صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

سجادی: استقلال و خودكفایی ورزش بانوان را دنبال می‌كنیم

وزیر ورزش و جوانان گفت: در برنامه‌ای كه با حجت الاسلام رئیسی هماهنگ كردیم دو ویژگی استقلال و خودكفایی ورزش بانوان را دنبال می‌كنیم.

1401/06/08
10:22

سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در برنامه صبح و ورزش رادیو ورزش در خصوص هیئت‌ها و فدراسیون‌های ورزشی تصریح كرد: ما حدود 14 هزار هیات ورزشی در كشور داریم. 52 فدراسیون بود و الان 53 فدراسیون داریم. در فدراسیون‌ها، چند انجمن جداگانه هم داریم.

وی ادامه داد: در رشته كوراش قهرمان آسیا هستیم و مدال زیاد داریم. درخواست این است كه یا فدراسیون شود یا انجمن مستقل البته در قانون جدید ورزش، انجمن مستقل پیش بینی شده است.

سجادی بیان كرد: از مجلس خواهش كرده‌ام و قانون هم دست ما را باز گذاشته‌ است. به انجمن‌هایی كه به فدراسیون تبدیل می‌شوند دو سال وقت می‌دهیم كه به یك شاخص برسند و اگر نرسند به انجمن برمی‌گردند.

وزیر ورزش درباره استعدیابی در آموزش و پرورش گفت: یك ارتباط سیستماتیك و تنگاتنگ بین وزارت ورزش و آموزش و پرورش در زمینه استعدادها باید باشد. راهی است كه در دنیا ثابت شده است. امروز ورزش در دنیا پایه و اساسش در مدرسه و اماكن ورزشی است كه كودكان هستند. صف مقدم آشنا شدن اینها با ورزش، تربیت بدنی و فلسفه آن است. آن جایی كه ما باید به آنها یاد بدهیم همین سنین پایین است.

وی افزود: شئون تعلیم و تربیت، قهرمانی و ... خواستگاهش در آموزش و پرورش با رویكرد تعلیم و تربیت است. ارتباط فوق العاده خوبی با معاون آموزش و پرورش وجود دارد. هم معاونت قهرمانی و هم با ستاری‌فر‌، برنامه ریزی‌ها و برگزاری المپیادها هماهنگ است. وزارتین درگیر، همسو و هم‌راستا در طرح تحول دولت است. ما دو تا كاری داریم می‌كنیم كه هر دو در یك جایی كه به هم می‌رسیم در اجرای اهداف طرح سند تحول باشد.

سجادی درباره افتتاح كانال صدای ورزش بانوان گفت: این یك واقعه خیلی جالب و خوبی در ورزش بانوان است. همت رسانه ملی هم در این زمینه بود و از معاونت صدا و شبكه ورزش تشكر می‌كنم. در برنامه‌ای كه با حجت الاسلام رئیسی هماهنگ كردیم دو ویژگی را دنبال می‌كنیم: 1- استقلال ورزش بانوان 2- خودكفایی ورزش بانوان.

وی ادامه داد: هدف این است بانوان روی پای خودشان بایستند و اماكن و نیروی تخصصی خود را داشته باشند. آنچه تجهیزات و امكانات می‌خواهد خودش برای خودش فراهم كند. ما هم در خدمت ورزش بانوان هستیم.


وزیر ورزش درباره مسیر زندگی‌اش گفت: من 20 سالم كه بود برای معلمی ورزش در سال 68 دعوت شدم. من همیشه تشكر می كنم از خدا كه معلمی‌ام را در مدارس شاهد شروع كردم. هم اتفاقات زندگی من حاصل پنج سالی است كه در خدمت فرزندان شهید بودم و از آنجا 9 سال رئیس هیات دو و میدانی بنیاد شهید باشم.

سجادی اظهار كرد: اردو كه می‌رفتیم برنامه‌های مختلفی را با عشق انجام می‌دادیم. رشد خیلی از این عزیزان را در هیات‌های مختلف دیدیم. وقتی به وزارت ورزش آمدم یكی از فرزندان شهید دكتر صیفی مدیركل همدان در هیات ورزش بود.

صبح و ورزش هر روز ساعت 6:45 تقدیم شنوندگان رادیو ورزش می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
صبح و ورزش