تغییر کرده و بیشتر به سمت لاغری، باشگاه های بدنسازی رفته است. اغلب حاضرند هزینه های هنگفتی برای بدنسازی بدهند حتی با مربی که آموزش صحیحی در اختیار آنها قرار نمی دهد؛ کار می کنند. آنها چون شنیده اند این مربی لاغر می کند و ... به آن روی می آورند.
براتی تاکید کرد: در گذشته تعریف ورزش فعالیت برای سلامتی بود. افراد اگر در مسیر درست حتی نیم ساعت در روز بطور صحیح ورزش کنند می توانند به آن خواسته ای که دارند برسند. اگر بخواهیم فرهنگ ورزش را تعریف کنیم باید به اخلاقیات توجه کنیم.
ملیحه مشیری، مربی کاراته نیز معتقد است ورزش در زندگی ما ضروری است و می گوید: من فکر می کنم همانطور که غذا خوردن برای بدن ضروری است ورزش هم برای بدن لازم و برای روح و جسم خیلی ضروری تر است. مادامی که در حال تغذیه هستیم اگر به ورزش اهمیت ندهیم به سلامتی ما لطمه وارد می شود و از نظر روحی هم بیشترین آسیب را کسانی می بینند که از ورزش دور هستند. بسیاری از سیستم های بدن از طریق ورزش فعالتر می شوند.
فرهنگ ورزش یعنی بتوانیم ورزش کردن را در خانواده، دوستان و همکاران و مردم جامعه مان نهادینه کنیم و گسترش دهیم و در عین حال اخلاقیات را فراموش نکنیم تا سلامت و نشاط را به همگان هدیه دهیم.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده این گفتگو با برنامه گلخونه رادیو ورزش بطور کامل باشید.
برنامه "گلخونه" امروز با اجرای شهریار شهریاری روی آنتن رفت. این برنامه با محوریت ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی با هدف ایجاد و تقویت انگیزه برای بهبود وضعیت سواد حرکتی و رفتاری در نهاد خانواده ساعت 10 هر روز به مدت 60 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
گل خونه