صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

زمان مسابقات بسکتبال 3 نفره سهمیه المپیک اعلام شد

برنامه "صبج و ورزش" چهارشنبه 29 بهمن با فریده شجاعی، نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال درباره وضعیت تیم ملی کشورمان برای حضور در مسابقات سهمیه المپیک گفتگو کرد.

1399/11/29
10:32

به گزارش رادیو ورزش؛ فدراسیون جهانی بسکتبال (FIBA) تاریخ مسابقات بسکتبال 3 نفره انتخابی المپیک توکیو در مجارستان را اعلام کرد. این رقابت‌ها در بخش زنان و مردان قرار است در بوداپست انجام شود.
فیبا اعلام کرده است که این رویداد از 4 تا 6 ژوئن (14 تا 16 خرداد) در پایتخت مجارستان برگزار می‌شود. البته پیش از آن مسابقات دیگری در اتریش روزهای 26 تا 30 می (5 تا 9 خرداد) پیگیری خواهد شد. بسکتبال 3 نفره نخستین حضور خود را در المپیک تجربه خواهد کرد. 16 تیم در بخش مردان و زنان در مسابقات شرکت می‌کنند.
شرط المپیکی شدن در مسابقات مجارستان فقط تصاحب جایگاه نخست رقابت‌هاست. تیم‌هایی در این رویداد شرکت می‌کنند که فاقد تجربه المپیکی هستند. 6 تیم برای یک سهمیه المپیک تلاش خواهند کرد.
تیم ملی بسکتبال 3 نفره بانوان کشورمان نیز در مسابقات کسب سهمیه حضور خواهد داشت. اوکراین، ژاپن، ترکمنستان و استرالیا حریفان ایران در مسابقه کسب سهمیه هستند.
فریده شجاعی، نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال، رقابت با تیم های صاحب نام دنیا را سخت ارزیابی کرد و گفت: شانسمان را باید امتحان کنیم. امیدوارم که اول، دوم و سوم این گروه شویم؛ اگر هم نشد فرصت داریم با 6 تیم شرکت کنیم تا ببینیم چه اتفاقی می افتد.
امروز قرار است رضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک از بازیکنان و کادر فنی 6 تیم تقدیر کند. شجاعی در این خصوص اظهار داشت: 6 تیمی که بازیکن خارجی آورده اند، از مدیران عامل، مربیان، 12 بازیکن و 2 لژیونر آنها تقدیر می شود.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست بطور کامل شنونده این گفتگو باشید.
این برنامه صبح و ورزش، با اجرای سبحان اکرامی و با کارشناسی سعید زاهدیان روی آنتن رفت. برنامه صبح و ورزش ساعت 7:10 هر روز به جز جمعه ها به مدت یک ساعت و20 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.
شما مخاطب محترم رادیو ورزش می توانید پیشنهادات و انتقادات خود درباره این برنامه را از طریق پیامک به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با کارشناسان ما در میان بگذارید.

دسترسی سریع
صبح و ورزش